laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 13:37



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 9 posty(ów) ] 
 Creative Inspire 5900 czy Logitech X-530? 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 20 Lut 2005, 14:36
Posty: 4
Post Creative Inspire 5900 czy Logitech X-530?
W niedalekiej przyszłości chciałbym się przesiąść z zestawy 2.1 na któryś z wymienionych (Creative Inspire 5900,Logitech X-530) i miałbym prośbę.
Czy ktokolwiek może mi zarekomendować odpowiednio argumentując któryś z zestawów?

Z góry dzięki i pozdrawiam!


Nie 20 Lut 2005, 14:39
Profil WWW
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 14 Lut 2005, 22:24
Posty: 855
Miejscowość: Wrocław
Post Re: Creative Inspire 5900 czy Logitech X-530?
Buszmen napisał(a):
W niedalekiej przyszłości chciałbym się przesiąść z zestawy 2.1 na któryś z wymienionych (Creative Inspire 5900,Logitech X-530) i miałbym prośbę.
Czy ktokolwiek może mi zarekomendować odpowiednio argumentując któryś z zestawów?

Z góry dzięki i pozdrawiam!


CREATIVE INSPIRE T5900

Image
ilośc głośników 6 szt.
ilośc głośników satelitarnych 5 szt.
głośnik niskotonowy [subwoofer] tak
moc głośnika satelitarnego RMS 8 W
moc głośnika centralnego RMS 20 W
moc głośnika niskotonowego RMS 22 W
łączna moc zestawu RMS 74 W
min. częstotliwość przenoszenia 40 Hz
maks. częstotliwość przenoszenia 20 kHz
odstęp sygnału od szumu 80 dB
ekranowanie magnetyczne tak
pilot tak
wyjście słuchawkowe tak
materiał obudowy subwoofera drewno

wersja produktu BOX
kolor czarny

Precyzja i realizm przestrzennego dźwięku.
Creative® Inspire™ T5900 to wyjątkowy wielokanałowy zestaw głośników 5.1, który uprzyjemni oglądanie filmów, gry komputerowe oraz słuchanie muzyki. Kolumny przednie oraz głośnik centralny mają budowę dwudrożną i zawierają po dwa głośniki: wysokotonowy i średniotonowy, które zapewniają właściwą równowagę między średnimi i wysokimi częstotliwościami oraz gwarantują wierniejszą i bardziej realistyczną reprodukcję dźwięku. Głośnik centralny ma większą moc, dzięki temu lepiej nadaje się do gier i oglądania filmów a pozioma konstrukcja znacznie ułatwia jego ustawianie. Subwoofer w drewnianej, wzmocnionej obudowie pogłębia brzmienie basu i uzupełnia scenę dźwiękową. Bogaty zestaw gniazd umożliwia wykorzystywanie zestawu głośników do odtwarzania dźwięku, nie tylko z komputera, lecz również z innych źródeł. Opracowana przez firmę Creative funkcja CMSS umożliwia odtwarzanie dźwięku w formacie 5.1 korzystając z 4-kanałowych kart dźwiękowych.


Moc głośników:
Moc skuteczna 8 W na kanał (4 kanały)
Głośnik centralny o mocy skutecznej (RMS) 20 W
Subwoofer o mocy skutecznej (RMS) 22 W
Pasmo przenoszenia: 40Hz ~ 20kHz
Dwudrożna konstrukcja przednich kolumn z średnio- i wysokotonowymi głośnikami, zapewnia jednorodne pasmo średnich i wysokich częstotliwości
Głośnik centralny o zwiększonej mocy, zapewnia mocniejsze wrażenia podczas oglądania filmów akcji. Dzięki poziomej konstrukcji jego ustawienie pod ekranem jest dużo łatwiejsze
Wzmocniona, drewniana obudowa subwoofera poprawia siłę i jakość najniższych tonów
Przewodowy pilot zdalnego sterowania ma wejście liniowe, gniazdo słuchawkowe oraz regulatory głośności i basu
Funkcja CMSS firmy Creative umożliwia odtwarzanie dźwięku z 4-kanałowych kart dźwiękowych w formacie 5.1-kanałowym
Wyposażenie

Dwudrożny głośnik centralny z podłączonym 2 metrowym kablem
Dwie dwudrożne kolumny z podłączonym 2 metrowym kablem
Dwa głośniki tylne
Subwoofer
Przewodowy pilot zdalnego sterowania
Pięć demontowanych podstawek pod głośniki ze śrubami
Pięć zdejmowanych maskownic na kolumny
Dwa przewody głośnikowe o długości 5m
Przewód audio do podłączenia sygnału 5.1
Zasilacz

Logitech X-530

Image
ilośc głośników 6 szt.
ilośc głośników satelitarnych 5 szt.
głośnik niskotonowy [subwoofer] tak
moc głośnika satelitarnego RMS 7,4 W
moc głośnika centralnego RMS 15,5 W
moc głośnika niskotonowego RMS 25 W
łączna moc zestawu RMS 70 W
min. częstotliwość przenoszenia 40 Hz
maks. częstotliwość przenoszenia 20 kHz
odstęp sygnału od szumu 96 dB
zewnętrzny wzmacniacz dźwięku nie
regulacja głośności tak
pilot nie
wyjście słuchawkowe tak
wejście sygnału cyfrowego nie
wersja produktu BOX
kolor czarny

cechy dodatkowe membrany oparte na technologii FDD2
Ulepsz dźwięk w swoim komputerze, podłączając do niego system głośników X-530 firmy Logitech. Podwójne membrany oparte na technologii FDD2U w głośnikach satelitarnych eliminują wszystkie efekty echa generowane w konwencjonalnych konstrukcjach podwójnych membran. Działający w czasie rzeczywistym, dynamiczny korektor dźwięku subwoofera pogłębia brzmienie płynących z tego głośnika basów, eliminując jednocześnie wszelkie zniekształcenia. Dźwięki z przednich i tylnych głośników satelitarnych równomiernie wypełniają całą przestrzeń. System głośników X-530 wyposażony jest w wygodnie rozmieszczone regulatory poziomu basów i głośności całego systemu. Złącze do słuchawek pozwoli Ci odciąć się od wszystkiego, co nie jest muzyką. Głośniki satelitarne można zawiesić na ścianie. Dwuletnia gwarancja. Pomoc techniczna w pełnym zakresie.

Stereofoniczne głośniki o mocy 70 watów, oparte na technologii FDD2™, do gier, muzyki i filmów
Podwójna membrana FDD2U głośnika satelitarnego to źródło soczystych i czystych dźwięków
Dźwięki z przednich i tylnych głośników satelitarnych równomiernie wypełniają całą przestrzeń
Środkowy kanał sprawia, że dialogi są czyste i zrozumiałe
Dynamiczna korekcja basów w czasie rzeczywistym pogłębia ich brzmienie i eliminuje zniekształcenia
Subwoofer „pompuje” więcej powietrza, więc basy są głębsze, bardziej soczyste
Złącze do słuchawek pozwala być z muzyką sam na sam
Regulatory głośności (główny i subwoofera) są dogodnie rozmieszczone i wygodne w obsłudze
Głośnik satelitarny ma obrotową podstawką do montażu na ścianie
Windows® lub Macintosh®
Dwuletnia gwarancja
Pomoc techniczna w pełnym zakresie :wink:
pozdro!

_________________

| AMD Phenom X2 555@ X4 B55 + Arctic Cooling Freezer 7 Pro REV.2
| Asus M4A78LT-LE | Kingston 6 GB DDR3 1333 |
| Sapphire HD 6870 1GB | Samsung 500GB | WD Caviar 80GB |
| Powered by Be Quiet Pure Power L7-530W + BELKIN Conserve |
| LG E2260V-PN
| @Seven Professiona l+ Office 2010 Professional
+ Belkin Conserve + Belkin Stride360 16" + Belkin Messenger 16"


Nie 20 Lut 2005, 20:19
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 20 Lut 2005, 14:36
Posty: 4
Post 
No wszystko pięknie, ale które są lepsze??


Pon 21 Lut 2005, 12:42
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 31 Sty 2005, 09:28
Posty: 3119
Miejscowość: Galway(Irl)
Post 
Też je porównywałem. Jeszcze nie kupiłem bo nie mam kaski ale wybrałem Logitechy. Łatwo porównać w M1 bo stoją oba zestawy-właściwie to 5800 ale on nie odbiega od 5900. Dla mnie Logitech ma przyjemniejszy głębszy bas (w Creativie lekko duddniący), do tego czystsze choć cichsze tony wysokie (nie wgryzają się w ucho). Minimalnie więcej filtrują tonów średnich tzn. są mniej słyszalne niż w Creativie ale dla mnie to zaleta.

Utwierdziłem się w przekonaniu jak znajomy kupił te 5900 i testowałem je u siebie w domu na SoundStormie. Nie to czego bym się po nich spodziewał.
Jedyna minimalna przewaga Creativa to przy oglądaniu filmów dzięki temu, że spektrum dźwięku jest pełniejsze. Chociaż i tak denerwowały mnie te świszczące soprany.

Na 100% Logitech X-530!
Polecam

_________________
i5-3570k @4.7 1.33V * MSI Z77 MPower * 8GB DDR3 Kingston Predator 1866 * XFX Radeon HD 6970 2GB
Seagate 600 256GB SSD * Plextor M5 Pro 256GB SSD * Samsung SE-S224 * BeQuiet DP 650W * Silverstone TJ07B * EIZO S2231W
WC: Apogee XT, Laing DDC, XSPC EX480


Pon 21 Lut 2005, 13:10
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 20 Lut 2005, 14:36
Posty: 4
Post 
Jako trzeci zestaw brałem pod uwagę 5800, bo jest dużo tańszy, ale ma jednak kilka wad. Z tego co pamiętam to głośniki wysokotonowe są jednodrożne i są krótsze kable do satelitek!
W każdym razie dzięki za poradę, też jeszcze nie mam kaski, ale już się napaliłem na któreś z nich, więc kasa jest już kwestią czasu ;-) Póki co chętnie poczytam jak ktoś ma jeszcze jakieś spostrzeżenia!


Pon 21 Lut 2005, 19:03
Profil WWW
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 01 Lut 2005, 17:13
Posty: 174
Miejscowość: Łazy
Post 
Ja znalazlem test glosnikow w PCWK ze stycznia 2005r. no i tak rekomendacje najlepszy zakup dostaly Logitechy x-530 ja sie na PCWK nigdy jeszcze nie przejechalem wiec jak polecam przeczytac artykul i wziac logitecha. W sumie sam mam p5800 i jestem zadowolony.

_________________
Atari ;)


Pon 21 Lut 2005, 22:03
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 20 Lut 2005, 14:36
Posty: 4
Post 
Tak się składa, że lektura PCWK nie jest mi obca, bo jestem prenumeratorem i zbieram tą gazetę od marca 1998 roku!! Fakt, nie zawiodłem się, a sama gazeta potwierdza swoją pozycją na rynku, że nie ma w sobie równych. Hehe...już w 80% jestem przekonany do Logitecha :D


Pon 21 Lut 2005, 22:29
Profil WWW
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 01 Lut 2005, 17:13
Posty: 174
Miejscowość: Łazy
Post 
Też mam prenumerate :lol:

_________________
Atari ;)


Wto 22 Lut 2005, 16:09
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 14 Mar 2005, 14:29
Posty: 72
Miejscowość: ok. Częstochowy
Post 
sprzęt przyzwoity z tym że ma trochę wad :
- krótkie kabelki
- i możliwe tzw. ***** :D co jakiś czas.. oj ten wzmacniacz :)
ale jak się UPS ma i trochę szczęścia..
- więcej w dziale akcesoriach komputerowe /recenzja X-530/

Nara


Pon 14 Mar 2005, 14:50
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.