laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 22:32



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 7 posty(ów) ] 
 kupno ze strony www,platne przy odbiorze, kurier nie dociera 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 17 Paź 2014, 21:03
Posty: 2
Post kupno ze strony www,platne przy odbiorze, kurier nie dociera
witam mam taką sprawę.
zamówiłem pewien sprzęt przez waszą stronę, z przesyłką kurierską i płatnością przy odbiorze.
po 2 dniach dostałem informację, że sprzęt został wysłany, następnie kurier nie mógł mi go doręczyć, ponieważ ja byłem w domu dostępny dopiero po 16 (chyba normalne, że ludzie pracują i/lub uczą się we wcześniejszych godzinach). Z resztą na stronie jest napisane, że kurier dostarcza przesyłki do godziny 19!
Następnego dnia dzwoni kurier, więc mówię, że poczekam do 12, bo zależy mi na tej przesyłce, a on "że nie wie czy da radę" - no nic. czekałem do 13, nie przyszedł, wracam do domu, a tu na "śledzenie przesyłki" jest napisane, że o 12.30 nikogo nie zastano (szkoda, że o 12.40 przyjąłem listonosza z listami poleconymi :lol: )
jutro jest sobota, więc przesyłka także nie dojdzie. W poniedziałek kurier też pewnie nie pojawi się w godzinach wolnych od pracy dla większości ludzi.

no nic, kupię sobie ten "sprzęt" w stacjonarnym (innym niż wasz) sklepie. nie mam nic do waszego sklepu, kupowałem kiedyś nagrywarkę (ponad 2 lata temu) i nadal świetnie się spisuje, ale trochę mnie zażenowała ta przesyłka.


Nie podaję nr. przeysłki, ani nazwy sprzętu, ponieważ nie chcę, żebyście kogokolwiek za to obwiniali. Rozumiem, że kurier to też człowiek i może chce wcześniej wrócić do domu, ale trzeba zrozumieć, że zdecydowana większość ludzi ma jakieś obowiązki w godzinach 8-16 w dni powszednie. Napisałem w zasadzie tylko w celu otrzymania odpowiedzi na pytanie:

czy mam wysyłać pismo o zwrocie sprzętu (to które umożliwia zwrot zakupów do 10 dni, odstąpienie od umowy, czy jakoś tak to się nazywa), czy po prostu "umowa" nei została zrealizowana i mam nic nie robić, a sprzęt wróci po prostu do was?


Pią 17 Paź 2014, 22:14
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 28 Mar 2012, 13:39
Posty: 4878
Post Re: kupno ze strony www,platne przy odbiorze, kurier nie doc
Masz pretensje do sklepu, że kurier nie jest w stanie dostarczyć Ci sprzętu? Dzwoń do firmy kurierskiej i umów się na odbiór. Niejednokrotnie miałem sytuację, że kurier przyjeżdżał 2x tego samego dnia (po uprzednim telefonie) i nie było problemu z odbiorem.

_________________
Szukasz pomocy z wyborem laptopa dla siebie? >> Napisz do mnie tutaj <<
Intel i5 @4.8GHz ~ 16GB DDR3 ~ GTX970 ~ Vertex4 128GB + Plextor M6S ~ Fractal Define R4
AMD PII X4 955@4.0GHz ~ 8GB DDR3 ~ GTX760 ~ Samsung F3 ~ Elite430
Lenovo Y510p i7-4700MQ ~ 8GB DDR3 ~ Plextor 128GB ~ GT755M
Dell Vostro 3560 i7-3612QM ~ 16GB DDR3 ~ M5M 128GB
Acer E1-570G i3-3217U ~ 4GB DDR3 ~ GT740


Pią 17 Paź 2014, 22:21
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 17 Paź 2014, 21:03
Posty: 2
Post Re: kupno ze strony www,platne przy odbiorze, kurier nie doc
nie mam pretensji do sklepu, naucz się czytać ze zrozumieniem. z kurierem nie da się umówić heh. pytanie jest kierowane do sklepu, jeśli nie jestes z obslugi to na cholere sie wypowiadasz?


Pią 17 Paź 2014, 22:23
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 28 Mar 2012, 13:39
Posty: 4878
Post Re: kupno ze strony www,platne przy odbiorze, kurier nie doc
Może grzeczniej? Umowa została zawarta w momencie zakupu. Do 10 dni masz możliwość zwrotu towaru bez podania przyczyny. Poinformuj sklep, że odstępujesz od umowy bez podania przyczyny podając numer zamówienia i niech kontaktują się z kurierem w celu anulowania przesyłki. W zależności od przewoźnika możesz zostać obciążony kosztami wysyłki towaru. Forum to nie jest najlepsze miejsce do zadawania tego typu pytań. Wszystkich informacji obsługa udzieli Ci szybciej mailowo bądź telefonicznie.

Pozdrawiam

_________________
Szukasz pomocy z wyborem laptopa dla siebie? >> Napisz do mnie tutaj <<
Intel i5 @4.8GHz ~ 16GB DDR3 ~ GTX970 ~ Vertex4 128GB + Plextor M6S ~ Fractal Define R4
AMD PII X4 955@4.0GHz ~ 8GB DDR3 ~ GTX760 ~ Samsung F3 ~ Elite430
Lenovo Y510p i7-4700MQ ~ 8GB DDR3 ~ Plextor 128GB ~ GT755M
Dell Vostro 3560 i7-3612QM ~ 16GB DDR3 ~ M5M 128GB
Acer E1-570G i3-3217U ~ 4GB DDR3 ~ GT740


Pią 17 Paź 2014, 22:33
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Sob 29 Mar 2014, 17:40
Posty: 88
Post Re: kupno ze strony www,platne przy odbiorze, kurier nie doc
Kurierzy mają odgórnie ustalone trasy i nie zawsze mogą "odłożyć" jednego klienta na później. Nie rozumiem, dlaczego masz pretensje do x-komu za to, jak sprawuje się kurier dhl, dpd czy innego wtf, z którego usług sklep korzysta. Nie możesz się bezpośrednio z nimi kontaktować mailowo albo telefonicznie? Uwierz mi, pracownicy wchodzą tu z dużym opóźnieniem i raczej tu z byle powodu nie zaglądają.


Nie 19 Paź 2014, 00:46
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: kupno ze strony www,platne przy odbiorze, kurier nie doc
ie martw sie zawsze mają obsuwę czasową ;-) jedyna wada ich dystrybucji internetowej, ale to wszystko przez nadmiar zlecieć i ilość wariantów (dodatkowy ram+test, przeniesienie OS na SSD).

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Pon 20 Paź 2014, 17:12
Profil WWW
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7665
Post Re: kupno ze strony www,platne przy odbiorze, kurier nie doc
sandman91, przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź. Niestety nie mamy wpływu na pracę kurierów, jednak jako alternatywną formę doręczenia polecamy zakup produktu z dostawą do paczkomatu lub odbiór w najbliższym salonie stacjonarnym sieci X-KOM.PL.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Wto 28 Paź 2014, 13:48
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.