laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 29 Mar 2024, 01:44



Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
 Grunt pod OC 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 22 Lis 2015, 16:17
Posty: 11
Post Grunt pod OC
Witam.

Na wstępie zaznaczę, że nie chodzi mi (teraz) o OC, tylko o przygotowanie gruntu pod OC by nie ruszyć z motyką na słońce...

Mój zestaw to:

i5 4690K
Gigabyte GTX 970 WFIII OC
Gigabyte Z97X Gaming 3
Seagate 1TB 7200obr. 64MB
G.SKILL 8GB 2400MHz TridentX CL10 (2x4096)
Be Quiet 630W Pure Power L8 BOX
SilentiumPC Gladius X60 Pure Black

Więc teraz pytanie, na ile mogę sobie pozwolić z podkręcaniem przy takim zestawie?
I co ważniejsze, czy chłodzenie (które dokupię, na procek i wiatraki) starczy mi na spore OC?

Oto one.

3x120mm wentylatory w obudowie (w zestawie z obudową)

Dlaczego to?

Pastę wybrałem bo dopiero co zaczynam przygodę z OC, więc jak coś mi gdzieś skapnie to ta pasta nie zniszczy niczego.
Wiatraki takie ponieważ to Dla Mnie najlepszy kompromis między wydajnością a hałasem.


Co o tym sądzicie?
Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi :D


Wto 08 Gru 2015, 13:49
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Grunt pod OC
Przy takiej wentylacji to bym stosował Be Quiet i koniecznie kupił kompresor/sprężarkę i co 2-3 tygodnie przedmuchiwał z kurzu :D

Co do coolera Scythe Mugen Max by się dobrze prezentował + pasta jest dołączona

Gigabyte możesz też zmodyfikować
https://www.youtube.com/watch?v=kto5_IKt5Vs

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Wto 08 Gru 2015, 14:21
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 22 Lis 2015, 16:17
Posty: 11
Post Re: Grunt pod OC
Ten wiatrak ma mniejszy wskaźnik CFM (ten który Ty wskazałeś), a mimo to wskazałeś go. Dlaczego? Przecież, ten który wskazałem ma większy wskaźnik CFM, mniejszy hałas (o około 4dBA) i jest tańszy. Więc dlaczego tamtego wskazałeś? A ten cooler to jest dla mnie za głośny :D

EDIT:

A i najważniejsze, nie dostałem odpowiedzi na pytanie jak te chłodzenie poradziło by sobie z OC i na ile (ile mógłbym podkręcić) mógłbym podkręcać :D


Śro 09 Gru 2015, 00:45
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Grunt pod OC
37.37 - 97.18 cfm vs 78.60 cfm
- no to jak mniej czy więcej :faja: ?

Porównaj wyniki z innymi jakie uzyskuje i5-4690K i zobaczysz że każdy sampel ma inne osiągi 4.8ghz-4.4 ghz na 1.3V

Ostrzegam wszystko z głową i po maluteńku

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Śro 09 Gru 2015, 00:57
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 22 Lis 2015, 16:17
Posty: 11
Post Re: Grunt pod OC
Tyle tego jest, że trudno dobrze wybrać, a nie chcę szaleć i nie chcę zapłacić za to więcej niż 180 (już i tak więcej bo miało być nie więcej jak 150). A spoglądając na filmiki (oraz rankingi), nie wiem które są miarodajne w 100%. Więc ciężko będzie wybrać dobre chłodzenie pod to, tym bardziej, że nie może być za głośne :D

Ale z ten parametr skąd wyczytałeś?


Śro 09 Gru 2015, 01:28
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 22 Lis 2015, 16:17
Posty: 11
Post Re: Grunt pod OC
Witam ponownie po długim czasie (mam nadzieję, że złotej łopaty za odkopanie tematu nie zgarnę xD choć to tylko 5 dni...). Szukałem odpowiedniego chłodzenia wraz z wiatrakami (pod wszystkie możliwe miejsca w mojej, już podanej, obudowie) do 350zł. I doszedłem do wniosku, że po co mi na siłę wszystkie wiatraki kupować, to można z czasem dorobić, lepiej zainwestować w lepsze chłodzenie CPU.

I tak po testach wybrałem jeden element:

http://proline.pl/?p=NOC+NH-U14S

Wg. testów na jakie patrzyłem, jest on najwydajniejszy w stosunku cena/rozmiar/cisza. A zwłaszcza stosunek ciszy do wydajności. Pozostaje tylko dobrać odpowiednie wiatraki do obudowy, na razie potrzebne mi są 2x140mm, resztę z czasem. Więc zastanawiam się co by pasowało pod obudowę i te chłodzenie?
Myślałem nad http://proline.pl/?p=FDR+ROXO+140MM+PWM, patrzyłem też na testach i w przypadku wiatraków nie mogę się zdecydować w 100% na coś konkretnego, tyle tego jest...

Co polecacie?


Pon 14 Gru 2015, 11:26
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Grunt pod OC
Wentylator co jest w num najważniejsze łożyska....
Noctua w *** droga :D

Be Quiet Dark Rock 3
Raijintek Tisis
Be Quiet Dark Rock Pro 3
Kwestia jak wysoki ramy masz

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Pon 14 Gru 2015, 14:20
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 22 Lis 2015, 16:17
Posty: 11
Post Re: Grunt pod OC
Mam te http://www.x-kom.pl/p/215783-pamiec-ddr ... x4096.html

Po pierwsze, rozwiń swoją wypowiedź bo nic z tego nie zrozumiałem...
Po drugie, co jest złego w tym noctua?

Bo, cenę ma dobrą (ledwie 20 droższy od pierwszego 10 od drugiego i tańszy o prawie 50zł od trzeciego), wydajność w testach jest lepsza niż tych co podałeś, wymiary są mniejsze, jest cichy, mniej go słychać od tych co wymieniłeś wg. testów. Więc możesz mi opisać dokładniej dlaczego tego nie polecasz? Bo może o czymś nie przeczytałem.


Pon 14 Gru 2015, 17:47
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Grunt pod OC
http://www.techspot.com/articles-info/7 ... age_19.jpg
Niska wydajność a duża cena BQ nawet Dark Rock 3 jest wydajniejszy i wygląd lepiej

Poczytaj o łożyskach wentylatorów

Dark Rock Pro 3 ma już 2 wentylatory i jest sporo cięższy ;)

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Pon 14 Gru 2015, 18:06
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.