laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 15:27



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 146 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
 Obudowy i akcesoria 
Autor Wiadomość
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 12 Sie 2005, 10:08
Posty: 1065
Miejscowość: Blachownia i gdzieś w Lubuskiem
Post Obudowy i akcesoria
Od kilku dni jestem posiadaczem obudowy Tt Soprano. Wizualnie buda wygląda całkiem ok. Kwestia gustu. Koszt w x-komie to kliknij
Buda ma następujące wymiary link do strony producenta


Montaz podzespołów jest bezśróbkowy. Posiada 2 wentyle 120mm z porzodu i z tyłu oraz w bocznej ściance (w oknie) 90mm. U góry jest panel z dwoma gniazdami USB, Fire Wire, oraz słuchawki i mikrofon. Są dwie możliwości: buda może być czarna lub srebrna. Ja wybrałem srebrną. Jakość wykonania na wysokim poziomie jak na Thermaltak`a przystało.
Ma zamykania na kluczyk bocznej ścianki oraz przedniego panelu. Dla osób lubiących pobawić się w światełka i takie tam historie boczne okno sprawi wiele radochy.
Niestety buda ma kilka mankamentów.
Jeśli kożystamy z wentyla w przedniej ściance dyski są lekko wysunięte do środka budy. Można je wsunąć ale wtedy o wentylu trzeba zapomnieć. Niby nic ale gdy dyski wystają to kończą się już na płycie. Nie przeszkadza to oczywiście tak bardzo bo buda jest na tyle szeroka że napewno dyski nie mają prawa dotykać płyty głównej. :mrgreen: Chodzi oto że pole manewru zmniejsza się. Innym mankamentem jest rozwiązanie okablowania do górnego panelu. np słuchawki i mikrofon. kable nie kończą się małymi jackami (nie pamiętam jak sie pisze :) ) ale pinami do wpięcia na płyte. u mnie takiej możliwości nie ma więc nici z panelu. CHoć napewno pokombinuje. I jeszcze jeden mankament: fabryczne wentyle. Są poprostu głośne. Do wymiany na dzieńdobry. Może nie konkurują z odkurzaczem ale ciche nie są. Z drugiej strony to nawet na nie nie liczyłem i przy zakupie już wiedziałem że i tak bede musiał kupić nowe wentyle więc właściwie to żaden mankament. :roll:

Pomimo tych kilku mankamentów zakup jak najbardziej udany. Buda jest bardzo przewiewna i już zauważyłm spadek temp na samym procu o 2-3 stopnie. Wczęśniej miałem Mode Com`a i choć miał możliwość zamontowania wentyli z przodu i z tyłu to przedewszystkim było to 80mm no buda była zbyt mała. W Tt Soprano spokojnie można ułożyć kable tak by była jak najlepsza cyrkulacja.

To tyle krótkiej i małokonkretnej recenzji :faja: ale pomyślałem że jak ktoś będzie stał przed wyborem kupna budy to to będzie już jakis drogowskaz.

Pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez Arti, Śro 20 Gru 2006, 05:11, edytowano w sumie 1 raz



Pon 18 Gru 2006, 18:00
Profil
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 14 Lut 2005, 22:24
Posty: 855
Miejscowość: Wrocław
Post 
Mnie kiedyś ciągneły różne bajery w obudowach od plexi która mi nie wyszła po świecące bajery, wiatraczki ale powiedziałem dość szkoda pieniędzy, ostatnio zakupiłem nową obudowę szukałem dobrej trwałej, eleganckiej i niedrogiej właśnie taką znalazłem jest to Logic B9 w kolorze czarnym jestem z niej bardzo zadowolony z przodu tzw grill ładnie się prezentuje, w środku nie mam się do czego przczepić wykonane wszystko solidnie z bardzo dobrej blachy, 2 USB i wyjście mikrofonowe oraz na słuchawki, w połączeniu z ładnymi CD-Coverami tzn zaślepkami na napędy, jak dla mnie bomba! cena mówi sama za siebie ale to daje naprawde solidną i elegancką obudowe, niezdecydowanym polecam!
Pozdrawiam

_________________

| AMD Phenom X2 555@ X4 B55 + Arctic Cooling Freezer 7 Pro REV.2
| Asus M4A78LT-LE | Kingston 6 GB DDR3 1333 |
| Sapphire HD 6870 1GB | Samsung 500GB | WD Caviar 80GB |
| Powered by Be Quiet Pure Power L7-530W + BELKIN Conserve |
| LG E2260V-PN
| @Seven Professiona l+ Office 2010 Professional
+ Belkin Conserve + Belkin Stride360 16" + Belkin Messenger 16"


Pon 18 Gru 2006, 18:21
Profil WWW
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 07 Lip 2005, 10:11
Posty: 828
Miejscowość: CZ-WA
Post 
no siemka tez mam ta obudowe :mrgreen: od paru miechow. troche lodowke przypomina :mrgreen: No co do gornego panelu to przedobrzyli.

_________________
>>> i5 3570K * ASRock Z77 EX6 * G.Skill 2x4GB 2133MHz <<<
>>> MSI GTX560Ti HAWK * SB X-Fi Fatal1ty Gamer Pro <<<
>>> WD1001 * WD640 * Corsair HX520W <<<
>>> LG L227WT >>>


Pon 18 Gru 2006, 21:39
Profil
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 06 Maj 2006, 13:22
Posty: 1096
Miejscowość: ~Częstochowa
Post 
Arti napisał(a):
Od kilku dni jestem posiadaczem obudowy Tt Soprano.


Zawsze o niej marzyłem, ale jak tylko mam kase to mi szkoda wydac na obudowa <lol>
I od 4 lat jestem posiadaczem Super Power (biało-srebrna). W najbliższym czasie planuje
kupic ogromna obudowe BigTower/serwerową i zrobić na niej fajnego homemoda, fotki odrazu umieszcze na forum;)


Pon 18 Gru 2006, 22:04
Profil
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 12 Sie 2005, 10:08
Posty: 1065
Miejscowość: Blachownia i gdzieś w Lubuskiem
Post 
mozaika1234 napisał(a):
no siemka tez mam ta obudowe :mrgreen: od paru miechow. troche lodowke przypomina :mrgreen: No co do gornego panelu to przedobrzyli.


A poradziłeś sobie z tym panelem? USB to jeszcze jak sie pobawie i poczytam w instrukcji to zrobie ale tylko jedno gniazdo natomiast z dźwiękiem to mam problemik i to spory.ale może poprostu trzeba uciąć kabel i przylutować przedłużacz taki z jackiem :) bedzie oki. nie wiem. pomyśle a jak coś wymyśle to dam info.

i rzeczywiście wygląda jak lodówka :D


Pon 18 Gru 2006, 22:30
Profil
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 07 Lip 2005, 10:11
Posty: 828
Miejscowość: CZ-WA
Post 
Ten panelik gorny to ktos po pijaku zrobil, ogolnie nie uzywam tego panelu do audio, wszystko leci z tylu.

_________________
>>> i5 3570K * ASRock Z77 EX6 * G.Skill 2x4GB 2133MHz <<<
>>> MSI GTX560Ti HAWK * SB X-Fi Fatal1ty Gamer Pro <<<
>>> WD1001 * WD640 * Corsair HX520W <<<
>>> LG L227WT >>>


Wto 19 Gru 2006, 07:44
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 31 Sty 2005, 09:28
Posty: 3119
Miejscowość: Galway(Irl)
Post 
TT to też moja ulubiona marka obudów :mrgreen: i jestem od prawie roku szczęśliwym posiadaczem Kandalfa srebrnego. Dla mnie rewelacja są wszystkie budy TT. A że urok tejże marki jest zaraźliwy ;) mój znajomy też postanowił iść w tę strone i w weekend miałem okazje podziwiać model Tsunami.
Technicznie pokrewna z Soprano Arti'ego. Główna różnica występuje na penelu przednim. Tu jest wykonany z bardzo masywego matowego aluminium podświetlanego dwoma niebieski diodami. Miodzio! :mrgreen:

Co do panelu na górze. Jest taki sam w każdym TT i różnią się tylko klapki go zamykające. Kable od niego prowadzące są bardzo uniwersalne i umożliwiają podłączenie do każdej karty (zintegrowanej i zewnętrznej). Dodam że nigdy nie kończą się jack'ami ;).

@Arti - Twoja płyta jak najbardziej umożliwia podłączenie tego panelu :) Sam kożystałem z takowego jak miałem taką płyte.

_________________
i5-3570k @4.7 1.33V * MSI Z77 MPower * 8GB DDR3 Kingston Predator 1866 * XFX Radeon HD 6970 2GB
Seagate 600 256GB SSD * Plextor M5 Pro 256GB SSD * Samsung SE-S224 * BeQuiet DP 650W * Silverstone TJ07B * EIZO S2231W
WC: Apogee XT, Laing DDC, XSPC EX480


Wto 19 Gru 2006, 16:59
Profil
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 12 Sie 2005, 10:08
Posty: 1065
Miejscowość: Blachownia i gdzieś w Lubuskiem
Post 
Hmmm... :roll: A jakies szczegóły? Tzn jak to wpiąć? Albo czego mam szukać. Ina sprawa że ta forma montażu jest troche bezsensu. w modecomie miałem kable zakończone jackami ido wpięcia w karte. czy to będzie Internal Audio Connectors - AUX 1? tylko tyle znalazłem. no i jest jeszcze cd1

Co do zamykanego panelu z Soprano to jest zrobiony z tworzywa jakiegoś ale z zewnątrz wygląda bardzo dobrze.


Wto 19 Gru 2006, 17:18
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 31 Sty 2005, 09:28
Posty: 3119
Miejscowość: Galway(Irl)
Post 
Żeby nie robic OT napisze na PW.

@Arti i pozostali - może by tak zmodyfikować temat i dodać "i akcesoria"? Moglibyśmy rozmawiać o wszystkim związanym z obudowami - wentyle, panele itp.

_________________
i5-3570k @4.7 1.33V * MSI Z77 MPower * 8GB DDR3 Kingston Predator 1866 * XFX Radeon HD 6970 2GB
Seagate 600 256GB SSD * Plextor M5 Pro 256GB SSD * Samsung SE-S224 * BeQuiet DP 650W * Silverstone TJ07B * EIZO S2231W
WC: Apogee XT, Laing DDC, XSPC EX480


Wto 19 Gru 2006, 17:34
Profil
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 07 Lip 2005, 10:11
Posty: 828
Miejscowość: CZ-WA
Post 
mnie to nie przeszkadza moze byc temat takiej formie

_________________
>>> i5 3570K * ASRock Z77 EX6 * G.Skill 2x4GB 2133MHz <<<
>>> MSI GTX560Ti HAWK * SB X-Fi Fatal1ty Gamer Pro <<<
>>> WD1001 * WD640 * Corsair HX520W <<<
>>> LG L227WT >>>


Wto 19 Gru 2006, 17:41
Profil
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 12 Sie 2005, 10:08
Posty: 1065
Miejscowość: Blachownia i gdzieś w Lubuskiem
Post 
@rafa no w sumie może i racja żeby OT nie było. A może - Obudowy Thermaltake - choć w ten sosób to sie może temat nie rozwinąć. Więc rafa może rzeczywiście zmień na - Obudowy i akcesoria.

pozdro


Wto 19 Gru 2006, 17:51
Profil
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 07 Lip 2005, 10:11
Posty: 828
Miejscowość: CZ-WA
Post 
no ale przeciez jest modding w temacie. bedziecie tak to ustawiac ze w sumie to kazdy wyraz 1 temat, to sie nieczego nie znajdzie, no ludzie troche luzu :mrgreen: Peace

_________________
>>> i5 3570K * ASRock Z77 EX6 * G.Skill 2x4GB 2133MHz <<<
>>> MSI GTX560Ti HAWK * SB X-Fi Fatal1ty Gamer Pro <<<
>>> WD1001 * WD640 * Corsair HX520W <<<
>>> LG L227WT >>>


Wto 19 Gru 2006, 18:15
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Pią 10 Lut 2006, 16:59
Posty: 758
Miejscowość: Częstochowa
Post 
Arti przydalo by sie jeszcze kilka fotek wrzucic takie uzupelnienie tematu bo chyba kazdy by chcial zobaczyc jak sie ona prezentuje.
Mi tez bardzo podobaja sie obudowy Thermaltake wlasnie szukam gdzie mozna dostac Armor Jr. bo o niej wlasnie marze ale nigdzie jej nie maja :wall:
Sorki za OT.

_________________

Intel E8400
Asus P5K-E
OCZ Reaper PC-9600
EVGA 9800GTX+
Samsung 830 2x64GB RAID0
Asus Xonar D2/PM
Corsair 620HXEU
Lian Li PC-V1000B
WC: D-Tek FuZion v2.0, 2xSwiftech MCW30, EK Water Blocks EK-FC 9800 GTX Acetal, Swiftech MCP355 12V,Swiftech MCW220 Quiet Power, Tygon R3603.


Wto 19 Gru 2006, 19:24
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Pią 04 Lut 2005, 17:19
Posty: 54
Miejscowość: Częstochowa
Post 
Witam. Ja właśnie posiadam obudowę jaką miał wcześniej Arti (mode coma winner) :) w sumie fajna buda spoko wykonana i estetyczna (cd covery) :wink: Ale zamierzam sie nią w najbliższej przyszłości troszkę pobawić :razz: i zamontować wentyla na bocznej ścianie :mrgreen: zastanawiam się jak to najlepiej wykonać czy może wywiercić otworki koło siebie albo zamontować np cos takiego http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod ... 38&_ih=397 może macie jeszcze jakieś inne pomysły ??

_________________
Core i3 530 2.93 @3.5GHz 4MB BOX ||| MSI H55M-ED55 ||| Kingston HyperX CL9 (2x2048) 1600MHz ||| Radeon 5770 1GB Asus CuCore ||| WDC 1TB 7200obr. 64MB GP ||| Seagate 250 GB sata II ||| WDC 80 GB sata ||| Iiyama ProLite B2206WS ||| Corsair TX650W


Śro 20 Gru 2006, 00:30
Profil
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 12 Sie 2005, 10:08
Posty: 1065
Miejscowość: Blachownia i gdzieś w Lubuskiem
Post 
:mrgreen: Ano mamy!!!
Też tak zrobiłem. Poprostu wywierciłem oczywiście po uprzednim wymierzeniu na wentyl, otwory na około, wyciąłem i wyszlifowałem.
I taki był tego efekt:
ImageImageImageImageImage
Niestety foty robione telefonem więc niewiele widac ale obraz jakotaki jest. Poza tym efekt był taki że temp na procu mocno spadła. jeśli sie nie myle to jakieś 5 stopni. Miałem jeszcze w planach wentyl u góry ale plany uległy zmianie :)
Pamiętaj żeby wszystkie szlify robić na wewnętrznej strony blachy żeby nie zniszczyć wyglądu zewnętrznego.


Śro 20 Gru 2006, 00:46
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 146 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.