laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Wto 19 Mar 2024, 04:28



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 Aparat z długim zoomem za ok 1500 
Autor Wiadomość
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 12:37
Posty: 467
Miejscowość: kiedyś X-KOM, teraz Warszawa:)
Post 
teraz wszystkie lustrzanki mają wymienne szkiełka (chybaże specjalistyczne - z tym różnie...)

a w tych fuji to z lustrzanki to chyba wygląd i manualny zoom tylko jest - reszta to zwykly kompakt! - samo to ze fuji reklamuje jako lustrzanke przekresla wartosc tej firmy - dla mnie lamerzy i naciągacze, bo inaczej tego nazwac nie mozna...
nadrabiaja tandete aparatu reklamą...

co do dlugiego obiektywu, to plusy i minusy:
- mozna robic zdjecia z daleka,
- dosc duza uniwersalnosc,
- ladny wyglad aparatu (duuuuzy):),

minusy:
- ciemniejszy obiektyw,
- wieksze aberacje i inne znieksztalcenia - szczegolnie na brzegach klatki,
- nierowne oswietlenie matrycy,

dla mnie (mam e-500 i c5060wz - olympusy) duzy zoom to zbedna zabawka, wrecz niewskazana... mając długe obiektywy (przeliczając jeden 2-8x a drugi 6-18x moze z 1% całosci je używam...)
dlugi obiektyw ma bardzo wąskie zastosowanie (foto przyrody - fragmentow, etc...)...

idealny zoom do kompakta to 4-5 i nie wiecej... pozniej jest to tylko i wylacznie zbedny bajer, ktory w pewnym momencie zaczyna przeszkadzac - no chybaze ktos kupuje aparat zeby chwalic sie zoomem, a nie robic zdjecia...

_________________
Image Image


Wto 19 Gru 2006, 20:26
Profil WWW
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 07 Lip 2005, 10:11
Posty: 828
Miejscowość: CZ-WA
Post 
A co sadzisz o D50 bo do niego sie przymierzam.

_________________
>>> i5 3570K * ASRock Z77 EX6 * G.Skill 2x4GB 2133MHz <<<
>>> MSI GTX560Ti HAWK * SB X-Fi Fatal1ty Gamer Pro <<<
>>> WD1001 * WD640 * Corsair HX520W <<<
>>> LG L227WT >>>


Wto 19 Gru 2006, 20:40
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 12:37
Posty: 467
Miejscowość: kiedyś X-KOM, teraz Warszawa:)
Post 
do nikonow nie mam przekonania, ale podobno sprzecik pierwsza klasa...

teraz jakbym mial kupowac, to chociaz canona 30d... nikona na drugim miejscu bym podstawil, a swojego olympusa na 3...
no ale potrzeby się zmieniają:)

_________________
Image Image


Wto 19 Gru 2006, 20:49
Profil WWW
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 06 Wrz 2006, 14:49
Posty: 431
Miejscowość: Czestochowa
Post 
przemcio napisał(a):
do nikonow nie mam przekonania, ale podobno sprzecik pierwsza klasa...

teraz jakbym mial kupowac, to chociaz canona 30d... nikona na drugim miejscu bym podstawil, a swojego olympusa na 3...
no ale potrzeby się zmieniają:)


ja bym jednak mimo wszystko zamienil miejscami canona z nikonem... canon generalnie w porzadku zastrzezen nie mam ale wykonanie jednak w nikonie sporo lepsze. Magnetyzowana obudowa robi swoje. Moim zdaniem nie oplaca sie oplacac do 30D 1500 tys zl wolalbym zostac przy D80. Co do zoomu jest dokladnie tak jak mowisz aczkolwiek w ekstremalnych sytuacjach czasem moze go braknac i bedziesz sobie pluc w brode. Olympusa stawiam na rowni z minolta (obecnie sony) niby ok ale szumy matrycy juz przy ISO 400/800 dla mnie dyskwalyfikuja go na starcie. Sam stoje przed wyborem lustrzanki i chyba jednak sklonie sie ku D80. A tak idac dalej tokiem rozmumowania jezeli potrzebujesz aparatu do uzywania na codzien Sony R1 by wystarczyl w 100%...

_________________
Asus K50IJ-SX046C

Intel Core i5 750 @4GHz 1,37v WaterCooled :: Asus P7P55D-E Pro :: 4GB Kingston HyperX @2GHz 8-9-8-25 1.65v :: 2 x Seagate 250GB @Raid 0 :: WD Caviar 1TB 1001FALS :: Samsung SH-203P :: Corsair CMPSU-850HXEU 850W :: Dell U2410 24" Wide Screen

przemyslaw.ladra@x-kom.pl

Masz problem natury technicznej? Skontaktuj się z nami!
e-mail. serwis@x-kom.pl
tel. 34 310 30 30

Masz pytanie dotyczące naszej oferty? Skontaktuj się z nami!
e-mail. x-kom@x-kom.pl
tel. 34 324 11 67
tel. 34 324 11 97


Image


Śro 20 Gru 2006, 13:10
Profil WWW
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 12:37
Posty: 467
Miejscowość: kiedyś X-KOM, teraz Warszawa:)
Post 
dokładnie

ja na codzień śmigam z kompaktem c5060wz, który ma zoom 3 razy i 5MPx - w 100% wystarcza... lustro zabieram na wieksze i poważniejsze imprezy, albo w... góry:) (choć mało czasu tam spędzam:)...

_________________
Image Image


Śro 20 Gru 2006, 13:16
Profil WWW
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 06 Wrz 2006, 14:49
Posty: 431
Miejscowość: Czestochowa
Post 
ja sprzedaje swojego S9500 i biore nikona D80 + KIT 18 - 50... a nastepnie zooma 70 - 300 z funkcja makro. W tej cenie ciezko o lepszy sprzecik jedni stawiaja go na rowni z Canonem 30D inni mowia ze mu brakuje. Pobawilem sie i to co od razu przyklulo moja uwage to piekielnie szybki AF nawet w 30D nie reaguje tak szybko. AF w cyfrowce to sprawa ktora irytuje mnie najbardziej :/ jest za wolny... zdecydowanie za wolny...

_________________
Asus K50IJ-SX046C

Intel Core i5 750 @4GHz 1,37v WaterCooled :: Asus P7P55D-E Pro :: 4GB Kingston HyperX @2GHz 8-9-8-25 1.65v :: 2 x Seagate 250GB @Raid 0 :: WD Caviar 1TB 1001FALS :: Samsung SH-203P :: Corsair CMPSU-850HXEU 850W :: Dell U2410 24" Wide Screen

przemyslaw.ladra@x-kom.pl

Masz problem natury technicznej? Skontaktuj się z nami!
e-mail. serwis@x-kom.pl
tel. 34 310 30 30

Masz pytanie dotyczące naszej oferty? Skontaktuj się z nami!
e-mail. x-kom@x-kom.pl
tel. 34 324 11 67
tel. 34 324 11 97


Image


Pon 25 Gru 2006, 16:59
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.