laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 15:42



Odpowiedz  [ 1 post ] 
 konwertowanie pokazu slajdów do mp4 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 12 Maj 2020, 15:50
Posty: 1
Post konwertowanie pokazu slajdów do mp4
Dzień dobry

Mam duży problem i bardzo proszę o wskazówki jak go rozwiązać.

Posiadam wycięty fragment filmu w postaci pliku .mp4 i żeby go uatrakcyjnić, chcę widzom przekazać klika informacji wprowadzających w postaci tekstu oraz zdjęć przed filmem oraz po zakończeniu filmu jako komentarz - również w postaci tekstu i zdjęć.
Oczywiście chciałbym żeby całość była interesująca i wyglądała na jak najbardziej „profesjonalnie” wykonany film w postaci pliku .mp4, oczywiście z podkładem muzycznym…

Nie dysponuję profesjonalnymi programami od montażu i obróbki video, chciałbym to wykonać za pomocą narzędzi dostępnych bezpłatnie w Internecie.

Próbowałem to zrobić w następujący sposób.

Zacząłem od programu Microsoft PowerPoint, gdzie stworzyłem wiele slajdów z informacjami, które chciałem zawrzeć w całym filmie, by potem połączyć to w prezentację.
W Microsoft PowerPoint pokazy slajdów (bez slajdu z filmem głównym) zapisałem w formacie filmowym .wmv.
Mam wersję PowerPoint 2010 ale widzę opcję zapisu Tylku do pliku filmowego wmv.
Nie mogłem sobie również poradzić z dodaniem ścieżki dźwiękowej pomimo, iż podobno PowerPoint to umożliwia? Chciałem dodać ścieżkę dźwiękową jedną dla całego pokazu slajdów.
Dlatego też ścieżkę dźwiękową dodałem w kolejnym programie - Windows Live Movie Maker.
Dopiero później powstałe pliki połączyłem z filmem głównym w programie FormatFactory ażeby końcowo otrzymać plik .mp4

Jednak wydaje mi się, że to nie jest najlepszy i najprostszy sposób wykonania przecież bardzo prostej czynności…

Zaznaczam że zależy mi na zachowaniu oryginalnych czasów wyświetlania slajdów, niestety program E.M. PowerPoint Video Converter w wersji darmowej też nie radzi sobie poprawnie z przekonwertowaniem całego pokazu slajdów (łącznie ze slajdem z filmem głównym), PowerPoint przynajmniej zachowuje oryginalne czasy wyświetlenia slajdów.


A może istnieje jakiś darmowy program lub inna metoda, by tą procedurę uprościć poza wspomnianymi wyżej czynnościami?

Pozdrawiam i będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc


Wto 12 Maj 2020, 16:12
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.