laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Wto 19 Mar 2024, 11:56



Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
 Nowy design strony internetowej - zniszczona wyszukiwarka! 

Czy uważasz zmiany w wyszukiwaniu produktów na lepsze?
Nie 83%  83%  [ 10 ]
Tak 17%  17%  [ 2 ]
Razem głosów : 12

 Nowy design strony internetowej - zniszczona wyszukiwarka! 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 24 Paź 2015, 15:14
Posty: 1
Post Nowy design strony internetowej - zniszczona wyszukiwarka!
Witam Serdecznie!

Mam dziś 24 października 2015, najsmutniejszy dzień w historii działania strony x-kom.pl. Dlaczego? Albowiem ucierpiała jedna z najlepszych wyszukiwarek ofert na rynku, genialna w swej prostocie. Niestety nie zrobiłem zrzutów ekranu dawnej wyszukiwarki, bo było by świetne porównanie do widoku zamieszczonego poniżej ale przypomnijmy: w każdym dziale np. Netbooki/Laptopy/Ultrabooki mieliśmy do dyspozycji konfigurator umieszczony nad ofertami. Można było użyć opcji wyszukiwania zaawansowanego. Każde pole np. Procesory miało rozwijaną listę, na której mogliśmy wybrać np. i3, następnie nadal rozwinąć aby wybrać interesujący nas model. Po dokonaniu wyboru, zostawał on zapamiętywany, wszelkie listy i pola wyboru znikały i mogliśmy przejść do określania w podobny sposób innych naszych preferencji. Następnie tylko szukaj aby zobaczyć przefiltrowane wyniki. Prosto. Ładnie. Skutecznie.

Mieliśmy także do wyboru różne opcje wyświetlenia samych wyników - kafelki, lista i coś jeszcze, z czego nie korzystałem. Najczęściej jednak preferowałem kafelki, ponieważ w jednej linii były 4 (albo 5?) produktów.

Jestem użytkownikiem laptopa jak wielu innych potencjalnych klientów. Rozdzielczość ekranu wynosi 1366x768 pikseli. Wiem, że jest to niska wartość ale wciąż niesamowicie popularna na rynku, większość stron internetowych jest wyświetlana właśnie na takich ekranach (odsyłam do stron statystycznych po więcej informacji.). Korzystam z przeglądarki Firefox w najnowszej wersji i systemu Windows 7 ze zmienionym stylem. Obecnie strona działu laptopów wygląda u mnie tak:

Image

Jak widać po odjęciu wysokości okna samej przeglądarki jak i paska, sama strona zajmuje na moim ekranie 644 piksele. Jednak przy scrollowaniu zawsze towarzyszy mi pasek z logiem sklepu i polem wyszukiwania o szerokości 90 pikseli, który zasłania pozostałą treść. Pozostają mi zatem 544 piksele samej strony czyli 70% mojego ekranu.

Korzystając z mojego ulubionego "kafelkowego" widoku strona prezentuje się następująco:

Image

Cóż to? Jedno pole ma wysokość aż 460 pikseli! Mając wcześniej do dyspozycji 544pikseli mogę wyświetlić maksymalnie jeden wiersz z produktami. Ilość produktów w wierszu ograniczono do 3. W starej wersji widziałem 2 pełne wiersze z produktami i ich specyfikacją, po 4 (albo 5?) w jednej linii.

Wyrenderowana strona na której wyświetlam 30 produktów ma wysokość... 5491 pikseli! (po odliczeniu samego paska systemowego jak i
pasków przeglądarki, tak jakbym oglądał w trybie pełnoekranowym).

Image

No dobrze ale to jest samo wyświetlanie ofert. Chciałbym przecież wyszukać modele o zadanej konfiguracji, a potem sprawdzić czy zadałem wszystkie parametry prawidłowo. Rozwijam zatem drzewko aby zdefiniować czego potrzebuję:

Image

Strona ma wysokość... 12015 pikseli! A przecież trzeba jeszcze wrócić do wyników. Miłego scrollowania. Jednym pełnym scrollem na mojej myszce przewijam około 1000 pikseli. Touchpada boję się używać w tym momencie.

Linki do pełnowymiarowych obrazów:
http://i.sltos.com.pl/di-DPXP.png
http://i.sltos.com.pl/di-CBZO.png
http://i.sltos.com.pl/?d=ZZWSGWFQ5V
http://s9.postimg.org/vrvaxmnhb/image.png

Podsumowując: Nowa strona działa naprawdę szybko i wygląda nowocześnie ale sama wyszukiwarka i konfigurator zostały zmasakrowane. Ich funkcjonalność jest na poziomie prymitywnej wyszukiwarki na allegro (przynajmniej w dziale komputerów osobistych), a była to w moim subiektywnym odczuciu najlepsza wyszukiwarka spośród wszystkich polskich sklepów internetowych.

Liczę na wyciągnięcie wniosków z powyższej prezentacji przez administrację x-kom.pl, aby moje 2 godziny nie poszły na marne. Z zamówień moich i poleceń dokonano transakcji na kilkanaście tysięcy złotych, w tym momencie nie mam ochoty szukać czegokolwiek na tej stronie.

Pozdrawiam i dziękuję za uwagę!
Hubert.


Sob 24 Paź 2015, 15:56
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Nowy design strony internetowej - zniszczona wyszukiwark
https://www.facebook.com/groups/laptop. ... 201822274/

Dokładnie tak :D!

Dlaczego nie spytano zewnętrznych beta testerów o zdanie!!! Tylu chętnych na forum by się znalazło!!!

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Sob 24 Paź 2015, 18:42
Profil WWW
użytkownik
użytkownik

Rejestracja: Sob 03 Paź 2015, 16:44
Posty: 117
Post Re: Nowy design strony internetowej - zniszczona wyszukiwark
Poprzednia strona była dużo bardziej komfortowa, jeżeli chodzi o wyszukiwanie produktów. Łatwy i przejrzysty był tam poziom filtracji jak i samo wyświetlanie się produktów. Obecnie masakra, zwłaszcza jak często używam wersji mobilnej. Na telefonie komfort z przyzwoitego spadł na -1.
Zmiany praktyczne na -, wygląd na +.


Sob 24 Paź 2015, 19:07
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 30 Maj 2015, 14:25
Posty: 2396
Post Re: Nowy design strony internetowej - zniszczona wyszukiwark
Dokładnie jak wyżej.
Ten nowy lay-out to tragedia. Jest podobny do szeregu innych portali tego typu i sklepów razem z nową wyszukiwarką produktów - a x-kom właśnie był ewenementem wciąż w porównaniu do innych - był lubiany przez użytkowników za prostotę przejrzystość i łatwy szybki w obsłudze wyznacznik filtrów.

Teraz jest po prostu - TRAGEDIA.

Nowe nie znaczy lepsze. Nowatorski design nie znaczy płynniejszy i ładniejszy.
Stary był znacznie lepszy. Poprawić szatę graficzną, zostawić układ i opcje jak poprzednio - wystarczyło tylko to zrobić i skupić się na lepszej szybszej aktualizacji dostępnych produktów, bo w tym tkwił ćwiek - że nie robiliście tego w miarę porządnie i szybko.

_________________
Notebook Check
Private message - PW

Sprzęt: Lenovo y50-70 i5H 256GB SSD GTX960M


Nie 25 Paź 2015, 06:03
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Pią 07 Lis 2014, 23:24
Posty: 80
Post Re: Nowy design strony internetowej - zniszczona wyszukiwark
Prawda stara jak świat...
Lepsze jest wrogiem dobrego!
Porażka na całej linii!


Nie 25 Paź 2015, 08:22
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 24 Wrz 2015, 16:31
Posty: 42
Post Re: Nowy design strony internetowej - zniszczona wyszukiwark
Ocena wyglądu to sprawa subiektywna, pewnie też jest kwestią przyzwyczajenia. Pewnie za jakiś czas nikt nie będzie zwracał na to uwagi (nie pamiętał poprzedniej).
Szkoda jedynie wyszukiwarki, była lepsza od obecnej i odróżniała x-kom od innych sklepów.


Nie 25 Paź 2015, 12:21
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8671
Miejscowość: Opole
Post Re: Nowy design strony internetowej - zniszczona wyszukiwark
Mi ogolnie nowe logo itp podoba sie ale wyszukiwarka nie :/

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Nie 25 Paź 2015, 16:40
Profil WWW
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7661
Post Re: Nowy design strony internetowej - zniszczona wyszukiwark
Dziękujemy za zgłoszenia i informację zwrotną. W związku z dużymi zmianami które zostały wdrożone na naszej stronie internetowej, wszystkie uwagi są dla nas bardzo cenne. Informujemy że pracujemy nad optymalizacją mechanizmu filtrowania wyników wyszukiwania oraz filtrowania produktów w poszczególnych kategoriach, a dzięki przesłanym zgłoszeniom wkrótce pojawią się aktualizacje, które wprowadzą kolejne usprawnienia. Zachęcamy do śledzenia zmian na naszej stronie. :-)

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pon 26 Paź 2015, 11:06
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 08 Sie 2014, 13:51
Posty: 43
Post Re: Nowy design strony internetowej - zniszczona wyszukiwark
Filtrowanie na zywo (bez potrzeby odswiezania calej strony) jest rewelacyjne - to mi sie naprawde podoba i ulatwia zycie.
Do pelni szczescia brakuje mi nieco bardziej rozbudowanych regul filtrowania, ale i tak nie jest zle

Natomiast to co czasami przyprawia mnie o szalenstwo, to szukanie np po kodzie X-KOM albo kodzie producenta.
Najczesciej wynikow jest 5x wiecej niz powinno byc - tym samym wyszukanie DOKLADNIE danego kodu x-kom jest absolutnie niewykonalne.
To samo dotyczy wyszukiwania sprzetu wg danego modelu, ktory zawiera np same cyfry (laptopy dell chociazby) - pojawia sie tego od groma, a tak naprawde moze 10% wynikow jest taka, jak ma byc.

To niestety potezny minus.


Wto 01 Gru 2015, 18:53
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 11 Mar 2013, 23:52
Posty: 22
Post Re: Nowy design strony internetowej - zniszczona wyszukiwark
Nie zauwazylem ponadto odnosnika do forum na stronie glownej...


Śro 02 Gru 2015, 12:04
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Nowy design strony internetowej - zniszczona wyszukiwark
jest taki mikro znaczek obok FB...instagrama

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Śro 02 Gru 2015, 23:02
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8671
Miejscowość: Opole
Post Re: Nowy design strony internetowej - zniszczona wyszukiwark
Czy wam teraz ta nowa wyszukiwarka wariuje?
Podaje parametry które mnie interesują ale i tak pokazuje inne laptopy...
Masakra.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Nie 13 Gru 2015, 18:44
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 12 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.