laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Sob 31 Lip 2021, 02:23

Odpowiedz  [ 498 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 34  Następna
 Ubezpieczenie firma uCARE 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Post Re: Ubezpieczenie firma uCARE
Cytuj:
Szanowna Pani,

prosimy o podanie numeru szkody aby móc ustosunkować się do Pani wiadomości.

Z poważaniem
Centrum Pomocy

Sprawa została już dawno wyjaśniona więc nie wiem po co Wam numer zgłoszenia, ale proszę CLM-140605-0170. Przy okazji sprzątania komputera odnalazłam mojego maila więc postanowiłam się podzielić moją opinią. Mimo tego, że moja batalia z tego co pamiętam trwała 42 dni aż dostałam nowe urządzenie to byłam zadowolona z rozwiązania sprawy. Niestety pozostał tylko niesmak po całej sytuacji. I szczerze mówiąc rozważałam nawet zakup kolejnego telefonu z ubezpieczeniem u Państwa, ale na szczęście postanowiłam sprawdzić OWU i okazało się, że warunki już nie są atrakcyjne tak jak kiedyś. Pozdrawiam serdecznie :)

Pon 16 Mar 2015, 21:38
nowicjusz
nowicjusz

Odwołanie napisane i oczywiście zero reakcji ze strony ucare

Wto 17 Mar 2015, 19:04
nowicjusz
nowicjusz

Witam.
W dniu 11.03.2015 zgłosiłem szkodę drogą mailową, ponieważ jak poinformowano mnie na infolinii strona jest cały czas w budowie i nie da się za jej pośrednictwem zgłosić szkody. Do dnia dzisiejszego nikt ze strony ubezpieczyciela się ze mną nie skontaktował. Szczerze mówiąc nie bardzo wiem jak to dalej ugryźć, bo wydaje mi się, że to ubezpieczenie to jedna wielka ściema. Jestem zły na siebie, że tak się dałem załadować w balona z tym ubezpieczeniem. NIE POLECAM!!!

Śro 18 Mar 2015, 14:54
nowicjusz
nowicjusz

Przez infolinię spróbuj. Ale nie spodziewaj się, że uznają swoją odpowiedzialność...

Śro 18 Mar 2015, 15:04
nowicjusz
nowicjusz

Witam,
Mam historię identyczną z już omawianymi. Smartfon upadł na podłogę i matryca została stłuczona, lecz oni nie widzą w tym działania siły zewnętrznej i NIKT NA INFOLINII ANI NIKT Z PRACOWNIKÓW X-KOMu NIE CHCIAŁ (NIE UMIAŁ) WYJAŚNIĆ O JAKIE SIŁY CHODZI I CO TO JEST TA TAJEMNICZA "SIŁA ZEWNĘTRZNA". Wyraźnie bali się powiedzieć i mamrotali, że mają w umowie, że nie będą pomagać itp. Tak jakby wyjaśnienie OWU (a ściśle jednego punktu) było czymś nieetycznym, pomaganiem w wyłudzeniu czy czymś takim. Podobnie jak poprzednicy, autora owych OWU zaprosiłabym chętnie na lekcję fizyki. Bez działania sił nie może się nic uszkodzić ani stłuc a bezpośrednią przyczyna wszystkich upuszczeń, spadnięć i tym podobnych wypadków jest siła grawitacji. Wydaje mi się jednak, że szanowni "likwidatorzy" (ach, jaka piękna nazwa!) traktują sprawę językowo a nie fizycznie. Jeśli opisując szkodę używamy sformułowań typu "telefon spadł" - szkoda jest odrzucana, bo wina telefonu (on spadł) a nie czegoś z zewnątrz. Jeśli napiszę: potknęłam się i upadając złapałam za blat stołu, na którym leżał telefon i zrzuciłam go niechcący- wtedy pewnie uznają (bo ja zrzuciłam a nie sam spadł):) Przekonamy się, bo właśnie piszę odwołanie, choć jak pomyślę ile wykonanych telefonów i straconych na oczekiwaniu na kuriera dni mnie czeka w przypadku uznania reklamacji, to mi się odechciewa :)

Czw 19 Mar 2015, 00:33
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

artech napisał(a):

Szanowny Panie,

w najbliższym czasie otrzyma Pan odpowiedź na złożone odwołania.

Z poważaniem
Centrum Pomocy

Czw 19 Mar 2015, 16:40
nowicjusz
nowicjusz

ter121 - ja powiedziałem, że tablet leżał na stole, dziecko biegło, potknęło się, uderzyło w stół, ten się przewrócił i tablet spadł na podłogę. Przyjęli odpowiedzialność, także proponuję taką wersję wszystkim, niezależnie od posiadania dzieci :D

Czw 19 Mar 2015, 18:15
nowicjusz
nowicjusz

Niestety, na ściemnianie za późno. Napisałam w odwołaniu jak było (bo tak podałam przecież wcześniej), tylko ze szczegółami. Może inny likwidator się zlituje.
Mam pytanie: czy, żeby uznali, musi być, że KTO INNY spowodował uszkodzenie? Jeśli napiszę, że to ja zrzuciłam, upuściłam, zalałam to się nie liczy? Przecież ubezpieczenie jest od "przypadkowego uszkodzenia", więc raczej jasne, że to użytkownik coś zmalował. Ale może te tajemnicze "siły zewnętrzne" to działanie kogoś z zewnątrz, czyli nie ubezpieczonego. Może by się uCare wypowiedziało.
Na wszelki wypadek podaję: CLM150302-0271

Śro 25 Mar 2015, 14:09
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Szanowni Państwo,

Decyzje są podejmowane przez likwidatorów zgodnie z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia „ochrona eXtra”.
W przypadku gdy dojdzie do szkody prosimy za każdym razem o przekazywanie opisów zgodnych ze stanem faktycznym.
Ważne jest też to aby przekazywane informacje były szczegółowe. W przypadku podania niepełnego opisu likwidator może podjąć błędną decyzję w szkodzie.
Zgodnie z paragrafem 3 OWU w zależności od wariantu ubezpieczenia ubezpieczyciel odpowiada za ryzyko awarii, przypadkowego uszkodzenia lub kradzieży.
Paragraf 2 OWU dokładnie opisuje co się kryje za poszczególnym ryzykiem, np.: kradzież, za którą zgodnie z OWU odpowiada ubezpieczyciel to kradzież z włamaniem lub rabunek. Czyli za kradzież kieszonkową już nie odpowiadamy mimo, że w świetle przepisów prawa również doszło do kradzieży.

Ważne jest aby wiedzieli Państwo jakie zdarzenia obejmuje swoim zakresem wykupiona polisa.

Z poważaniem
Centrum Pomocy

Czw 26 Mar 2015, 17:23
nowicjusz
nowicjusz

Witam

Ja osobiście odradzam zakup tej dodatkowej "gwarancji" U Care.
Zakupiliśmy w sklepie X-kom w Częstochowie tablet Acer A700 wraz z tak zachwalaną przez sprzedawcę dodatkową ochroną UCare. Miała chronić w zasadzie od wszystkiego ,ale jak się okazało tylko w opinii sprzedawcy . Fajnie było do czasu ..

14.02.15 zgłosiłem przez infolinię szkodę CLM150216-1253. opisując zdarzenie :

.......14 lutego 2015r ok. godziny 12:30 podróżując autobusem MZK Częstochowa linii 12 na wysokości ul. Św Rocha kierowca niespodziewanie zahamował. Najprawdopodobniej aby uniknąć kolizji z innym samochodem. W wyniku nagłego zatrzymania autobusu jeden z pasażerów wpadł na mnie uderzając w moją rękę co spowodowało wypadnięcia urządzenia Acer z mojej dłoni z którego w danej chwili korzystałam .
Tablet odbijając się od rurki upadł na ziemię w wyniku czego nastąpiło jego uszkodzenie.

Uszkodzenia sprzętu są następujące ::

- brak reakcji ekranu na dotyk
- po podłączeniu do ładowarki nie ładuję się
- pęknięty ekran

Niestety ku naszemu wielkiemu zdziwieniu otrzymaliśmy odmowę naprawy z uzasadnieniem :

....Szanowna Pani,
Na wstępnie pragniemy przeprosić za pomyłkę w uzasadnieniu decyzji z dnia 17.02.2015 r.
Poniżej prawidłowe uzasadnienie decyzji w związku ze zdarzeniem z dnia 14.02.2015 r.

Podane przez Panią okoliczności polegające wypadnięciu tabletu z dłoni (brak siły
zewnętrznej) nie spełniają definicji przypadkowego uszkodzenia.

Jednocześnie w tym samym piśmie podana jest definicja " przypadkowego uszkodzenia :

Przypadkowe uszkodzenie – uszkodzenie objętego ochroną
ubezpieczeniową Urządzenia, powstałe wskutek: nieprzewidzianego, przypadkowego zdarzenia
polegającego na nagłym działaniu mechanicznej siły zewnętrznej

W naszym przekonaniu to nabijanie klientów w butelkę. Bo jak opisana wyżej sytuacja w której nastąpiło uszkodzenie nie było wynikiem przypadkowego zdarzenia to tylko pogratulować sprytu ubezpieczycielowi

Definicja jest tak ogólna że można ją interpretować na różne sposoby.

Zgłaszając szkodę chyba trzeba wręcz cytować podaną definicję aby mieć załatwioną sprawę . Ale chyba to nie tak ma byc załatwiane.

Apeluję o czujność przy opisywaniu zdarzenia.

pzdr
Krzysztof

Czw 26 Mar 2015, 18:15
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Nie wiem jak jest teraz ale 15 lat temu uczono mnie na zajęciach, że aby wykonała się praca to na ciało musi działać SIŁA, która przemieszcza dane ciało zgodnie z kierunkiem działającej na nie siły.

Przecież opisywane przez Ciebie zdarzenie w 100% spełnia warunek:
Cytuj:
nieprzewidzianego, przypadkowego zdarzenia

Krzysztof_Czewa Nie mogłeś przewidzieć, że autobus awaryjnie zacznie hamować, pasażer przypadkowo wytrącił Ci urządzenie z ręki (siła zewnętrzna) uderzając w tablet.

Lenovo Y510p i7-4700MQ ~ 8GB DDR3 ~ Plextor 128GB ~ GT755M
Dell Vostro 3560 i7-3612QM ~ 16GB DDR3 ~ M5M 128GB
Acer E1-570G i3-3217U ~ 4GB DDR3 ~ GT740

Czw 26 Mar 2015, 19:10
nowicjusz
nowicjusz

kaijitsu napisał(a):
Nie wiem jak jest teraz ale jakieś 10 lat temu uczono mnie na zajęciach, że aby wykonała się praca to na ciało musi działać SIŁA, która przemieszcza dane ciało zgodnie z kierunkiem działającej na nie siły.

Przecież opisywane przez Ciebie zdarzenie w 100% spełnia warunek:
Cytuj:
nieprzewidzianego, przypadkowego zdarzenia

Krzysztof_Czewa Nie mogłeś przewidzieć, że autobus awaryjnie zacznie hamować, pasażer przypadkowo wytrącił Ci urządzenie z ręki (siła zewnętrzna) uderzając w tablet.

Jedynie co przewiduję na przyszłość to nie kupowanie takich rewelacji jakie obiecuje X-Kom . Wątek na ich stronie rozwija się już ponad rok z wielką przewagą opinii negatywnych na produkt na jaki namawiają przy zakupie u nich elektroniki ,a z ich strony żadnej reakcji . Pewnie sprzedawcy mają prowizję od zakupu tej "gwarancji spokoju"

Napisałem do Urzędu Ochrony Konsumentów w dziale porady . Jest napisane że udzielają odpowiedzi w ciągu 5-10 dni. Załączyłem dokumenty i korespondencję z Ucare. Zobaczymy jakie przedstawią stanowisko w tej sprawie. Będę informował co i jak .

pozdrawiam

Czw 26 Mar 2015, 19:36
nowicjusz
nowicjusz

Ucare napisał(a):
artech napisał(a):

Szanowny Panie,

w najbliższym czasie otrzyma Pan odpowiedź na złożone odwołania.

Z poważaniem
Centrum Pomocy

Otrzymałem i nieźle się ubawiłem.
Oto treść:
"Ponownie wyjaśniamy, iż odpowiedzialność TU EUROPA S.A. istnieje pod warunkiem powstania uszkodzenia urządzenia w okolicznościach opisanych powyżej. Przy czym uszkodzenie mechaniczne urządzenia musi być wynikiem zdarzenia polegającego na nagłym działaniu mechanicznej siły zewnętrznej.

W świetle pisemnych wyjaśnień niestety nie możemy przychylić się do uznania roszczenia. Z okoliczności podanych przy zgłoszeniu szkody wynika, iż w momencie użytkowania tablet wyślizgnął się z ręki, zatem na urządzenie nie zadziałał żaden czynnik zewnętrzny. Wyjaśniamy, że nie chodzi na sam moment zdarzenia, uszkodzenie urządzenia winno być poprzedzone nagłym i nieprzewidywalnym zdarzeniem, które bezpośrednio miało wpływ na jego uszkodzenie.

Z podanych przez Pania informacji wynika, iż do uszkodzenia urządzenia nie doszło w okolicznościach, w których TU EUROPA S.A. ponosi odpowiedzialność (brak nagłego działania mechanicznej siły zewnętrznej).

Wobec powyższego zmuszeni jesteśmy oddalić zgłoszone roszczenie. "
Jesteście naciągaczami i niczym więcej. Zgodnie z warunkami umowy zdarzenie spełnia wszystkie wymagania a wasza interpretacja to próba oszukania mnie jako poszkodowanego.
Teraz mi pozostaje się dowiedzieć jak rozwiązać tą sprawę sądownie...

Nie 29 Mar 2015, 20:14
nowicjusz
nowicjusz

Ucare napisał(a):
Szanowni Państwo,

Decyzje są podejmowane przez likwidatorów zgodnie z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia „ochrona eXtra”.
W przypadku gdy dojdzie do szkody prosimy za każdym razem o przekazywanie opisów zgodnych ze stanem faktycznym.
Ważne jest też to aby przekazywane informacje były szczegółowe. W przypadku podania niepełnego opisu likwidator może podjąć błędną decyzję w szkodzie.
Zgodnie z paragrafem 3 OWU w zależności od wariantu ubezpieczenia ubezpieczyciel odpowiada za ryzyko awarii, przypadkowego uszkodzenia lub kradzieży.
Paragraf 2 OWU dokładnie opisuje co się kryje za poszczególnym ryzykiem, np.: kradzież, za którą zgodnie z OWU odpowiada ubezpieczyciel to kradzież z włamaniem lub rabunek. Czyli za kradzież kieszonkową już nie odpowiadamy mimo, że w świetle przepisów prawa również doszło do kradzieży.

Ważne jest aby wiedzieli Państwo jakie zdarzenia obejmuje swoim zakresem wykupiona polisa.

Z poważaniem
Centrum Pomocy

To trzeba mieć tupet :evil:

Nie 29 Mar 2015, 20:18
nowicjusz
nowicjusz

Szkoda że nie przeczytałem tegą wątku jak kupowałem laptopa.

Niestety uszkodziełm laptopa. W pewnym momencie uderzyłem w pendriva wystajacego z portu USB. Pendrive przeżył :) ale port nie, złamał się ten kawałęk plastiku w środku. Niestety doszło też do jakiegoś zwarcia, laptop się wyłączył i już się nie włącza. No więc dzisiaj zgłosiłem szkodę. Myślałem, że to jest właśnie przypadkowe uszkodzenie. Niestety okazało się, że nie. Już po dwóch godzinach dostałem szablonową odpowiedz (te same zdania jakie pisze reszta osób na formum) iż moje zgłoszenie nie spełnia definici przypadkowego uszkodzenia (przypadkowe uszkodzenie - uszkodzenie poleające na nagłym działaniu mechanicznej siły zewnętrznej lub przepięcia prądu lub zalania powodujące przerwanie funkcji lub nieprawidłowe działanie urządzenia ...). Od specjalisty ds szkód niczego sie nie dowiedziałem poza tym ze nie spełniam tej definicji a jak ją czytam to dla mnie spełniam ją w 100% bo moja ręka powoduje dla laptopa wystąpienia mechanicznej siły zewnętrznej a zahaczenie o pendrive spełnia definicję nagłego zdarzenia. Tak wieć pieniadze na ubezpieczenie to wydatek który się nie opłaca. Jest to tylko mylne przeświadczenie o tym ,że ma się jakąś ochronę. Ja osobiśice tego ubezpieczenia nie polecam.

Czy ktoś wie jaka jest dlasza droga walki w z nimi? Odwołanie ma sens? UOKIK? Czy od razu sprawa w sądzie?

dzięki za info
Łukasz

Śro 08 Kwi 2015, 15:38
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 498 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 34  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość