laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Nie 28 Kwi 2024, 03:41



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 12 posty(ów) ] 
 Windows do komputera 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 20 Sty 2012, 17:37
Posty: 5
Miejscowość: Nakło Śl.
Post Windows do komputera
Witam
Chciałem zapytać czy jak zakupię laptopa w sklepie Państwa sieci z zainstalowanym Windowsem to czy również otrzymam go na dysku CD ?


Pią 20 Sty 2012, 19:46
Profil
użytkownik
użytkownik

Rejestracja: Sob 30 Kwi 2011, 20:45
Posty: 215
Post Re: Windows do komputera
Zalezy jaki laptop. Z reguly systemu na CD nie ma.


Sob 21 Sty 2012, 00:16
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Śro 21 Gru 2011, 20:56
Posty: 52
Post Re: Windows do komputera
Witaj. Jeśli tak bardzo zależy Tobie na systemie na płycie, to możesz ewentualnie zakupić laptopa bez zainstalowanego systemu, a ten następnie dokupić. Możesz dostać wersję OEM Windows 7 64-bit za 360 zł.

_________________
Sauny ogrodowe


Sob 21 Sty 2012, 00:48
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 20 Sty 2012, 17:37
Posty: 5
Miejscowość: Nakło Śl.
Post Re: Windows do komputera
Zależy mi na płycie bo zazwyczaj jak sie kupuje laptopa z zainstalowanym Windowsem to jest on zainstalowany na jednej partycji wraz z "1000" zbędnych gadżetów . Osobiście wolałbym sobie sam podzielić dysk przy instalacji i mieć to co chce. Wiadomo mogę sobie odinstalować co nie chce ale nie o to chodzi . Dodatkowo lobię mieć najwyższą wydajność systemu i dlatego co jakiś czas robię reinstalke i dlatego chcę mieć płytkę. Tak więc czy jest możliwość uzyskania takiej płyty od sprzedawcy lub od MS ??


Sob 21 Sty 2012, 13:46
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Śro 21 Gru 2011, 20:56
Posty: 52
Post Re: Windows do komputera
Co do reinstalki to nie ma z tym problemu - robisz sobie obraz systemu, jest do tego proste narzędzie w panelu sterowania, "kopia zapasowa systemu", możesz nagrać na dysk bądź płytę. Nie tylko umożliwi Ci reinstalkę, ale także zapisze wszystkie twoje dane z tej partycji. Jeśli (jak się domyślam) chodzi Ci o obraz czystego systemu - nie ma problemu. Ściągnij sobie z neta dowolny obraz i korzystaj z tego samego klucza. Jeśli masz licencję, to jest legalne.

_________________
Sauny ogrodowe


Sob 21 Sty 2012, 14:47
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 20 Sty 2012, 17:37
Posty: 5
Miejscowość: Nakło Śl.
Post Re: Windows do komputera
Czyli rozumiem że nie ma szans na dysk z hologramem Windowsa i zostaje mi chamska zwykła płytka ? Jeśli tak to będę lekko zawiedziony :|


Sob 21 Sty 2012, 16:11
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 09 Cze 2009, 01:05
Posty: 103
Miejscowość: Kraków
Post Re: Windows do komputera
Instalujesz taki sam system (czysty) z nośnika pochodzącego z dowolnego źródła i aktywujesz kodem licencyjnym znajdującym się na spodzie lapka.


Pon 23 Sty 2012, 02:29
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Windows do komputera
Jeżeli system operacyjny na notebooku jest fabrycznie instalowany przez producenta to zwykle znajduję się on w postaci partycji recovery znajdującej się na dysku twardym. Producenci coraz częściej stosują partycję recovery ze względu na fakt, iż jest to bardzo proste rozwiązanie dla osób niekoniecznie znających się na sprzęcie czy też oprogramowaniu. Jeżeli system operacyjny jest instalowany przez naszą firmę, Klient zawsze otrzymuje oryginalny nośnik systemu operacyjnego wraz z naklejką licencyjną znajdującą się na spodzie notebooka. W naszej ofercie notebooki z zainstalowanym systemem operacyjnym przez naszą firmę posiadają literkę "X" na końcu nazwy produktu co wygląda tak:

G53SW-SX223V i5-2410M/4GB/500/DVD-RW/7HP64X

W przypadku zakupu notebooka z partycją recovery, można przegrać instalator systemu operacyjnego na płytę DVD. Również tak jak Koledzy wyżej napisali istnieje możliwość utworzenia kopii zapasowej zainstalowanego oraz skonfigurowanego już dla własnych potrzeb systemu operacyjnego co wydaje się najlepszym rozwiązaniem dla osób robiących częstą reinstalację.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pon 23 Sty 2012, 09:53
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 18 Lut 2012, 16:59
Posty: 7
Post Re: Windows do komputera
Mam pytanie dodatkowe nie jako związane z tematem.

Jeśli równocześnie dokonam zakupu Winodwsa (powiedzmy w licencji OEM) oraz laptopa bez windowsa, czy w takiej sytuacji mogą Państwo zainstalować tego windowsa na życzenie klienta (tzn. moje)? Nie znam się na komputerach szczególnie dobrze i wolałbym mieć to z głowy.

Dodatkowo czy np. Jeśli chciałbym dokupić do laptopa np. dodatkowy dysk lub dodatkową kość ramu (sloty wolne w laptopie są), czy również można prosić Państwa o instalacje tego typu sprzętu?


Sob 18 Lut 2012, 17:09
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Windows do komputera
Oczywiście, zainstalujemy system operacyjny na notebooku wraz ze wszystkimi sterownikami. Również takie podzespoły jak pamięć ram oraz dysk twardy możemy zainstalować w notebooku jeżeli jest taka możliwość (niestety nie w każdym notebooku można wymienić dysk bez rozkręcania całego notebooka). Wszystkie tego typu zabiegi są nieodpłatne dla naszych Klientów.
Zapraszamy. :)

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pon 20 Lut 2012, 11:05
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 10 Mar 2012, 17:55
Posty: 1
Post Re: Windows do komputera
Dawidek1 napisał(a):
Instalujesz taki sam system (czysty) z nośnika pochodzącego z dowolnego źródła i aktywujesz kodem licencyjnym znajdującym się na spodzie lapka.

Czyli jak ściągnę z powiedzmy torrentów (bo chyba nie ma oficjalnego źródła takiego obrazu, proszę mnie poprawić jeśli się mylę) i wpiszę product key spod laptopa to będzie to legalne?
Może to potwierdzić ktoś z X-KOM?

Konkretnie chodzi mi o preinstolowane "Windows 7 Home Prem OA" na laptopie Dell XPS L502x.


Sob 10 Mar 2012, 17:58
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 09 Cze 2009, 01:05
Posty: 103
Miejscowość: Kraków
Post Re: Windows do komputera
klw napisał(a):
Dawidek1 napisał(a):
Instalujesz taki sam system (czysty) z nośnika pochodzącego z dowolnego źródła i aktywujesz kodem licencyjnym znajdującym się na spodzie lapka.

Czyli jak ściągnę z powiedzmy torrentów (bo chyba nie ma oficjalnego źródła takiego obrazu, proszę mnie poprawić jeśli się mylę) i wpiszę product key spod laptopa to będzie to legalne?
Może to potwierdzić ktoś z X-KOM?

Konkretnie chodzi mi o preinstolowane "Windows 7 Home Prem OA" na laptopie Dell XPS L502x.

Tak, dokładnie. Byleby to była wersja niemodyfikowana, nieaktywowana - słowem czysta.


Nie 11 Mar 2012, 03:13
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 12 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.