laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Wto 16 Kwi 2024, 19:21



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 Sterowniki Dysku SATA 
Autor Wiadomość
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Sty 2005, 18:30
Posty: 593
Miejscowość: Częstochowa
Post 
stary... od poczatku mowilem Ci o zmianie tych ustawien w biosie...

ale dobrze, ze problem sie rozwiazal. Pozdro

_________________
w moderacji...


Wto 30 Wrz 2008, 21:42
Profil
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 10 Wrz 2008, 12:37
Posty: 44
Miejscowość: Rudnik Mały
Post 
Sorki ale nie widziałem, może już ślepnę?

Napisze nowy temat o sterownikach do Windows XP bo już takie są.


Śro 01 Paź 2008, 18:25
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 23 Lip 2008, 16:19
Posty: 6
Miejscowość: Częstochowa
Post 
kupiłem tego lapka: M51SE
chcę zainstalować XP, pobrałem stery do chipsetu Intel PM965 Express z tej strony:
>klik<, odpowiednio dla PM965. Jak przypuszczam jest to kolumna "Intel® Chipset Software Installation Utility".
Następnie zainstalowałem nLite po uruchomieniu zaznaczyłem tylko dwie opcje: drivers i bootable ISO; wskazałem folder z plikami instalacyjnymi XP, wskazałem folder z pobranymi sterami (wykryło dwa pliki i oba 'załączyłem'), utworzyłem obraz wypaliłem i.... i nic nie pomogło:)

teraz moje pytanie czy źle coś zrobiłem? czy w nLite może za mało rzeczy zrobiłem, dołączyłem itp itd. Może nie o te stery chodziło?

Jak wyłączę opcję w BIOSie to widzi dysk ale po co się ograniczać jeżeli można to zrobić jak się należy:)

edit:
PS: do kompa dostałem płytkę ze sterownikami ale do dysku tam nic nie widziałem, choć może się mylę:P


Ostatnio edytowany przez sonic, Sob 25 Paź 2008, 18:14, edytowano w sumie 1 raz



Sob 25 Paź 2008, 18:13
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 23 Lip 2008, 16:19
Posty: 6
Miejscowość: Częstochowa
Post 
na razie roboczo zainstalowałem XP Home co by zobaczyć czy w ogóle sterowniki wszystko ogarną i problem już jest z instalacją sterów do grafiki. na razie próbowałem tylko te z dołączonej płytki za chwilę zobaczę te ze strony x-kom'u. może się czymś różnią choć wątpię;)

edit:
no i nie działa. zainstalowałem SP2 ale też nie pomogło. jakieś pomysły?:)
no i cały czas czekam na wskazówki jak zainstalować system nie przestawiając nic w biosie:D


Ostatnio edytowany przez sonic Sob 25 Paź 2008, 22:07, edytowano w sumie 3 razy



Sob 25 Paź 2008, 21:36
Profil
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 12 Sie 2005, 10:08
Posty: 1065
Miejscowość: Blachownia i gdzieś w Lubuskiem
Post 
sonic napisał(a):
na razie próbowałem tylko te z dołączonej płytki za chwilę zobaczę te ze strony x-kom'u. może się czymś różnią choć wątpię;)


gdzie na stronie x-komu sa sterowniki?


Sob 25 Paź 2008, 22:11
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 31 Sty 2005, 09:28
Posty: 3119
Miejscowość: Galway(Irl)
Post 
sonic napisał(a):
...Jak wyłączę opcję w BIOSie to widzi dysk ale po co się ograniczać jeżeli można to zrobić jak się należy...
No ale o jakie ograniczanie się chodzi? Skoro po przełączeniu w biosie widzi dyski to nie rozumiem po co te kombinacje ;)

_________________
i5-3570k @4.7 1.33V * MSI Z77 MPower * 8GB DDR3 Kingston Predator 1866 * XFX Radeon HD 6970 2GB
Seagate 600 256GB SSD * Plextor M5 Pro 256GB SSD * Samsung SE-S224 * BeQuiet DP 650W * Silverstone TJ07B * EIZO S2231W
WC: Apogee XT, Laing DDC, XSPC EX480


Sob 25 Paź 2008, 22:22
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 23 Lip 2008, 16:19
Posty: 6
Miejscowość: Częstochowa
Post 
no dobra to załóżmy że niech sobie to będzie:P

grafikę już pokonałem.

udało się komuś odpalić dzwięk?:)
w menadżerze w dalszym ciągu mam jedno nieznane urządzenie jednak informacji na ten temat niewiele "PCI Device".

to są w sumie dwa problemy jakie na chwilę obecną zostały. reszta chyba już zrobiona:)

edit:
no i google trochę pomogło:D dźwięk już mam, niby działa choć wyświetla że stery nie działają poprawnie:)
wykryte urządzonko które nie do końca działa to "modem device on high definion audio bus" :) jak ktoś będzie wiedział co z tym zrobić to byłoby fajno:)


PS: troszkę się zapędziłem w temacie bo zacząłem od sterownika SATA a skończyłem na.. sorki. po kłopocie ten OT będzie można wywalić. póki co może ktoś jeszcze poratuje:)


Ostatnio edytowany przez sonic, Pon 27 Paź 2008, 00:07, edytowano w sumie 1 raz



Nie 26 Paź 2008, 23:40
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 31 Sty 2005, 09:28
Posty: 3119
Miejscowość: Galway(Irl)
Post 
Niech zgadne, rozwiązaniem było ponowne zainstalowanie sterowników UAA?

A to urządzonko - ten modem, trzeba zainstalować.

_________________
i5-3570k @4.7 1.33V * MSI Z77 MPower * 8GB DDR3 Kingston Predator 1866 * XFX Radeon HD 6970 2GB
Seagate 600 256GB SSD * Plextor M5 Pro 256GB SSD * Samsung SE-S224 * BeQuiet DP 650W * Silverstone TJ07B * EIZO S2231W
WC: Apogee XT, Laing DDC, XSPC EX480


Pon 27 Paź 2008, 02:02
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 23 Lip 2008, 16:19
Posty: 6
Miejscowość: Częstochowa
Post 
rafa napisał(a):
Niech zgadne, rozwiązaniem było ponowne zainstalowanie sterowników UAA?

tak:)
tylko w sumie to juz nie wiem gdzie mam te stery i na przyszlosc znowu bede sie z tym motac bo zakopalem sie w roznych sterach i pozapominalem ktore do czego sie nadawaly:)

Cytuj:
A to urządzonko - ten modem, trzeba zainstalować.

A ma ktoś tutaj namiary na stery działające do tego? mi w sumie przy kazdym wlaczaniu systemu monituje o sterownikach do tego i powoli staje sie to nudne:)


Wto 28 Paź 2008, 23:14
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 31 Sty 2005, 09:28
Posty: 3119
Miejscowość: Galway(Irl)
Post 
A nie ma na stronie Asusa?

Zreszta możesz go wogóle wyłączyć w menagerze urządzeń. Pewnie i tak niebędziesz z niego kożystał.

_________________
i5-3570k @4.7 1.33V * MSI Z77 MPower * 8GB DDR3 Kingston Predator 1866 * XFX Radeon HD 6970 2GB
Seagate 600 256GB SSD * Plextor M5 Pro 256GB SSD * Samsung SE-S224 * BeQuiet DP 650W * Silverstone TJ07B * EIZO S2231W
WC: Apogee XT, Laing DDC, XSPC EX480


Ostatnio edytowany przez rafa, Śro 29 Paź 2008, 05:56, edytowano w sumie 1 raz



Śro 29 Paź 2008, 05:55
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 17 Lis 2008, 11:20
Posty: 3
Miejscowość: PL
Post Zmiana ustawień w BIOSie po instalacji Windos XP
Witam,
mam pytanie o brak sterowników do dysku SATA przy instalacji WinXP. Ponieważ nie zrobiłem sobie takiej płyty, jak opisywana powyżej, zmieniłem ustawienia BIOSowe na Compatible w AHCI i dalej poszło. Jednak chciałbym mieć obsługę SATA. Czy zatem mam możliwość zmiany tego ustawienia w BIOSie ponownie na Enhanced bez szkody dla Windows i będzie to działać? Czy muszę najpierw zainstalować jakieś extra sterowniki w Windows i dopiero potem zmienić ustawienie i będzie działać?


Pon 17 Lis 2008, 11:24
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Sty 2005, 18:30
Posty: 593
Miejscowość: Częstochowa
Post 
po instalacji systemu jak dokonasz zmiany w BIOSie trybu pracy dysku, system sie nie uruchomi. Nalezy przed instalacja zdecydowac sie na to w jakim trybie dysk ma pracowac.

_________________
w moderacji...


Pon 17 Lis 2008, 15:14
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 17 Lis 2008, 11:20
Posty: 3
Miejscowość: PL
Post 
ale skoro przy instalacji windows można doinstalować te sterowniki, to nie da się tego zrobić już po zainstalowaniu? na innych forach znalazłem info, że ludzie tak właśnie robili i działało.
pytanie w zasadzie jest takie: czy jeśli spróbuję to przełączyć i zobaczyć czy zadziała, to czy w najgorszym wypadku system po prostu się nie uruchomi i po powrocie do pierwotnych ustawień wszystko będzie ok, czy jak zmienię i spróbuję uruchomić system, to już mogiła i muszę reinstalować system od nowa?
czy jeśli chodzi o drivery sata do tego kompa, to chodzi o to?: http://support.intel.com/support/chipsets/imsm/ czy może jakieś inne do tego kompa?


Pon 17 Lis 2008, 15:55
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 31 Sty 2005, 09:28
Posty: 3119
Miejscowość: Galway(Irl)
Post 
Możesz próbować system od tego nie pada. Zresztą sterowniki możesz zainstalować w trybie Compatible, w większości przypadków system działa prawidłowo potem po zmianie.

"Jednak chciałbym mieć obsługę SATA" - Sata to jest rodzaj złącza na którym jest podłączony dysk. Żadne zmiany ustawien w biose tego nie zmieniają. To jest cały czas sata. Różnica polega na włączeniu trybu w którym działa m.in NCQ.

_________________
i5-3570k @4.7 1.33V * MSI Z77 MPower * 8GB DDR3 Kingston Predator 1866 * XFX Radeon HD 6970 2GB
Seagate 600 256GB SSD * Plextor M5 Pro 256GB SSD * Samsung SE-S224 * BeQuiet DP 650W * Silverstone TJ07B * EIZO S2231W
WC: Apogee XT, Laing DDC, XSPC EX480


Pon 17 Lis 2008, 21:56
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.