laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 15:12



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8 posty(ów) ] 
 Linuks tez mozna grac w najnowsze gry ?? 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 03 Mar 2005, 08:13
Posty: 36
Miejscowość: Czestochowa
Post Linuks tez mozna grac w najnowsze gry ??
Ostatnio slyszlaem cos o Wine X do linuksów i podobno z tego programu wiekszosc gier nowych dziala .Wiec moje pytanie jest takie ktos juz to prubowal na linuksie ??

_________________
athlon 64 3000+ , ga-k8ns-939, 2x 512 ram 400 mh, geforce 6600 gt , soundblaster live 24 bit


Wto 15 Mar 2005, 09:20
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 03 Lut 2005, 23:43
Posty: 126
Post Re: Linuks tez mozna grac w najnowsze gry ??
woj napisał(a):
Ostatnio slyszlaem cos o Wine X do linuksów i podobno z tego programu wiekszosc gier nowych dziala .Wiec moje pytanie jest takie ktos juz to prubowal na linuksie ??


Jak gra jest na OpenGL'u tak jak na przykład Quake 3, czy DOOM 3 to są nawet wersje specjalnie dla Linuxów. :lol: A co do Wine X to teoretycznie jest to możliwe... Jak w praktyce? Nie wiem, bo nie próbowałem. ;)

_________________
Mów zawsze, co czujesz, i czyń, co myślisz.
Mój blog:


Wto 15 Mar 2005, 09:44
Profil WWW
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 12:37
Posty: 467
Miejscowość: kiedyś X-KOM, teraz Warszawa:)
Post Re: Linuks tez mozna grac w najnowsze gry ??
GhostRider napisał(a):
woj napisał(a):
Ostatnio slyszlaem cos o Wine X do linuksów i podobno z tego programu wiekszosc gier nowych dziala .Wiec moje pytanie jest takie ktos juz to prubowal na linuksie ??


Jak gra jest na OpenGL'u tak jak na przykład Quake 3, czy DOOM 3 to są nawet wersje specjalnie dla Linuxów. :lol: A co do Wine X to teoretycznie jest to możliwe... Jak w praktyce? Nie wiem, bo nie próbowałem. ;)


wiekszosc - nie wszystkie
na stronie wine trza by poszukac...
trzeba w wiekszosci zdrowo dll'ow nakopiowac itp...

nie wiem czy warte zachodu:)

_________________
Image Image


Wto 15 Mar 2005, 15:02
Profil WWW
Post Re: Linuks tez mozna grac w najnowsze gry ??
przemcio napisał(a):
nie wiem czy warte zachodu:)


Nie warte :D Kiepska wydajność, poza tym gry z DX9 i OpenGL 2.0 mają problemy na Wine i sterownikami dla jądra do karty graf. A to z racji nowej odmiany jezyka niskopoziomowego NVidii do gier - Cg i jego interpretacji bezpośrednio z poziomu hardware a nie np C# czy C++ :shock:

Innymi słowy: lipa do gier, choć uznanie wielkie dla pracy developerów Wine - chylę czoło. Nie wolno też zapominać, że Wine to także progs, na którym odpala się IE 6 czy Corel 8/9 - pod tym kątem rewelka.


Wto 15 Mar 2005, 22:29
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 29 Sty 2005, 11:59
Posty: 471
Miejscowość: Łódź/Częstochowa
Post 
Odnośnie gier, to rzeczywiście korzystając z WineX wydajność może spadać, nie czarujmy się, ale większość gier pisana jest pod kątem systemów z Redmond. Ja natomiast chylę czoła programistom, którzy decydują się wypuszczać poprawki albo jeszcze lepiej, pełne wersje gier przeznaczonych dla użytkowników pingwinków :) Pod linuksem nie brakuje popularnych tytułów gier, jest chociażby Quake 3, Unreal Tournament, widziałem też gdzieś jakąś poprawkę do Call of Duty. Ogólnie pan google twoim przyjacielem.

Aaaa tak btw. właśnie mam zamiar instalowac Gentoo...

Pozdrawiam ;]


Śro 16 Mar 2005, 16:46
Profil WWW
Post 
Maniuś napisał(a):

Aaaa tak btw. właśnie mam zamiar instalowac Gentoo...

Pozdrawiam ;]


Ehhh, fajne distro, ale trzeba mieć duuużo czasu i anielską cierpliwość. Emerge - to atut No 1. Szybkość przeciętna powiem szczerze. Poza tym niestabilne nawet przy zablokowanym ACCEPT KEYWORDS="~x86". Pamiętam kiedy to instalowałem jeszcze przed serią 2004.x, to była jazda, dwie nocki to szło ... ile radochy. Teraz tylko Slackware - praktyczne, szybkie, niezawodne, stabilne ... moje :lol: :lol: :lol:

BTW: Jak chcesz zrobiś sobie Linuksa od podstaw to polecam LFS 8) Hardcore.


Czw 17 Mar 2005, 00:12
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 29 Sty 2005, 11:59
Posty: 471
Miejscowość: Łódź/Częstochowa
Post 
A wracając do tematu i gier pod linuxem to warto "zassać" na przykład z torrentów CeDeGę a potem już tylko rozkoszować się piękną grafiką w grach :P:P:P


Wto 13 Wrz 2005, 11:03
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 03 Mar 2005, 17:39
Posty: 40
Miejscowość: Blachownia / Gliwice
Post 
Co do Cedegi, to probowałem na Ubuntu 7,04 ... nawet zgodnie z instrukcją z KS_Exp Marzec 2007....
No i się zbytnio nie zdziwiłem.....
Pomimo postępowania krok po kroku mam straszny problem z instalacją :cry:
Wyrzuca mi błąd na etapie konfiguracji...
A o grach na razie nawet jeszcze nie myślałem, bo daleko mi do tego etapu.....

Ale wg. w/w artykułu to wydajność jest całkiem niezła... niewiele ustępuje win$hit'owi.... Obsługa DX9.0 też jest... a lista działających gierek oszałamiająca... ogólnie to prawdopodobnie mało która gierka na tym nie ruszy....

Lepiej nie porównywać do standardowego Wine, w którym saper zżerał mi 100% wydajności A64 3000+ :razz:

_________________
Lenovo T61p > T9300 > 4GB > 250GB > nVidia Quadro FX 570M, 256MB VRAM > Win XP Pro


Pon 18 Cze 2007, 23:58
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.