laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 23:09



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
 Jakie linuksy? 
Autor Wiadomość
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 29 Sty 2005, 11:59
Posty: 471
Miejscowość: Łódź/Częstochowa
Post Jakie linuksy?
Kto używał/używa tego pięknego systemu i jakie były/są to dystrybucje? (niepotrzebne skreślić :))

Osobiście miałem styczność z komercją typu: Red Hat, Aurox, ale teraz działam tylko na Slackware, chociaż ostatnimi czasy miałem Gentoo i też nie powiem - milutkie :)


Czw 24 Lut 2005, 14:45
Profil WWW
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 12:37
Posty: 467
Miejscowość: kiedyś X-KOM, teraz Warszawa:)
Post Re: Jakie linuksy?
Maniuś napisał(a):
Kto używał/używa tego pięknego systemu i jakie były/są to dystrybucje? (niepotrzebne skreślić :))

Osobiście miałem styczność z komercją typu: Red Hat, Aurox, ale teraz działam tylko na Slackware, chociaż ostatnimi czasy miałem Gentoo i też nie powiem - milutkie :)


mandrake:))) ladny.

_________________
Image Image


Czw 24 Lut 2005, 16:21
Profil WWW
Post 
To zalezy do czego. Na serwery stawiałem Debiana Woody lub Slackware 7.0 / 8.0 ze względu na wysoką stabilnośc wersji kerneli. Zdarzyło mi się administrować przez rok PLD oraz NetBSD. Na biurko jestem przeciwnikiem Linuksa dla "wszystkich użyszkodników", bo uważam, że system X-ów wraz z toolkitami GTK i Qt ma jeszcze za dużo wad w sferze desktopu aby był na takim poziomie jak Windows 2000/XP - no ale to inna filozofia GUI i moje zdanie 8) Generalnie lubię pracować na co dzień na FreeBSD - gałąź current i z rodziny linuksowej na Slackware - bo jest "UNIX like" :twisted:


Czw 24 Lut 2005, 20:04
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 29 Sty 2005, 11:59
Posty: 471
Miejscowość: Łódź/Częstochowa
Post 
Wiesz, nie trzeba od razu odpalać X-ów, przecież użytkowniki znający trochę linux'a bardzo często korzysta z konsoli. Mnie się to często zdarza, że pracuę w trybie tekstowym i X-y nie sa mi do niczego potrzebne. Fakt mam też i często uruchamiam środowisko graficzne, ale nie oczekuję, że linux będzie podobny do windows'a.


Pią 25 Lut 2005, 00:32
Profil WWW
Post 
Maniuś napisał(a):
Wiesz, nie trzeba od razu odpalać X-ów, przecież użytkowniki znający trochę linux'a bardzo często korzysta z konsoli.


Ale widzisz, konsola to jest diabeł rogaty dla "użyszkodnika". Ja też wolę konsolę do serwera X, ale to ja czy Ty, a te ponad 90% reszty woli GUI a'la GTK/Qt i to się nie zmieni - po prostu standard został już określony.

Maniuś napisał(a):
Fakt mam też i często uruchamiam środowisko graficzne, ale nie oczekuję, że linux będzie podobny do windows'a.


I bardzo dobrze. Ale ewolucja tego systemu zmierza nieubłaganie w kierunku wytyczonym przez Microsoft (jako założenie systemu oczywiście). Nawet MacOS - UNIX po części przecież - poszedł w takim kierunku. Nieuniknione - ale Linux zmierza w kierunku Windows. Uczestniczyłem zresztą na ten temat w bardzo ciekawej dyskusji na http:/linuxweb.cyb3r.org - konkluzje były takie właśnie :lol: Stąd wiele osób odchodzi od Linuksa na rzecz Open/Free/Net BSD. Jednym z argumentów - z którym się zgadzam qw 100% - jest bałagan panujący w środowisku Linuksa, mnogośc dystrybucji i ich coraz większa różnorodność, poprawianie jądra, własne diff'y na pakiety itp. To już nie jest JEDEN system.


Pią 25 Lut 2005, 12:35
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 17:07
Posty: 49
Post 
Slackware + KDE no i konsola, kiedys przez 2 lata administrowalem siecia wtedy to bylo na slacku 7.0 do 9.0 - bardzo stabilny system, nie moge jemu nic znaczacego zarzucic, jesli tylko dobrze sie zabezpieczy -przoduje jako dystrybucja na serwer ;) no i to KDE bardzo ladnie wyglada 8)


Pią 25 Lut 2005, 16:06
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 29 Sty 2005, 11:59
Posty: 471
Miejscowość: Łódź/Częstochowa
Post 
bartmag napisał(a):
Stąd wiele osób odchodzi od Linuksa na rzecz Open/Free/Net BSD.


Open/Free/Net BSD też ma środowisko graficzne :)
A tak btw systemów BSD to miałem nawet jakiś czas FreeBSD, ale dla mnie okazał się nowym systemem, ale niestety musiałem z niego zrezygnować. Kto wie, może kiedyś wrócę - bo jak wiele osób wie, jest to bardzo dobry OS.

Pozdrawiam użytkowników Slacka :D


Sob 26 Lut 2005, 10:26
Profil WWW
Post 
Maniuś napisał(a):
bartmag napisał(a):
Stąd wiele osób odchodzi od Linuksa na rzecz Open/Free/Net BSD.


Open/Free/Net BSD też ma środowisko graficzne :)


Fakt, ale te odejścia - jak napisałem - są przyczynkiem niejako do problemów z "standaryzacją" - już nie samej stabilności X-ów. Tyle ile dystrybucji tyle róznych wersji tego samego programu np. liczne diff na XOrg robione, każde inne, dla innej dystrybucji. Bałagan. Pominąłem tutaj zupełnie kwestię licencji (GPL via BSD) 8) - drugi główny powód.


Sob 26 Lut 2005, 17:05
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 17 Kwi 2005, 20:11
Posty: 1
Miejscowość: z krzesla :)
Post 
bartmag napisał(a):

Tyle ile dystrybucji tyle róznych wersji tego samego programu...


tak.... to jest argument, szkoda tylko ze pod jednym tylko freebsd (galaz 5x) korzystajac z portow mam 3 wersje automake 2 autoconf 2 pythona itd.

w rezultacie system zzera mi ponad 3 GB a podczas kompilacji np. kde rozrasta sie do 5 GB i brakuje miejsca na partycji :(

zaczynalem na mdk, super najlepszy na poczatek z tym ze 3 zwiechy podczas roku uzytkowania (ciekawe jak w tej ststystyce wypadlby windows - hle,hle) teraz mam slack'a: niezawodny, swaret guru nie jakies tam porty i freebsd - duuuuuuzzzzzooooo pracy, ale satysfakcja tym wieksza :D


Nie 17 Kwi 2005, 20:24
Profil
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 16 Maj 2005, 10:23
Posty: 1
Miejscowość: Myszków :)
Post Slack rulez
Panie i panowie po 1 witam na forum :) po 2 bezsprzecznie liderem domowych PC pod względem stabilności i wydajności to slackware 10.0 (nie 10.1 za duzo narazie bugów).
slack posiada potężne narzedzia, np. pkgtool lub slocate lub SWARET, ogólnie wprowadza na rynek standaryzację np. mozna zarówno korzystać z rpm jak i z pakietów tgz no i oczywiście pozostają jeszcze binarki hehe 8) .
W porównaniu nawet z Debianem moim zdaniem ułatwiona ( tak tak wbrem pozorom) obsługa przeważa szalę na korzyść slacka.
Dowody.
Serwer na 300 kompów (moja sieć) + ftp + samba + serwer CS-a +firewall +abbys +apache +mysql+oracle i ludzie daje radę bez 2 słów.

Bez obrazy ale wszystie "linuxowe" klony windy np. mandrake etc. to chłam, ale to tylko moje zdanie.
Slack np. + kde 3.3 + kilka małych modyfikacji w wyglądzie i windows siada normlanie bez 2 zdań 8)

Pozdrawiam i zapraszam do przeniesienia się z winzgrozy.(korzystajcie z Vmware oraz point2play kto wie ten wie :P )

_________________
Mess with the best die like the rest.


Pon 16 Maj 2005, 10:32
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 17 Lip 2005, 21:09
Posty: 11
Post hi
ja bym sie dolaczy do ostatniej wypowiediz z malym wyjatkiem :)
jak juz uzywac linuxa to moimzdaniem bez KDE :D, to naprawde zbedne zlo, lepiej uzyc czegos leciutkiego np. fluxboxa ( ja go uzywam :D ) od miesiaca i KDE to juz dla mnie historia. Jezli sie nie zgadzacie to pomyslcie co uzywacie z KDE ?? "Pana kartofla" lub "Oczy" ;-P . kade smieci ile moze jego paczki chyba nikomu sie nie przydaja bo jak ktos ciedzi troche n linie to i ak wie co potrzebuje i instaluje soft taki jak che.

I jeszcze jedno do powyzszego Swaret to akurat nie jest zbyt cacy soft za malo ma softu w bazach zadko jest uakualniany - chyab ze akurat tak umnie dizala I-D

okzdrawiam ALL

_________________
Wszystko co ma poczatek ma tez i koniec ...


Nie 17 Lip 2005, 21:27
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 29 Sty 2005, 11:59
Posty: 471
Miejscowość: Łódź/Częstochowa
Post Re: hi
Soran napisał(a):
ja bym sie dolaczy do ostatniej wypowiediz z malym wyjatkiem :)
jak juz uzywac linuxa to moimzdaniem bez KDE :D, to naprawde zbedne zlo, lepiej uzyc czegos leciutkiego np. fluxboxa ( ja go uzywam :D ) od miesiaca i KDE to juz dla mnie historia. Jezli sie nie zgadzacie to pomyslcie co uzywacie z KDE ?? "Pana kartofla" lub "Oczy" ;-P . kade smieci ile moze jego paczki chyba nikomu sie nie przydaja bo jak ktos ciedzi troche n linie to i ak wie co potrzebuje i instaluje soft taki jak che.

I jeszcze jedno do powyzszego Swaret to akurat nie jest zbyt cacy soft za malo ma softu w bazach zadko jest uakualniany - chyab ze akurat tak umnie dizala I-D

okzdrawiam ALL


Soran, a widziałeś może w akcji XFce ?? Jeśli nie to polecam, warto ;] A co do fluxa to masz racje - fluxbox r00x a KDE sucks :)


Sob 03 Wrz 2005, 17:52
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 17 Lip 2005, 21:09
Posty: 11
Post 
Widzalem XFce dlatego uzywam Fluxboxa:)

_________________
Wszystko co ma poczatek ma tez i koniec ...


Wto 06 Wrz 2005, 12:23
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 03 Lut 2005, 23:43
Posty: 126
Post 
Ubuntu Linux oparty na Debianie. Jedno-płytowa dystrybucja z GNOME. Baardzo polecam :)

_________________
Mów zawsze, co czujesz, i czyń, co myślisz.
Mój blog:


Czw 08 Wrz 2005, 20:45
Profil WWW
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 29 Sty 2005, 11:59
Posty: 471
Miejscowość: Łódź/Częstochowa
Post 
GhostRider napisał(a):
Ubuntu Linux oparty na Debianie. Jedno-płytowa dystrybucja z GNOME. Baardzo polecam :)


Miałem Ubuntu, ale jakoś nie nie zachwycił, może dlatego, że oparty na debianie, a ja używam slacka ;]


Wto 13 Wrz 2005, 10:53
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.