laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 20:11



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 6 posty(ów) ] 
 Dziwne zachowanie panelu LCD w grach 
Autor Wiadomość
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Sty 2005, 18:30
Posty: 593
Miejscowość: Częstochowa
Post Dziwne zachowanie panelu LCD w grach
Witajcie, dawno tu nic nie pisalem, ale teraz chcialem zasiegnac Waszych informacji na temat jednej nurtujacej mnie sprawy...

Otoz niedawno zakupilem monitor LCD (Samsung 193P+) i prawie wszystko jest naprawde super... Ale jest wlasnie jedno "ale". Monitor w grach praktycznie nie smuzy i ma bardzo zywa kolory, a to mnie cieszy. Jednak jest jedna rzecz, ktora nie daje mi spokoju.

Zwlaszcza w jednej grze (PES 5) obserwuje dziwna sprawe. Ciezko jest mi to opisac, ale kiedy np. wybije pilke z jednego pola na drugie, czyli kiedy obraz przemieszcza sie horyzontalnie wydaje sie jakby podzielony na pol. Jedna czesc jakby nie nadazala za druga i pojawia sie pasek i lekkie znieksztalcenie, jednak nie zawsze w jednym miejscu. Czasem jest wyzej, a czasem nizej...

Druga gra - SW KOTOR 2 - podczas samej gry praktycznie sie tego nie widzi, ale podczas odgrywania filmikow nastepuje to samo zjawisko, podczas przesuwania sceny w lewo lub prawo...

Nie mam wielu gier, wiec nie moge powiedziec jak jest w innych przypadkach. Jednak w NFS Underground i MW nie widze tego zjawiska wogole. W HL2 jest to praktycznie niewidoczne.

I teraz pytanie do Was. Czy to jest normalne zachowanie sie panelu LCD na matrycy PVA z akceleratorem w grach? czy jest to jakis blad. Jezeli to normalka, to coz, bede sie musial do tego przyzwyczaic, ale jezeli to blad to pomozcie mi go zlokalizowac, bo ja juz probowalem bardzo wielu rzeczy. Nie zmienialem jeszcze sterownikow, ale nie wiem czy to moze byc ich wina.

Sprzet macie w podpisie, monitor jedzie na 60Hz i rozdzialce 1280x1024, jest podlaczony do DVI.

Pozdrawiam wszystkich!

_________________
w moderacji...


Śro 16 Sie 2006, 22:11
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Pią 10 Lut 2006, 16:59
Posty: 758
Miejscowość: Częstochowa
Post Re: Dziwne zachowanie panelu LCD w grach
Musisz dac szybsze odswiezanie min.85Hz jak nie wiecej lub wlaczyc synchronizacje pionowa w sterownikach karty graficznej i problem znika.

_________________

Intel E8400
Asus P5K-E
OCZ Reaper PC-9600
EVGA 9800GTX+
Samsung 830 2x64GB RAID0
Asus Xonar D2/PM
Corsair 620HXEU
Lian Li PC-V1000B
WC: D-Tek FuZion v2.0, 2xSwiftech MCW30, EK Water Blocks EK-FC 9800 GTX Acetal, Swiftech MCP355 12V,Swiftech MCW220 Quiet Power, Tygon R3603.


Czw 17 Sie 2006, 12:39
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Sty 2005, 18:30
Posty: 593
Miejscowość: Częstochowa
Post 
minimum 85Hz na monitorze LCD ?? :| ciekawe, skoro optymalna szybkosc to 60Hz a max. to 75... To nie CRTek, na ktorym standardowe ustawienie to 85Hz... no ale moze sie nie znam :/

_________________
w moderacji...


Pon 21 Sie 2006, 18:56
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Pią 10 Lut 2006, 16:59
Posty: 758
Miejscowość: Częstochowa
Post 
Michajił napisał(a):
minimum 85Hz na monitorze LCD ?? :| ciekawe, skoro optymalna szybkosc to 60Hz a max. to 75... To nie CRTek, na ktorym standardowe ustawienie to 85Hz... no ale moze sie nie znam :/


Jezeli na rozdzielczosci 1024x768 nie da sie ustawic 85Hz to masz lipe no i wlasnie to sa LCD-ki fajne bo cieniutkie ale za to tez cieniutka jakosc obrazu i cieniutkie odswiezanie no to w takim wypadku pozostaje ci tylko synchronizacja pionowa w sterowikach karty jak to nie pomoze to zmien monitor na CRT-ka. Ja tez jestem fanem PES5 i grywam czesto jak mi czas na to pozwala i mialem tez ten problem z paskiem na ekranie ale mam na szczescie CRT-ka (choc mialem zmienic na LCD i raczej tego nie zrobie wlasnie dla tego odswiezania) i wystarczylo dac rozdzielczosc 1024x768 i 100Hz i po sprawie

_________________

Intel E8400
Asus P5K-E
OCZ Reaper PC-9600
EVGA 9800GTX+
Samsung 830 2x64GB RAID0
Asus Xonar D2/PM
Corsair 620HXEU
Lian Li PC-V1000B
WC: D-Tek FuZion v2.0, 2xSwiftech MCW30, EK Water Blocks EK-FC 9800 GTX Acetal, Swiftech MCP355 12V,Swiftech MCW220 Quiet Power, Tygon R3603.


Wto 22 Sie 2006, 18:21
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 15 Maj 2005, 11:42
Posty: 16
Miejscowość: Czewa
Post 
Może spróbuj inne sterowniki czy podłącz monitor analogowo i zobacz, a co do odświeżania masz racje LCD to nie CRT, w LCD czy 60 czy 75 chyba wszystko jedno, o ile dobrze pamiętam to nawet gdyby sie dało ustawić na np 30 Hz LCD to i tak żadnego mrugania byś nie widział


Śro 23 Sie 2006, 12:02
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 22:55
Posty: 469
Miejscowość: www.x-kom.pl
Post 
JaBzik napisał(a):
Michajił napisał(a):
minimum 85Hz na monitorze LCD ?? :| ciekawe, skoro optymalna szybkosc to 60Hz a max. to 75... To nie CRTek, na ktorym standardowe ustawienie to 85Hz... no ale moze sie nie znam :/


Jezeli na rozdzielczosci 1024x768 nie da sie ustawic 85Hz to masz lipe no i wlasnie to sa LCD-ki fajne bo cieniutkie ale za to tez cieniutka jakosc obrazu i cieniutkie odswiezanie no to w takim wypadku pozostaje ci tylko synchronizacja pionowa w sterowikach karty jak to nie pomoze to zmien monitor na CRT-ka. Ja tez jestem fanem PES5 i grywam czesto jak mi czas na to pozwala i mialem tez ten problem z paskiem na ekranie ale mam na szczescie CRT-ka (choc mialem zmienic na LCD i raczej tego nie zrobie wlasnie dla tego odswiezania) i wystarczylo dac rozdzielczosc 1024x768 i 100Hz i po sprawie


Monitor LCD powinien pracować przy 60 Hz odświeżaniu i to nie ma nic do rzeczy.

_________________
michal@x-kom.pl


Czw 24 Sie 2006, 14:49
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.