laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Sob 20 Kwi 2024, 06:12



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Windows Xp Home Edition OEM czy BOX ?? proszę o wyjaśnienie 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 12 Sty 2007, 00:11
Posty: 1
Post Windows Xp Home Edition OEM czy BOX ?? proszę o wyjaśnienie
Chciałbym poruszyć temat legalnego oprogramowania Windows. Jak to jest z tym naprawdę. Czym różni się wersja np Windowsa Home Edition OEM od BOX ? Wiadomo temat Windowsów staje się coraz bardziej na topie ze względu na coraz to większę zaciekawienie się policji nielegalnym oprogramowaniem. Chcę kupić np. wersję Windowsa Home Edition OEM i z tego co wiem mogę go tylko zainstalować na 1 komputerze. Oprogramowanie OEM jest licencjonowane tylko na ten komputer na, którym po raz pierwszy zostało oryginalnie zainstalowane. Czyli mam rozumieć jeśli np. spali się lub będę chciał wymienić na inny model, któryś z tych komponentów jakim są płyta główna,procesor, dysk twardy, ram, zasilacz to już nie będę mógł korzystać z wyżej wymienionego Windowsa Home Edition OEM ???. Może tylko nie wolno płyty głównej wymieniać, albo dysku. Proszę niech wypowie się na ten temat ktoś mądrzejszy ode mnie :D.

Windows XP Home Edition PL upgrade BOX kosztuje 445 zł na dzień dzisiejszy w Waszej firmie i może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tym uprgrade BOX ??


Pią 12 Sty 2007, 01:36
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 29 Sty 2005, 11:59
Posty: 471
Miejscowość: Łódź/Częstochowa
Post 
Windows XP OEM czy to wersja Home Edition czy Proffesional wg licejcji jest sprzedawana wylacznie w formie preinstalowanej na „całkowicie zmontowany systemie komputerowy”.

Tutaj masz opisane jak wyglada to w swietle Microsoftu. Czyli ow Windows bedzie legalny tylko z komputerem na ktorym zostal zainstalowany. Windows ten musi byc sprzedawany razem ze sprzetem komputerowym. Jesli sie myle co do ostatniego zdania to niech mnie ktos z x-komu poprawi. Prawdopodobnie pryz wymianie podzespolow nalezalo kupic nowa licencje, ale nie jestem pewien...

Wersja BOX jak sama nazwa wskazuje, wersja pudelkowa. Mozesz ja kupic bez sprzetu i instalowac na swoim kompie.

_________________

Apple MacBook A1181
Core 2 Duo T9100
3 GB Ram 800 MHz
250 GB HDD Western Digital
13" LED
X3100 Integrated 144 MB


Lenovo ThinkPad
Intel Core i5-8265U
8 GB RAM DDR4
SSD SKHynix 512GB M.2 2280
HDD Seagate 1TB 5400obr. 128MB 2,5" SSHD FireCuda


Intel Core i5-3570K
Asus P8Z77-M Pro
8 GB RAM DDR3
GeForce GTX 1660 SUPER™ AERO ITX OC
SSD Samsung 850 Pro
HDD Seagate 1TB 5400obr. 128MB 2,5" SSHD FireCuda


Pią 12 Sty 2007, 12:18
Profil WWW
użytkownik
użytkownik

Rejestracja: Wto 08 Sie 2006, 11:58
Posty: 160
Miejscowość: Czę100chowa
Post 
Maniuś napisał(a):
Windows XP OEM czy to wersja Home Edition czy Proffesional wg licejcji jest sprzedawana wylacznie w formie preinstalowanej na „całkowicie zmontowany systemie komputerowy”.

Tutaj masz opisane jak wyglada to w swietle Microsoftu. Czyli ow Windows bedzie legalny tylko z komputerem na ktorym zostal zainstalowany. Windows ten musi byc sprzedawany razem ze sprzetem komputerowym. Jesli sie myle co do ostatniego zdania to niech mnie ktos z x-komu poprawi. Prawdopodobnie pryz wymianie podzespolow nalezalo kupic nowa licencje, ale nie jestem pewien...

Wersja BOX jak sama nazwa wskazuje, wersja pudelkowa. Mozesz ja kupic bez sprzetu i instalowac na swoim kompie.


przy wymianie komponentow nalezy fakt ten zglosic do firmy microsoft oddzial w Polsce... oraz wszystkie papiery nowych komponentow zachowac i dolaczyc do faktury od komputera...


Pią 12 Sty 2007, 14:42
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 31 Sty 2005, 09:28
Posty: 3119
Miejscowość: Galway(Irl)
Post 
Dodam że przy BOXie wymieniasz w swoim kompie co chcesz i kiedy chcesz.

_________________
i5-3570k @4.7 1.33V * MSI Z77 MPower * 8GB DDR3 Kingston Predator 1866 * XFX Radeon HD 6970 2GB
Seagate 600 256GB SSD * Plextor M5 Pro 256GB SSD * Samsung SE-S224 * BeQuiet DP 650W * Silverstone TJ07B * EIZO S2231W
WC: Apogee XT, Laing DDC, XSPC EX480


Pią 12 Sty 2007, 16:18
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 29 Sty 2005, 11:59
Posty: 471
Miejscowość: Łódź/Częstochowa
Post 
Wiec lepiej dolozyc te pareset zlociszow do wersji BOX i miec swiety spokoj. Poza tym lepiej nie miec wiecej do czynienia z firma Microsoft. Ich system operacyjny juz nadto ludzi poddenerwowal. Ale nie powiem, musza miec swietnych prawnikow i wogole ludzi od strategii firmy, ze wymyslili tak bydlacka licencje. Za to chwala ludziom z MS.

_________________

Apple MacBook A1181
Core 2 Duo T9100
3 GB Ram 800 MHz
250 GB HDD Western Digital
13" LED
X3100 Integrated 144 MB


Lenovo ThinkPad
Intel Core i5-8265U
8 GB RAM DDR4
SSD SKHynix 512GB M.2 2280
HDD Seagate 1TB 5400obr. 128MB 2,5" SSHD FireCuda


Intel Core i5-3570K
Asus P8Z77-M Pro
8 GB RAM DDR3
GeForce GTX 1660 SUPER™ AERO ITX OC
SSD Samsung 850 Pro
HDD Seagate 1TB 5400obr. 128MB 2,5" SSHD FireCuda


Pią 12 Sty 2007, 17:24
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 19 Sty 2007, 21:30
Posty: 11
Post 
Ja chciałbym zakupić XP Professional PL OEM i z tego co tutaj przeczytałem moge go kupic tylko z komputerem czy jak? Prosze o pomoc


Pią 19 Sty 2007, 21:33
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 14 Mar 2005, 14:29
Posty: 72
Miejscowość: ok. Częstochowy
Post 
Sugeruje zapoznać się z tym artykułem

Zacytuję jeden fragment:
"..system w wersji OEM jest na stałe przywiązywany do komputera na którym został zainstalowany za pomocą procesu tzw. aktywacji. W takim komputerze możemy dowolnie wymieniać podzespoły za wyjątkiem płyty głównej, którą Microsoft uważa za najważniejszy element komputera, a jej wymianę za tak naprawdę... wymianę komputera (licencja OEM nie pozwala na przenoszenie oprogramowania na inne komputery). Tyle mówi teoria - z dotychczasowej praktyki wynika jednak, że ponowna aktywacja systemu w wersji OEM po wymianie płyty głównej jest w wielu przypadkach możliwa - m.in. jeżeli płyta była wymieniana w ramach gwarancji.."

Moim zdaniem wersja OEM w zasadzie jedynym słusznym rozwiązaniem :)
Nie ma po co przepłacać. Oczywiście jest jeszcze masa dystrybucji linuxa za free, ale wytrwali gracze tylko i wyłącznie na tym systemie nie usiedzą :)

Pozdro

_________________
  • Asus P5B Deluxe
  • C2D E6300
  • Corsair 1024MB DDR2 800MHz XMS2 Xtreme CL5
  • Galaxy 7900GS 256MB 256 bit Zalman 1,2ns
  • Seagate 160 GB SATA NCQ
  • Creative Inspire 5.1 T5900
  • Chieftec HPC-360-302 DF


Pią 19 Sty 2007, 22:49
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Śro 26 Paź 2005, 19:20
Posty: 745
Miejscowość: Przemyśl
Post 
Cytuj:
ale wytrwali gracze tylko i wyłącznie na tym systemie nie usiedzą :)

Gdyby nie problem ze sterownikami ATI juz dawno siedzialbym na linuxie bo wszystkie gry spod winx86 smigaja jak trzeba.

_________________
Tom's Hardware Guide - Forum


Pią 19 Sty 2007, 23:09
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 29 Sty 2005, 11:59
Posty: 471
Miejscowość: Łódź/Częstochowa
Post 
THG_Stingerek napisał(a):
Cytuj:
ale wytrwali gracze tylko i wyłącznie na tym systemie nie usiedzą :)

Gdyby nie problem ze sterownikami ATI juz dawno siedzialbym na linuxie bo wszystkie gry spod winx86 smigaja jak trzeba.


Jaki problem ze sterami od ATI? Przeciez sterowniki sa... Problemem moze byc jedynie posiadanie Cedegi, za ktora niestety trzeba zaplacic, by moc bez problemowo grac w praktycznie kazda gre windowsowa pod linuksem. W wersji free cedega nie posiada wsparcia dla wszystkich gier z uwagi na brak niektorych bibliotek. Jakich? Nie pamietam, zapraszam do lektury... Co do sterow od ATI - Stingerek - domyslam sie ze masz R9550, wiec na tej karcie raczej nie powinno byc problemu. Ja niestety na moim Mobile X1600 mam problem, ale to raczej z winy kernela, ktorego jeszcze nie tak jak potrzeba skonfigurowalem.

Taka moja uwaga... odbieglismy od tematu, zatem wracajac:

Jesli nie bedziesz wymieniac plyty glownej, ktora to mikroszit uznaje za najwazniejsza czesc kompa (moim zdaniem slusznie zreszta) to kup wersje OEM. Zaoszczedzisz pare zlociszy a bedziesz miec legalny system operacyjny (nie wliczajac Linuxa).

_________________

Apple MacBook A1181
Core 2 Duo T9100
3 GB Ram 800 MHz
250 GB HDD Western Digital
13" LED
X3100 Integrated 144 MB


Lenovo ThinkPad
Intel Core i5-8265U
8 GB RAM DDR4
SSD SKHynix 512GB M.2 2280
HDD Seagate 1TB 5400obr. 128MB 2,5" SSHD FireCuda


Intel Core i5-3570K
Asus P8Z77-M Pro
8 GB RAM DDR3
GeForce GTX 1660 SUPER™ AERO ITX OC
SSD Samsung 850 Pro
HDD Seagate 1TB 5400obr. 128MB 2,5" SSHD FireCuda


Ostatnio edytowany przez Maniuś, Pon 29 Sty 2007, 18:09, edytowano w sumie 1 raz



Pon 29 Sty 2007, 12:27
Profil WWW
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Pon 28 Sty 2008, 00:25
Posty: 94
Miejscowość: Pacierzów
Post 
Czy moze mi ktos napisac roznice miedzy xp professional, a home edition.

_________________
> Athon xp 1.5GHZ
>> 640Mb ram
>>> Radeon 9250 128Mb 64 bit
>>>> Star Lucky K7VAT
>>>>>dysk Segate ATA 80GB


Czw 07 Lut 2008, 18:14
Profil
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 06 Maj 2006, 13:22
Posty: 1096
Miejscowość: ~Częstochowa
Post 
Cytuj:
Czy moze mi ktos napisac roznice miedzy xp professional, a home edition.


Przede wszystkim widze róznice w cenie, i na początku na HE niektóre gry/aplikacje mialy problemy z działaniem teraz juz tego problemu nie ma.


Czw 07 Lut 2008, 20:31
Profil
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 07 Lip 2005, 10:11
Posty: 828
Miejscowość: CZ-WA
Post 
HE sa obciete lekko ustawienia administracyjno-sieciowe, chyba tak jakos :mrgreen:

_________________
>>> i5 3570K * ASRock Z77 EX6 * G.Skill 2x4GB 2133MHz <<<
>>> MSI GTX560Ti HAWK * SB X-Fi Fatal1ty Gamer Pro <<<
>>> WD1001 * WD640 * Corsair HX520W <<<
>>> LG L227WT >>>


Czw 07 Lut 2008, 22:47
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Pon 28 Sty 2008, 00:25
Posty: 94
Miejscowość: Pacierzów
Post 
Czyli oprucz ceny to zbytnio sie nie roznia niby tymi ustawieniami administracyjno -sieciowymi ale to mi nie przeszkadza myslalem ze jest jakas wieksza roznica.

_________________
> Athon xp 1.5GHZ
>> 640Mb ram
>>> Radeon 9250 128Mb 64 bit
>>>> Star Lucky K7VAT
>>>>>dysk Segate ATA 80GB


Czw 07 Lut 2008, 23:33
Profil
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 06 Maj 2006, 13:22
Posty: 1096
Miejscowość: ~Częstochowa
Post 
Cytuj:
Czyli oprucz ceny to zbytnio sie nie roznia niby tymi ustawieniami administracyjno -sieciowymi ale to mi nie przeszkadza myslalem ze jest jakas wieksza roznica.


Większej róznicy na dzień dzisiejszy nie ma a moze byc tylko lepiej.


Pią 08 Lut 2008, 12:39
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 29 Sty 2005, 11:59
Posty: 471
Miejscowość: Łódź/Częstochowa
Post 
Cytując z innego forum:

XP Home Edition:
-brak obsługi Zdalnego Dostępu do kpmputera
-brak obsługi domen
-brak systemowych narzędzi administracyjnych
-brak możliwości szyfrowania plików i folderów z wykorzystaniem EFS[Encypted File System]
-obsługa max. 5 równoczesnych połączeń

XP Prof:
-bardziej niezawodny,ma lepsze zabezpieczenia[poufność informacji]
-dzięki wbudowanemu serwerowi IIS[Internet Information Services] umożliwia tworzenie i zarządzanie witrynami internetowymi
-EFS-szyfrowany system plików zapewnia kodowanie każdego pliku przy użyciu losowo generowanego klucza,co zabezpiecza przed utratą danych
-dane przesyłane przez sieć mogą być zaszyfrowane,ich autentyczność potwierdza tzw. podpis cyfrowy
-usługa zdalnego dostępu-dzięki niej możliwe jest nawiązanie bezpiecznego połączenia z kompem przez linię telefoniczną i uzyskanie dostępu do zasobów kompa.

oraz:

-Backup - XP Pro posiada standardowy program do backupu danych, wersja XP Home nie.
-Dynamic Disks - wersja XP Pro wspiera tę funkcję, wersja XP Home nie
-IIS - XP Pro zawiera, XP Home nie.
-Encrypted File System (EFS) - Windows XP Pro wspiera tę funkcję, XP Home nie.
-Wiele monitorów - XP Pro wspiera do 9 monitorów, wersja XP Home - tylko jeden
-Wieloprocesorowość - XP Pro wspiera do dwóch procesorów, XP Home jeden.
-Członkostwo w domenie - Windows XP Pro może być członkiem domeny, XP Home nie może, ale ma dostęp do zasobów domeny
-Group Policy - XP Pro wspiera, XP Home nie
-IntelliMirror - XP Pro wspiera IntelliMirror, w skład czego wchodzi Microsoft Remote Installation Services (RIS) oraz zarządzanie użytkownikami, XP Home nie wspiera IntelliMirror
-64-bit - Tylko XP Pro będzie miał 64 bitową wersję dla procesora Itanium
-Wsparcie sieci - XP Pro zawiera wsparcie dla Monitora Sieci, SNMP, IPSec oraz Client Services for NetWare, XP Home nie zawiera tych opcji

Jeśli chodzi o wygląd to różnią się bodajże kolorem paska podczas ładowania. Professional ma niebieski a Home zielony.

_________________

Apple MacBook A1181
Core 2 Duo T9100
3 GB Ram 800 MHz
250 GB HDD Western Digital
13" LED
X3100 Integrated 144 MB


Lenovo ThinkPad
Intel Core i5-8265U
8 GB RAM DDR4
SSD SKHynix 512GB M.2 2280
HDD Seagate 1TB 5400obr. 128MB 2,5" SSHD FireCuda


Intel Core i5-3570K
Asus P8Z77-M Pro
8 GB RAM DDR3
GeForce GTX 1660 SUPER™ AERO ITX OC
SSD Samsung 850 Pro
HDD Seagate 1TB 5400obr. 128MB 2,5" SSHD FireCuda


Pią 08 Lut 2008, 19:07
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.