forum.X-KOM.PL
https://forum.x-kom.pl/

REKLAMACJA
https://forum.x-kom.pl/viewtopic.php?f=35&t=19202
Strona 1 z 1

Autor:  AnK4895 [ Śro 20 Wrz 2023, 10:49 ]
Temat postu:  REKLAMACJA

Kupiony u Państwa procesor AMD Ryzen 9 5950X, po zamontowaniu zaczęły występować bluescrenny przy bardziej wymagających programach. Na forum AMD widać że nie jest to odosobniony przypadek, gdyż inni użytkownicy serii 5000 zgłaszali taki sam problem. Podsyłam link który opisuje usterkę. https://community.amd.com/t5/processors ... d-p/471392 Komputer był testowany na innych częściach aby w 100% wykluczyć wadę innych komponentów. Po zgłoszeniu reklamacji z rękojmi, (procesor był używany zaledwie kilka miesięcy), reklamacja złożona 31 lipca, produkt odebrany przez sprzedawcę 2 sierpnia, a w paczce zawarty był pendrive z nagraniami i zdjęciami problemu, wysłano mi odpowiedź że nie znaleziono usterki, co jest śmieszne bo po wymianie na nowy procesor błąd zniknął, więc na tym etapie nie było dla mnie żadnych wątpliwości że była to wada procesora. Napisane było odwołanie na które po raz kolejny wysłano mi negatywną decyzję na reklamację, bo znowu stwierdzono że nie znaleziono wady, a w międzyczasie produkt został wysłany do producenta. W końcu po ponad półtora miesiąca czasu, wreszcie łaskawie wysłano mi wiadomość, że jednak wada została znaleziona i produkt zostanie wymieniony na nowy. Komputer jest mi potrzebny do pracy i nauki, więc niestety ale nie było dla mnie innej opcji jak kupienie nowego procesora w międzyczasie. Z racji tego nie interesuje mnie już wymiana na nowy produkt, lecz zwrot pieniędzy, co było podkreślane w odpowiedzi na negatywną decyzje reklamacyjną. Wczoraj zostało złożone pismo w tej sprawie, jednak biorąc pod uwagę dotychczasowe działania sklepu wygląda na to że sprawa skończy u rzecznika praw konsumentów.

Podsumowując, bezczelnie wmawiano mi wielokrotnie że niby wady w produkcie nie było, tylko po to żeby w końcu po prawie 2 miesiącach czekania stwierdzić że jednak wada istnieje. Reklamacja w tym sklepie to jakiś żart.

Numer reklamacji RMA/XK/PL/23/31/50292

Autor:  X-KOM.PL [ Czw 21 Wrz 2023, 10:49 ]
Temat postu:  Re: REKLAMACJA

AnK4895 naszym technikom nie udało się odtworzyć zgłaszanej usterki. Błąd, który opisujesz potrafi wystąpić w losowych sytuacjach - nawet używając programów obciążających procesor typu Prime czy OCCT nie udało się wywołać zgłaszanego błędu. Dlatego procesor został przesłany do serwisu producenta - tam po specjalistycznych testach udało się wykryć usterkę.

W tym przypadku możesz zwrócić nam wymieniony procesor, a my dokonamy zwrotu gotówki.

Przepraszamy za zaistniałą sytuację.

Autor:  AnK4895 [ Czw 21 Wrz 2023, 11:56 ]
Temat postu:  Re: REKLAMACJA

Kurier był u mnie wczoraj i powiedziałam od razu że paczki nie przyjmę, więc powinna do Państwa paczka zostać zwrócona najpóźniej jutro, tymczasem wysłałam do Państwa pismo w sprawie zwrotu pieniędzy jednak póki co nie dostałam żadnej odpowiedzi.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/