laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Wto 19 Mar 2024, 10:52



Odpowiedz  [ 1 post ] 
 Od ponad miesiąca czekam na realizację zamówienia! 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 01 Paź 2020, 08:31
Posty: 1
Post Od ponad miesiąca czekam na realizację zamówienia!
Podobno najważniejsze jest pierwsze wrażenie, niestety sklep x-kom pierwszego wrażenia nie zrobił dobrego. Nawet przyzwoitego. Nawet słabego.
Dlaczego?
Ponieważ od ponad miesiąca czekam na potraktowanie mnie jako klienta (a nie problem) i zakończenie realizacji zamówienia.
Zamówienie z dnia 27.08 obejmowało pamięć RAM, obudowę oraz kartę graficzną Gigabyte Radeon RX 5500 XT Gaming OC 8GB GDDR6 za 769 zł (przecena z ponad 1300 zł)
W dniu 28.08 dostałem maila że zamówienie nie jest gotowe ponieważ jedne z produktów jest niedostępny. Ok - czekam.
Za 2 dni dostaję telefon że producent ma problemy i produkcja nie wiadomo kiedy ruszy więc realizacja może się przeciągnąć. Pani informuje mnie że na maila prześle inną propozycję. 3 września otrzymuje propozycje zmiany na kartę ASRock Radeon RX 5500 XT Challenger D OC 8GB GDDR6 i obniżkę na 739 zł.
W związku że ta karta jest niewypałem, niewydajna i głośna oczywiście nie zgadzam się na taka podmianę. Jak alternatywę proponuję Sapphire Radeon RX 5500 XT PULSE 8GB GDDR6. W informacji zwrotnej informacja że narazie nie ma na stanie ale będzie w przyszłym tygodniu i zostanie dla mnie zarezerwowana. OK - poczekam. Odpowiedź interpretuję jako zgodę.
Jednak błędnie. Dostaję odpowiedź, że tą kartę to mogę otrzymać w cenie katalogowej. Niby dlaczego mam się zgodzić na zamianę lepszej karty którą kupiłem za 769 zł na gorszą za ponad 1000 zł? Coś tu jest nie tak. Teraz to sklep ma się wywiązać z umowy kupna sprzedaży w sposób satysfakcjonujący. Biorąc pod uwagę że ja zapłaciłem za towar więc spełniłem swoją część umowy.
Otrzymuję informację że karta jest wycofana z produkcji i już nie będzie dostępna. Nie dawno fabryka miała problemy a teraz że wycofana z produkcji - może. Proponuję żeby zakupili w innym sklepie i odsprzedali mi. Informacja zwrotna - "że to niemożliwe". A niby dlaczego? Żadne przepisy tego nie zabraniają.
W skrócie moja sprawa została przekazana do działu wsparcia klienta (11 września), który z powrotem proponuje mi beznadziejnego ASRocka oraz też słabego Gigabyte Radeon RX 5500 XT OC 8GB GDDR6.
Oczywiście dalej stoję na swoim. Albo Sapphire albo https://www.x-kom.pl/p/523950-karta-gra ... gddr6.html
I przepycham się tak mailami z Działem Wsparcia Klienta który to czeka na "osobę decyzyjną" od tego 11 września. Kontakt średnio co tydzień (!) z koniecznością przypominania o swojej sprawie.

Ze względu że moja cierpliwość się kończy a informacji od mitycznej "osoby decyzyjnej" nie ma, od jutra rozpoczynam akcję pisania opinii o zakupach w x-kom i traktowaniu klienta (kiepskie propozycje, długie oczekiwanie na odpowiedź, konieczność przypominania się, przetrzymywanie pieniędzy itd.)
Ja rozumiem że trzeba gdzieś tego słabego ASRocka opchnąć ale nie mi.
Stron z opiniami o sklepach jest kilka, są też redakcje stron internetowych. Może się ktoś zainteresuje.


Czw 01 Paź 2020, 09:26
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.