forum.X-KOM.PL
https://forum.x-kom.pl/

Masowe (wsadowe) pobieranie wszystkich bibliotek cab
https://forum.x-kom.pl/viewtopic.php?f=34&t=19434
Strona 1 z 1

Autor:  nntsystem [ Wto 16 Kwi 2024, 13:48 ]
Temat postu:  Masowe (wsadowe) pobieranie wszystkich bibliotek cab

Jak można masowo (wsadowo) pobrać wszystkie biblioteki sterowników cab z Windows Catalog z wyników wyszukiwania na przykład do karty graficznej NVIDIA GeForce 9400 GT

https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=NVIDIA%20GeForce%209400%20GT

Tam jest przycisk następne i jest razem 5 stron


Przecież nie wiadomo na którym systemie w przyszłości będę te karty graficzne montował, dlatego chcę pobrać sterowniki od Windowsa XP do najnowszego Windowsa i dla 32 i 64-bitowych systemów.
Po co podzielili sterowniki na jakieś grupy?
nVidia - Other hardware - NVIDIA GeForce 210
NVIDIA driver update for NVIDIA GeForce 210
nVidia - Graphics Adapter WDDM1.1, Graphics Adapter WDDM1.2, Graphics Adapter WDDM1.3, Other hardware - NVIDIA GeForce 210
nVidia - Display, Other hardware - NVIDIA GeForce 210

To nawet nie wiadomo z jakiej grupy pobrać sterowniki, ponieważ każda z tych grup dzieli się na wszystkie systemy operacyjne, nawet te serwerowe. Aby to jeszcze bardziej skomplikować, trzeba pomnożyć to wszystko przez wszystkie karty graficzne znalezione w śmietniku. Dla każdej karty graficznej sterowniki z Windows Catalog zajmują od 20 do 50 GB.
Nawet gdybym chciał pobrać tylko jeden sterownik dla jednego systemu, to nawet nie wiadomo z jakiej grupy go wybrać.

Chciałbym te sterowniki w przyszłości instalować na komputerach które nie mają dostępu do internetu i mam kilka starych kart graficznych.

Na przykład do karty graficznej GeForce GT 630 są sterowniki na stronie producenta dla Windowsa 10 ale w praktyce nie chcą się zainstalować i pasują tylko sterowniki z Windows Catalog. Druga wada sterowników od producenta to że w menedżerze zadań nie pokazują zużycia w procentach karty graficznej dlatego że sterowniki z Windows Catalog są bardziej kompatybilne z Windowsem.

Czy te sterowniki z softpedii 

https://drivers.softpedia.com/downloadTag/GeForce%20210

są z Windows Catalogu i z której grupy sterowników są te sterowniki z softpedii

nVidia - Other hardware - NVIDIA GeForce 210
NVIDIA driver update for NVIDIA GeForce 210
nVidia - Graphics Adapter WDDM1.1, Graphics Adapter WDDM1.2, Graphics Adapter WDDM1.3, Other hardware - NVIDIA GeForce 210
nVidia - Display, Other hardware - NVIDIA GeForce 210

Czy ChatGPT dobrze odpisał na to pytanie
Cytuj:
Różnice między tymi kategoriami mogą być nieco subtelne, ale mają pewne znaczenie:

nVidia - Other hardware - NVIDIA GeForce 210: Ta kategoria obejmuje ogólne sterowniki dla karty graficznej NVIDIA GeForce 210. Mogą być to podstawowe sterowniki lub ogólne sterowniki dla starszych systemów operacyjnych.

NVIDIA driver update for NVIDIA GeForce 210: Ta kategoria zazwyczaj zawiera aktualizacje sterowników dla konkretnej karty graficznej NVIDIA GeForce 210. Są to najnowsze wersje sterowników, które mogą zawierać poprawki błędów, optymalizacje wydajności i nowe funkcje.

nVidia - Graphics Adapter WDDM1.1, Graphics Adapter WDDM1.2, Graphics Adapter WDDM1.3, Other hardware - NVIDIA GeForce 210: Te kategorie mogą dotyczyć różnych wersji
modelu sterownika WDDM (Windows Display Driver Model), które są używane w różnych wersjach systemu Windows. WDDM jest często związany z obsługą zaawansowanych funkcji graficznych, więc wybór odpowiedniej wersji może być istotny dla kompatybilności i wydajności.

nVidia - Display, Other hardware - NVIDIA GeForce 210: Ta kategoria prawdopodobnie zawiera sterowniki związane bezpośrednio z wyświetlaniem grafiki na ekranie. To mogą być sterowniki specyficzne dla funkcji wyświetlania, takie jak obsługa wielu monitorów, skalowanie obrazu czy zarządzanie kolorem.

W każdym przypadku, jeśli masz wątpliwości, który sterownik wybrać, warto przejrzeć opisy lub sprawdzić, który najlepiej pasuje do twojego systemu operacyjnego i potrzeb związanych z kartą graficzną.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/