forum.X-KOM.PL
https://forum.x-kom.pl/

Masowa wysyłka sms-ów - jakie oprogramowanie?
https://forum.x-kom.pl/viewtopic.php?f=36&t=14447
Strona 1 z 1

Autor:  romerto [ Pon 12 Sie 2019, 09:31 ]
Temat postu:  Masowa wysyłka sms-ów - jakie oprogramowanie?

Potrzebuję od czasu do czasu zorganizować masową wysyłkę SMS-ów dla osób które oczywiście się na to zgodziły. Zastanawiam się tylko, jak to zrobić pod względem logistycznym.
Zależy mi na tym, aby było to zgodne z prawem, w formie akceptowalnej dla użytkowników i przede wszystkim, aby docieralność była możliwie jak największa - czy ktoś już to może wcześniej przerabiał?

Autor:  apacz [ Wto 13 Sie 2019, 08:33 ]
Temat postu:  Re: Masowa wysyłka sms-ów - jakie oprogramowanie?

Fakty są takie, że masowej wysyłki sms-ów, nie będziesz w stanie zorganizować z wykorzystaniem własnego smartfona. W zasadzie, to każda sieć komórkowa ma w swoich regulaminach jasno napisane, że jest to po prostu niezgodne z ich regulaminem i z ofertą.

Jedyna opcja, to wykorzystanie jakiegoś zewnętrznego API SMS. Jest tego dosyć dużo. Proponuję sprawdzić np we Freshmail. Wysyłkę można spersonalizować - tzn w treści można użyć np imienia, płci itd. Dostarczalność jest w zasadzie 100%.

Autor:  marika333 [ Śro 14 Sie 2019, 21:20 ]
Temat postu:  Re: Masowa wysyłka sms-ów - jakie oprogramowanie?

czymś takim zajmuje się firma smsapi.pl , ma przyzwoite opinie

Autor:  apacz [ Pią 16 Sie 2019, 07:26 ]
Temat postu:  Re: Masowa wysyłka sms-ów - jakie oprogramowanie?

Nie no serwisów dostarczających API SMS jest co najmniej kilka - tylko tutaj chodzi bardziej o możliwości konfiguracyjne usługi oraz o cenę.

Nie wiem jak sytuacja wygląda u innych, ale we Freshmail masz m. in. opcję indywidualnego wyboru nadawcy (tak, aby odbiorca nie miał problemu z rozpoznaniem od kogo jest SMS), poza tym istnieje opcja personalizacji treści wiadomości, co przekłada się na większe zaangażowanie odbiorcy. Nie bez znaczenia jest również możliwość segmentacji wysyłki, z różnymi komunikatami dla różnych grup odbiorców.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/