laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 29 Mar 2024, 12:06



Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
 Pytanko co do sklepów komputerowych 
Autor Wiadomość
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Śro 26 Paź 2005, 19:20
Posty: 745
Miejscowość: Przemyśl
Post 
Pracowalem przez 3 miesiace ... wywalili mnie :)
Zgadnij za co :)

_________________
Tom's Hardware Guide - Forum


Wto 07 Mar 2006, 00:55
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 23 Sie 2005, 21:12
Posty: 88
Miejscowość: Częstochowa
Post 
THG_Stingerek napisał(a):
Pracowalem przez 3 miesiace ... wywalili mnie :)
Zgadnij za co :)


Nie wiem powiedz.A mnie nie przyjęli do dwóch sklepów komputerowych.


Wto 07 Mar 2006, 11:11
Profil WWW
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 12:37
Posty: 467
Miejscowość: kiedyś X-KOM, teraz Warszawa:)
Post 
Damian288 - a jakie to dziwne wymagania maja pracodawcy? - pytam tak szczerze...

_________________
Image Image


Śro 08 Mar 2006, 12:06
Profil WWW
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 23 Sie 2005, 21:12
Posty: 88
Miejscowość: Częstochowa
Post 
Nie będe mówił nazwy żadnego ze sklepów,żeby nie reklamować ani nie mówić źle.W jednym sklepie było ze 20 ludzi do pracy kazali wejśc napisać test-który miał sie nijak do pracy i stwierdzili,że zadzwonią.Odrazu mogli powiedzieć co im sie nie podoba, w drugim sklepie cv dane i oczywiście test ustny i również zadzwonia zamiast powiedzieć czemu nie przyjęli.Czy sie nie nadaje.Niestety to jest głupie nie mówienie.Rozumiem,że trzeba sprawdzić,ale chyba lepiej przyjąć na okres próbny.Uważam,że tak najlepiej sie sprawdza.Mnie też zastanawia skąd mieliście tyle kasy na otworzenie sklepu.Bo tu niektórzy twierdzą,że łatwo a ja nadal uważam,że jeśli chodzi o sklep komputerowy to trudno

_________________
NIGDY NIE KŁÓĆ SIE Z IDIOTAMI....SPROWADZĄ CIE DO SWOJEGO POZIOMU I POKONAJĄ DOŚWIADCZENIEM..


Śro 08 Mar 2006, 12:23
Profil WWW
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 12:37
Posty: 467
Miejscowość: kiedyś X-KOM, teraz Warszawa:)
Post 
co do pracy - istnieja rozne testy socjotechniczne - wiec nam jest ciezko oceniac znaczenie, takich niby glupich testow... taki test czasem bardzo duzo potrafi powiedziec odpowiedniemu specjaliscie...

a co do naszego sklepu - zaczynalismy od zera - nie od razu bylismy tak duzym X-KOMem jak teraz...
najwazniejsza jesli praca calego zespolu - czesto ciezka praca...

pozdrawiam

_________________
Image Image


Śro 08 Mar 2006, 13:16
Profil WWW
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 23 Sie 2005, 21:12
Posty: 88
Miejscowość: Częstochowa
Post 
Co do zaczęcia od zera to sie zgadzam,ale nie rozumiem jaką pracodawcy mają technike.Nieraz więcej jest wart taki człowiek który przyjdzie i udowodni praktyką swoją lub okresem próbnym.Ciekawe jakimi Wy sie zasadami kierujecie przy przyjmowaniu ludzi.Ciekawy jestem czy przyjęlibyście człowieka który na poczatku chciałby pracować za darmo i sie podszkolić bo ja w to wątpie.

_________________
NIGDY NIE KŁÓĆ SIE Z IDIOTAMI....SPROWADZĄ CIE DO SWOJEGO POZIOMU I POKONAJĄ DOŚWIADCZENIEM..


Śro 08 Mar 2006, 16:45
Profil WWW
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 12 Sie 2005, 10:08
Posty: 1065
Miejscowość: Blachownia i gdzieś w Lubuskiem
Post 
przemcio napisał(a):
co do pracy - istnieja rozne testy socjotechniczne - wiec nam jest ciezko oceniac znaczenie, takich niby glupich testow... taki test czasem bardzo duzo potrafi powiedziec odpowiedniemu specjaliscie...



dokładnie!!! przeciez w handlu nie jest najważniejsza znajomość sprzedawanego produktu bo tego można się nauczyć!!! ważne jest jak nie ważniejsze a przynajmniej na początku to czy dana osoba jest kontaktowa, potrafi się odnaleźć w trudnej sytuacji i takie tam inne czysto interpersolalne cechy!!! a wiedza wiadomo jest ważna ale chyba nikt o zdrowych zmysłach nie idzie do np sklepu komputerowego szukać pracy będąc np kucharzem i nie mając pojęcia o komputerach!!! no chyba że są tacy ale to już inny temat!!! :lol:


Śro 08 Mar 2006, 19:40
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 23 Sie 2005, 21:12
Posty: 88
Miejscowość: Częstochowa
Post 
Ja mam papiery co do skończenia szkoły i nie tylko i mnie nie przyjęli i nawet nie powiedzieli dlaczego.Dla mnie to jest troche dziwne.Lepiej sie dowiedzieć nie przyjmiemy pana bo coś tam.Myśle,że człowiek by sie dowiedział prawdy a nie oszukiwać,że zadzwonimy.

_________________
NIGDY NIE KŁÓĆ SIE Z IDIOTAMI....SPROWADZĄ CIE DO SWOJEGO POZIOMU I POKONAJĄ DOŚWIADCZENIEM..


Śro 08 Mar 2006, 19:57
Profil WWW
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 31 Lip 2005, 23:56
Posty: 87
Miejscowość: Ostrowy
Post 
A może ktoś z załogi X-komu napisać dla przykładu ile kosztuje w hurtowni jakaś część jeżeli w sklepie kosztuje 1000zł. Pozdro.

_________________
Athlon64 @2700Mhz 1,55V cooled by Pentagram 100Cu+, Gigabyte nForce 4 s.939 Pro-SLI F9, Gigabyte 6600GT @ 587/1300, GeIL 512Mb @2,5-3-3-5-1T 450Mhz, Samsung 160GB, Logitech X-530; 3DMark05: 4208, 3DMark06: 1889


Śro 08 Mar 2006, 20:15
Profil
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 12 Sie 2005, 10:08
Posty: 1065
Miejscowość: Blachownia i gdzieś w Lubuskiem
Post 
MultiL napisał(a):
A może ktoś z załogi X-komu napisać dla przykładu ile kosztuje w hurtowni jakaś część jeżeli w sklepie kosztuje 1000zł. Pozdro.


nie jestem handlowcem ale czy to nie zależy od danego sklepu jaką sobie marże nalicza?! często to zależy od danego klienta za jaką cenę sklep mu sprzeda! dzisiaj sklepy są chyba elastyczne!!! nie chce chwalić czy coś w tym rodzaju ale z x-komem chyba się dogadać zawsze można!!! zresztą taki dzisiaj rynek!!! ale powtarzam ja nie jestem handlowcem więc jeśli panowie z x-komu się wypowiedzą to chętnie poczytam!!! :)

pozdro


Śro 08 Mar 2006, 21:23
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 14 Mar 2005, 14:29
Posty: 72
Miejscowość: ok. Częstochowy
Post 
podpisuje sie pod kiepska renoma VOBISu :)

Kasuja naiwnych az milo.. milo oczywiscie dla nich :(

Ale z drugiej strony skoro owieczki daja sie strzyc?

Pozdro

_________________
  • Asus P5B Deluxe
  • C2D E6300
  • Corsair 1024MB DDR2 800MHz XMS2 Xtreme CL5
  • Galaxy 7900GS 256MB 256 bit Zalman 1,2ns
  • Seagate 160 GB SATA NCQ
  • Creative Inspire 5.1 T5900
  • Chieftec HPC-360-302 DF


Śro 08 Mar 2006, 21:27
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Śro 26 Paź 2005, 19:20
Posty: 745
Miejscowość: Przemyśl
Post 
Damian mowisz ze cie nie przyjeli ?
Ja sie z ulicy wchodze do wiekszosci sklepow i mam robote od juz.
Kiedys zadzwonilem ( ogloszeniw gazecie ) przyjechalem na miejsce koles zadal kilka pytan.
- czym sie pan interesuje ?
- Komputery , informatyka programowanie.
- jakie ma pan doswiadczenie ?
- a od 10 lat jestem osiedlowym specem od kompow
- a czy ma pan jakies pojecie o sieciach ?
Potrafilby pan skonfigurowac siec LAN z dostepem do internetu ?
TAK.
Dobrze prosze chwilke zaczekac.
Sprawdzimy wiedze praktyczna...
(Koles poszedl na zaplecze zeby popsuli jakiegos kompa zebym ja to naprawil )
Przychodze.... no to bach guzik power... hmm nie wlacza sie...
no wiec.. gdzie jest prad... wtyczka jest , pstryczek na zasilaczu w pozycji 0 ( zero ) pstryk , power.. dalej nei dziala.... rozkrecilem bude,, patrze wtyczka ATX odpiera... podpialem.. hmm dalej nie dziala....
minuta na zastanowienie... guzik ppower i reset zamienione miejscami...zamiana pstryk.. dalej nei chodzi.. zworka ustawiona w pozycji CLR_CMOS... przestawilem na DEFAULT ... pstryk chodzi....
Cos piszczy..... piiiiiii piiiiiii piiiiii ............ piiiiii piiiiiii piiiiii od razu mowie ze pamiec walnieta... albo zle ustawione w bios.. chociaz niemozliwe bo bios przed chwila byl resetowany ( caly czas komentuje to co robie ) wiec wreczyli ze zzdziwieniem inna kostke pamieci... pstryk chodzi..... piiiiiiiiiiii piiiiik piiiiiik piiiiik ... od razu.. grafika...... nie dosuneita do slotu ... dosunalem.. pstryk chodzi pokazal sie bios,....... keyboard error.... patrze z tylu.. zamieniona miejscami z myszka.... przepialem......
system nie wstaje..... zmienione bootowanie w BIOS na CD-ROM i tyle .. zmienilem na HDD odpalił wstal ..... powiedzialem ze sprytne to bylo ale ja myslalem ze bedzie naprawde zepsute..... zajelo mi to 5-6 minut....
Gosc poprosil mnei do siebi do gabinetu...i zadal jedno krotkie pytanie ktore mnie rozwalilo......
Czy chce pan podpisac umowe na 4 czy na 5 lat ?
az mnie zatkalo.....
Powiedzialem ze nie moge tak dlugo bo szdukam pracy na wakacje :)
I ze czekam na wyniki przyjec na studia.... gosc powiedzial ze to wielka szkoda... bo jestem jedyna osoba ktora zdołała komputer....
Ale prosze podac swoj telefon....
Gosc wydzwanial do mnie 2 razy w tygodniu czy wyniki przyjec sa juz dostepne i czy czasem nie jest tak ze mnei nei przyjeli :)
Oferowal prace osobie bo technikum telekomunikacyjnym i zawodowce za 1300zł brutto ...... moglem brac.... ale po studiach bede sie smial z takich zarobkow :)

_________________
Tom's Hardware Guide - Forum


Śro 08 Mar 2006, 22:02
Profil
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 12 Sie 2005, 10:08
Posty: 1065
Miejscowość: Blachownia i gdzieś w Lubuskiem
Post 
THG_Stingerek napisał(a):
Damian..., ... zarobkow :)


Taaa....!!! to może kilka skromnych słów o sobie...!!!! :shock:

No dobrze że kolega ma takie wzięcie! :wink:


Śro 08 Mar 2006, 22:53
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 31 Lip 2005, 23:56
Posty: 87
Miejscowość: Ostrowy
Post 
Jak patrze na te ulotki Media Markt lub Vobisu to aż mi sie niedobrze robi przy śniadaniu. Jak można sprzedawać Pentium 640(3,2GHz) z GF 5500. Drogi nieopłacalny procek i grafa z trzech epok w tył. Już widze ten pokaz slajdów w Nfs MW.
Polacy patrzą tylko na Mhz i MB. Nawet wczoraj uświadamiałem koledze że GF 6200 64bit 256MB(dużo tego w media m) jest dużo wolniejsze od 6600GT 128MB. Niechciał mi uwierzyć.
Producenci specjalnie produkuja takie Shitowskie karty bo Media Markt kupi odrazy milion sztuk i umieści w ich super maszynach. Biedni ludzie. I jeszcze im plomby zakładaja na bude.

_________________
Athlon64 @2700Mhz 1,55V cooled by Pentagram 100Cu+, Gigabyte nForce 4 s.939 Pro-SLI F9, Gigabyte 6600GT @ 587/1300, GeIL 512Mb @2,5-3-3-5-1T 450Mhz, Samsung 160GB, Logitech X-530; 3DMark05: 4208, 3DMark06: 1889


Śro 08 Mar 2006, 23:23
Profil
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 12 Sie 2005, 10:08
Posty: 1065
Miejscowość: Blachownia i gdzieś w Lubuskiem
Post 
MultiL napisał(a):
Jak patrze na te ulotki Media Markt lub Vobisu to aż mi sie niedobrze robi przy śniadaniu. Jak można sprzedawać Pentium 640(3,2GHz) z GF 5500. Drogi nieopłacalny procek i grafa z trzech epok w tył. Już widze ten pokaz slajdów w Nfs MW.
Polacy patrzą tylko na Mhz i MB. Nawet wczoraj uświadamiałem koledze że GF 6200 64bit 256MB(dużo tego w media m) jest dużo wolniejsze od 6600GT 128MB. Niechciał mi uwierzyć.
Producenci specjalnie produkuja takie Shitowskie karty bo Media Markt kupi odrazy milion sztuk i umieści w ich super maszynach. Biedni ludzie. I jeszcze im plomby zakładaja na bude.


zgadza się!!! mało tego!!! później pytasz znajomych jakiego mają kompa a oni ci mówią że najlepszego bo niedawno kupowany i ma ten... no... dysk... no i sie zgubili bo nie wiedzą co ma ile czego!!! na takiej ulotce podaje się jak najwięcej inforamacji z regóły niepotrzebnych żeby niezbyt znający się klient zgubił!!! parszywa sprawa!!!


Śro 08 Mar 2006, 23:28
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.