laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 29 Mar 2024, 00:15



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
 Delikatna modernizacja jednostki 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 15 Gru 2018, 18:01
Posty: 2
Post Delikatna modernizacja jednostki
Witam,

Zastanawiam się nad małym doinwestowaniem mojej leciwej jednostki centralnej. Budżet jaki chce na to przeznaczyć nie jest duży +/- 400 zł. Kiedyś bardziej eksploatowałem mój komputer, lecz teraz gram od czasu do czasu w CS:GO, Fortnite, ale lubię też odpalić GTA. Drażnią mnie jednak częste spadki FPS. Wiem, że w tym wypadku musiałbym zainwestować w nową platformę oraz procesor, ale zastanawiam się czy inne, tańsze rozwiązania nie pomogą w polepszeniu komfortu użytkowania? Może opłaca się dołożyć RAM, bądź dołożyć dysk SSD? Dodam, że mój obecny dysk HDD strasznie hałasuje. Sprawdzałem jego kondycję, a wynik po skanowaniu to "stan: dobry"

Parametry jednostki:

Płyta główna: MSI B85-G43 pod LGA 1150
Procesor: Intel CORE i5-4460, 3.2GHz, 6MB
RAM: Ballistix DDR3, 8 GB, 1600MHz, CL 9
Karta graficzna: MSI GeForce GTX 1050 Ti
Zasilacz: Corsair CX Series 500W ATX
Dysk HDD: Western Digital Caviar Blue, 1TB, 7200 rpm

Nie jestem do końca przekonany czy cokolwiek da się jeszcze zrobić z powyższym setupem żeby dodać kilka fpsów i odświeżyć pracę systemu, ale liczę na Wasze pomysły :)


Sob 15 Gru 2018, 18:16
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Delikatna modernizacja jednostki
Zdecydowanie warto dołożyć SSD, tym bardziej że budzet pozwoli na zakup dosyć pojemnego nośnika na SATA do wyboru:
Crucial 500GB 2,5" SATA SSD MX500 sprawdzony producent, korzystny stosunek cena/wydajność.
ADATA 512GB 2,5'' SATA SSD Ultimate SU800 3D NAND- po prostu dobry dysk i całkiem pojemny (512GB).
Samsung 500GB 2,5'' SATA SSD 860 EVO Samsung, to Samsung, producent nie tylko dysku, ale i kości pamięci które są w nim umieszczone.
ADATA 512GB 2,5'' SATA SSD Ultimate SU900 3D MLC NAND <- na plus w tym dysku są kości pamięci MLC.


Sob 15 Gru 2018, 20:24
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 15 Gru 2018, 18:01
Posty: 2
Post Re: Delikatna modernizacja jednostki
Dziękuję za Twoją odpowiedź. Sprawdzając ceny dysków SSD naszło mnie kolejne pytanie. Czy miałoby w ogóle jakikolwiek sens dokładanie 4GB RAMU kosztem mniejszej pojemności dysku? Prawdę mówiąc nie składuję nic w pamięci komputera i obecny dysk HDD wykorzystuję może w 20%.


Sob 15 Gru 2018, 21:25
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Delikatna modernizacja jednostki
8GB Do tych gier co podałeś spokojnie wystarczy, poza tym dołożenie ramu, to najprostsza czynność. Ja najpierw kupiłbym SSD, a później dołożył pamięć.


Sob 15 Gru 2018, 21:38
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 01 Maj 2020, 21:33
Posty: 25
Post Re: Delikatna modernizacja jednostki
Witam otóż po ostaniej informacji z tego forum mój komputer stał się bajką lecz czegoś mi w nim brakuje
Karta graficzna -1050ti Asus phoneix 4gb
Procesor i5-2400 na co polecanie zmienić do 1000PLN Intel czy amd ?
Ram noname-8gb chciałbym dobudować do 16
Obudowa Tracker joker również chce zmienić na jakąś do 200 MIDI tower
Dysk ssd 500gb


Pią 12 Lut 2021, 22:58
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 01 Maj 2020, 21:33
Posty: 25
Post Re: Delikatna modernizacja jednostki
Chciałbym ulepszyć płytę główna max do 250 zł
Karta 1060
Procek i5-2400
Aktualna płyta h61


Pią 12 Lut 2021, 22:59
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.