laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 11:53



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 aktywacja windowsa 
Autor Wiadomość
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 31 Sty 2005, 09:28
Posty: 3119
Miejscowość: Galway(Irl)
Post 
A mnie po prostu irytuje jego obsługa.
Ale nie o tym jest temat! EOT

_________________
i5-3570k @4.7 1.33V * MSI Z77 MPower * 8GB DDR3 Kingston Predator 1866 * XFX Radeon HD 6970 2GB
Seagate 600 256GB SSD * Plextor M5 Pro 256GB SSD * Samsung SE-S224 * BeQuiet DP 650W * Silverstone TJ07B * EIZO S2231W
WC: Apogee XT, Laing DDC, XSPC EX480


Wto 22 Maj 2007, 04:06
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 29 Sty 2005, 11:59
Posty: 471
Miejscowość: Łódź/Częstochowa
Post 
GhostRider napisał(a):
Cenię Linuxa za to, że jest alternatywą dla Windowsów. I tylko za to.

Nie przepadam za Linuxem, bo:
- jakość programów pozostawia wiele do życzenia,
- obsługa sprzętu i jego kompatybilność jest daleko w tyle za Windowsem,
- jest wolniejszy niż Windows,
- Nie wierzę w to, że Linux jest darmowy. Czas to pieniądz, a męczenie się ze skonfigurowaniem Linuxa i przystosowaniem go do swoich potrzeb zabiera bardzo dużo czasu,
- Wiele z programów, z których korzystam na codzień nie ma swoich odpowiedników pod Linuxem (np. oprogramowanie Adobe czy Microsoftu),

Linux jest dobry w zastosowaniach serwerowych, a nie do codziennego użytku. To się po prostu nie opłaca.


Nie zgodze sie z Toba na wszystkie 5 podpunktow, poniewaz bardzo czesto oprogramowanie pod linuxa tworza milosnicy, ktorzy wiedza czego chca od softu i nie nastawiaja sie na komercje, z obsluga sprzetu tez nie jest tak jak piszesz. Przyklad z vista. Wypuscili system a 50% sprzetu mialo problemy z driverami. Jesli mowa o kompatybilnosci to wlasnie winda ma problemy, poniewaz pod linuxem bardzo czesto zdaza sie ze sterownik firmy A dziala tez ze sprzetem firmy B (chociazby konfiguracja hardware'u w jadrze). Dalej idac, piszesz ze linux jest wolniejszy niz windows, a nie napisales co masz na mysli. Jakby linux nie byl darmowy, to bys nie mogl sciagac calych dystrybucji legalnie z mirrorow. Poza tym sprzeczaloby sie to z zasada wolnego oprogramowania. Jaki soft nie ma odpowiednika pod Linuxem z softu Adobe'a czy M$? Poza tym jest jeszcze cos takiego jak Wine (Cedega, CrossoverOffice).

No i panowie, ta licencja, aktywacja w windach...
W zyciu nie zastosowalbym serwera na produkcie M$!

_________________

Apple MacBook A1181
Core 2 Duo T9100
3 GB Ram 800 MHz
250 GB HDD Western Digital
13" LED
X3100 Integrated 144 MB


Lenovo ThinkPad
Intel Core i5-8265U
8 GB RAM DDR4
SSD SKHynix 512GB M.2 2280
HDD Seagate 1TB 5400obr. 128MB 2,5" SSHD FireCuda


Intel Core i5-3570K
Asus P8Z77-M Pro
8 GB RAM DDR3
GeForce GTX 1660 SUPER™ AERO ITX OC
SSD Samsung 850 Pro
HDD Seagate 1TB 5400obr. 128MB 2,5" SSHD FireCuda


Ostatnio edytowany przez Maniuś Śro 23 Maj 2007, 04:22, edytowano w sumie 2 razy



Wto 22 Maj 2007, 15:09
Profil WWW
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 03 Lut 2005, 23:43
Posty: 126
Post 
Maniuś napisał(a):
Nie zgodze sie z Toba na wszystkie 5 podpunktow, poniewaz bardzo czesto oprogramowanie pod linuxa tworza milosnicy, ktorzy wiedza czego chca od softu i nie nastawiaja sie na komercje, z obsluga sprzetu tez nie jest tak jak piszesz. Przyklad z vista. Wypuscili system a 50% sprzetu mialo problemy z driverami. Jesli mowa o kompatybilnosci to wlasnie winda ma problemy, poniewaz pod linuxem bardzo czesto zdaza sie ze sterownik firmy A dziala tez ze sprzetem firmy B (chociazby konfiguracja hardware'u w jadrze). Dalej idac, piszesz ze linux jest wolniejszy niz windows, a nie napisales co masz na mysli. Jakby linux nie byl darmowy, to bys nie mogl sciagac calych dystrybucji legalnie z mirrorow. Poza tym sprzeczaloby sie to z zasada wolnego oprogramowania. Jaki soft nie ma odpowiednika pod Linuxem z softu Adobe'a czy M$? Poza tym jest jeszcze cos takiego jak Wine (Cedega, CrossoverOffice).

No i panowie, ta licencja, aktywacja w windach...
W zyciu nie zastosowalbym serwera na produkcie M$!


I właśnie to, że to oprogramowanie tworzą miłośnicy przekłada się na jego jakość. Nie mówię, że jest tak zawsze, ale z doświadczenia wiem, że w wielu przypadkach tak właśnie jest. Pisząc o kompatybilności sprzętowej miałem na myśli to, że producenci sprzętu tworzą sterowniki głównie dla systemów Windows. Jest bardzo niewielu producentów, którzy tworzą też sterowniki dla Linuxa. I tu wracamy do początku - sterowniki są tworzone również przez miłośników co nie zawsze przekłada się na ich jakość. Pisząc, że Linux jest wolniejszy miałem na myśli wolniejsze ładowanie programów i w zależności od dystrybucji gorsze zarządzanie pamięcią.

Co do tego, że Linux jest darmowy też mnie źle zrozumiałeś. Nie miałem na myśli systemu samego w sobie, ale straconego czasu na jego konfigurowanie. Powiedzy, że zarabiasz 40 zł na godzinę. Konfiguracja całego systemu z całym oprogramowaniem (biorąc pod uwagę, że wcześniej używałeś tylko Windows) zajmie około 20 (?) godzin (łącznie z czytaniem for dyskusyjnych itd. w celu dowiedzenia się co, gdzie i jak). Wynika z tego, że właśnie straciłeś 800 zł.

Poza tym piszesz, że każde oprogramowanie Adobe i MS da się zastąpić pod Linuxem, a jeśli nie to da się je emulować. Nie mogę się z tym zgodzić. Przynajmniej nie do końca. Jeśli jest odpowiednik jakiegoś programu pod Linuxem to zwróć uwagę, że wygląda i często funkcjonuje zupełnie inaczej co znowu przekłada się na czas, który trzeba poświecić na naukę nowego oprogramowania. A jeśli oprogramowanie da się emulować to zazwyczaj działa ono wolniej z wiadomych przyczyn.

_________________
Mów zawsze, co czujesz, i czyń, co myślisz.
Mój blog:


Ostatnio edytowany przez GhostRider, Śro 23 Maj 2007, 04:22, edytowano w sumie 1 raz



Wto 22 Maj 2007, 18:10
Profil WWW
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 12 Sie 2005, 10:08
Posty: 1065
Miejscowość: Blachownia i gdzieś w Lubuskiem
Post 
Powiem tylko tyle że jak teraz maniuś cie zacytuje to jeden post zajmie całą strone. :roll:

A co do tego starcia. Jestem sporym laikiem w dziedzinie linuksowych wojaży. Zainstalowałem kiedyś bodajże Fedore 4(nie pamiętam) i wszystko było ok. Ale chciałem doinstalowac jakies programy i tu był dramat. musiałem szukac, czytac, pytac sie i wiele innych żeby okiełznac posadzenie jakiegos zwykłego programu. Z windą tak nie jest. Sadzałem winde kilkanaście razy i nawet jak pojawiał się jakis problem to jakos potrafiłęm go bez większej pomocy z zewnątrz rozwiązac. I to jest argument przemawiający za Windą. Jest wygodna., włąściwie łatwa, prosta.

Ale żeby nie było!!! Nie jestem wielkim fanem windy. Winda jest mi tylko potrzebna jako system. Wszelkiego rodzaju dodatki zastępuję freewerowymi programammi znanymi równiez w linuksie. I powiem jeszcze że w przyszłości zamierzam bliżej przyjżec sie linuksowi. Miałem też przygode z płytową wersją Knopixa i tu byłem bardzo mile zaskoczony. Kiedys dojżeje do liniksa ale na razie z braku czasu sie za niego nie biore.

a tak wogóle to sie niezłe OT zrobiło.


Ostatnio edytowany przez Arti, Wto 22 Maj 2007, 18:31, edytowano w sumie 1 raz



Wto 22 Maj 2007, 18:30
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 31 Sty 2005, 09:28
Posty: 3119
Miejscowość: Galway(Irl)
Post 
No własnie Panowie uważajcie jak cytujecie...nie ma potrzeby zawierac kilku wypowiedzi razem! Tym razem ja zedytuje Wasze posty...
Pozatym temat dotyczy aktywacji windows i jeśli nie macie nic do powiedzenia w tym temacie to polecam przenieśc dyskusje w stosowne miejsce!

_________________
i5-3570k @4.7 1.33V * MSI Z77 MPower * 8GB DDR3 Kingston Predator 1866 * XFX Radeon HD 6970 2GB
Seagate 600 256GB SSD * Plextor M5 Pro 256GB SSD * Samsung SE-S224 * BeQuiet DP 650W * Silverstone TJ07B * EIZO S2231W
WC: Apogee XT, Laing DDC, XSPC EX480


Ostatnio edytowany przez rafa, Śro 23 Maj 2007, 04:23, edytowano w sumie 1 raz



Śro 23 Maj 2007, 04:21
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 03 Lut 2005, 23:43
Posty: 126
Post 
rafa napisał(a):
Pozatym temat dotyczy aktywacji windows i jeśli nie macie nic do powiedzenia w tym temacie to polecam przenieśc dyskusje w stosowne miejsce!


Nie ma sensu przenosić jej w inne miejsce, bo już za dużo na ten temat zostało powiedziane. Poza tym to nie jest forum PCLab czy IN4.pl, że dziennie pojawia się od 300 do 500 nowych wypowiedzi, więc i też zbyt rygorystyczna moderacja nie jest potrzebna.

Zajmij się lepiej moderowaniem totalnie bezsensownych postów, a nie tych, które mają jakieś przekaz. Nawet jeśli jest to wypowiedź nie na temat. :wink:

Dyskusja na temat Linuxa jest ciekawa, więc odpuść. :)

(To że jest małe nie znaczy że ma byc na nim bajzel i zdania nie zmieniam!)

_________________
Mów zawsze, co czujesz, i czyń, co myślisz.
Mój blog:


Ostatnio edytowany przez GhostRider, Śro 23 Maj 2007, 14:17, edytowano w sumie 1 raz



Śro 23 Maj 2007, 10:39
Profil WWW
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 12 Sie 2005, 10:08
Posty: 1065
Miejscowość: Blachownia i gdzieś w Lubuskiem
Post 
Nie jestem modem ale czy fakt że forum jest małe może być powodem na pozwolenie by sie robił nieporządek? @Ghostrider może ty też odpuść i troche zrozumienia. :neutral: Można założyć nowy temat i posty które są związane z dyskusją na temat linuks vs winda tam przenieść. Będzie to lepiej wyglądało gdy nowy user będzie chciał poczytać o tym by sie dowiedzieć jakie są argumenty za jednym i drugim systemem.

Ale to tylko moje zdanie

pozdrawiam


Śro 23 Maj 2007, 11:16
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 29 Sty 2005, 11:59
Posty: 471
Miejscowość: Łódź/Częstochowa
Post 
Wiecie czemu tak jest, ze ludzie nie chca korzystac z czegos co jest alternatywa dla M$? Bo sie zwyczajnie boja, nie chca sprobowac czegos innego. Gora bierze przyzwyczajenie. Przykladem moze tu byc tak, jak do niedawna bylo z kupnem samochodu, Polak kupowal najtanszy, zeby tylko miec, bez klimy, bez poduszek etc etc.
Ja wole sie rozwijac, uczyc sie czegos nowego, nieznanego. I tak jak GhostRider napisal, glupota jest fakt, ze konfiguruje sie system 20 godzin czy nawet wiecej. Jak wiesz co zrobic, to jest to kwestia paru minut, pare linijek w pliku konfiguracyjnym itd. Dla mnie bardzo waznym czynnikiem jest to, ze moge dopasowac sobie mojego linuxa do mojego sprzetu jak na przyklad 'gorset do zgrabnej kobiety' :P a windows mi tego nie daje.

_________________

Apple MacBook A1181
Core 2 Duo T9100
3 GB Ram 800 MHz
250 GB HDD Western Digital
13" LED
X3100 Integrated 144 MB


Lenovo ThinkPad
Intel Core i5-8265U
8 GB RAM DDR4
SSD SKHynix 512GB M.2 2280
HDD Seagate 1TB 5400obr. 128MB 2,5" SSHD FireCuda


Intel Core i5-3570K
Asus P8Z77-M Pro
8 GB RAM DDR3
GeForce GTX 1660 SUPER™ AERO ITX OC
SSD Samsung 850 Pro
HDD Seagate 1TB 5400obr. 128MB 2,5" SSHD FireCuda


Śro 23 Maj 2007, 12:43
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.