laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 18:11



Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
 Laptop do 2000zł (może być używany) 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 18 Maj 2022, 19:40
Posty: 5
Post Laptop do 2000zł (może być używany)
Hej, mój 12 letni Acer niestety powoli siada. Nawet kursy na Udemy lagują w 576p :lol:

Mój budżet to maks 2000zł, chociaż fajnie byłoby zmieścić w do 1500zł.
Biorę pod uwagę też sprzęt używany, poleasingowy itd.

Potrzebuję laptopa do:

-programowania (VSC, głównie JS) tutaj nawet stara maszyna sobie radzi
-oglądania YT 1080p (netflix itp.)
-szybkie działanie przeglądarki (żeby np. mapy google były responsywne na ruch myszki itd.)
-Ponad design wolę wydajność, ale fajnie gdyby był to coś na miarę mcbooka sylwetkowo (nie jest to konieczność)
-dysk ssd w sumie mam swój 500GB, możliwe, że właśnie go przełożę i tyle
-ekran 14-16 cali

Ogółem jestem już zmęczony tym, że facebook, yt itd tną jak chole*a. Klikam w coś myszką, a strona reaguje po 5 sekundach eh.

Bardzo proszę o jakieś propozycje :wink:
Miałem kupić w przyszłym roku mcbooka air z m1, wtedy miałbym budżet 2x tyle, ale niestety zakup musi być już teraz, a nie gram w nic, ani nie obrabiam filmów 8K. Jak będzie YT płynnie odwtarzać filmy 1080p w 60fps, to będę zadowolony
Przerabiam kurs na Udemy i dźwięk się zacina itd. :/


Śro 18 Maj 2022, 19:48
Profil
Komputerowiec
Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 05 Paź 2020, 08:41
Posty: 369
Post Re: Laptop do 2000zł (może być używany)
Taki trochę naśladowca Macbooka z wyglądu to Huawei MateBook D 15 i3-10110U/8GB/256/Win10 srebrny za 1 999 zł. Ma 2 rdzeniowy procesor Intel i3, 8 GB RAM (wlutowany) , dysk SSD 256 GB, matowy ekran IPS 15,6″, solidną obudowę (aluminiowa pokrywa matrycy, aluminiowe wnętrze laptopa, aluminiowa obudowa) i Windows 10.

Bez systemu jest Lenovo IdeaPad 3-15 i3-1115G4/8GB/512 za 1 999 zł. Ma trochę lepszy 2 rdzeniowy procesor Intel i3, 8 GB RAM (max 20 GB) , dysk SSD 512 GB, matowy ekran IPS 15,6″ o jasności 300 cd/m², czytnik kart pamięci SD oraz pojemną baterię 4947 mAh.

Moim zdaniem warto dopłacić 99 zł do ASUS X515JA-BQ2633 i5-1035G1/8GB/256 za 2 099 zł. Ma 4 rdzeniowy procesor Intel i5, 8 GB RAM, dysk SSD 256 GB, matowy ekran IPS 15,6″ o rozdzielczości 1920 x 1080 (Full HD), baterię litowo-polimerową o pojemności 4850 mAh i czytnik linii papilarnych. Do tego jest lekki, jego waga wynosi zaledwie 1,64 kg. Bez systemu Windows.

_________________
Polecam ranking sprzętu komputerowego => Pan Laptop


Czw 19 Maj 2022, 10:07
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 18 Maj 2022, 19:40
Posty: 5
Post Re: Laptop do 2000zł (może być używany)
Hej! Bardzo Ci dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź!
Ostatecznie totalnie podniosłem budżet i zamówiłem:

https://www.x-kom.pl/p/745541-notebook- ... ecyfikacja


Czw 19 Maj 2022, 15:37
Profil
Komputerowiec
Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 05 Paź 2020, 08:41
Posty: 369
Post Re: Laptop do 2000zł (może być używany)
Dobry wybór w tym budżecie. Jak go dostaniesz, napisz czy jesteś zadowolony.

_________________
Polecam ranking sprzętu komputerowego => Pan Laptop


Pią 20 Maj 2022, 08:57
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8673
Miejscowość: Opole
Post Re: Laptop do 2000zł (może być używany)
Spychu93 napisał(a):
Hej! Bardzo Ci dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź!
Ostatecznie totalnie podniosłem budżet i zamówiłem:

https://www.x-kom.pl/p/745541-notebook- ... ecyfikacja


Wybór ok, choć w tym budżecie już sporo alternatyw.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Sob 21 Maj 2022, 22:06
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 18 Maj 2022, 19:40
Posty: 5
Post Re: Laptop do 2000zł (może być używany)
Hej,
mam tego Acera dopiero 3 dni, ale już kilka wrażeń mogę przedstawić :)

Jestem ogółem mega zadowolony. Pamiętajmy, że przesiadłem się z 12 letniej skrzynki ;D
Ryzen 5500U i 16GB ram sprawiają, że praca na nim jest komfortowa. Wszelka konsumpcja mediów 1080p - 4K, to sama przyjemność.
Co do gier, też jestem pod wrażeniem. Nawet Crysis śmiga na wysokich w 1080p na 30-40 fps.

Wykonanie laptopa na plus. Aluminiowa klapa, podświetlana klawiatura, smukła sylwetka, około 1,8 kg wagi.
Bateria 3 komorowa - jest serio ok, 6-7h na baterii wytrzymuje.

Ekran - super, że matowa matryca, ale cholewcia, najjaśniejsza to ona nie jest. Czasami nawet jak mam mocno nasłoneczniony pokój, to łapię się na tym, że przybliżam nos do ekranu, bo czegoś nie widzę. Nie jest to jakiś dramat - z każdym dniem jest mi z tym coraz bardziej komfortowo, ale mam wrażenie, że mój stary Acer miał jaśniejszą matrycę.

Jako śmieszną sytuację dodam, że jak jechałem z nim do domu, to kątem oka spojrzałem na pudło i na specyfikacji było 8GB ram xD
i se myślę 'Cholera, oszukali mnie xD!'. Wróciłem na parking CH i w aucie taki nabuzowany dzwonię do obsługi klienta zapytać co się odjaniepawliło, ale konsultant spokojnie mi wyjaśnił. że w xkomie dołożyli tam ramu, żeby było 16GB.


Nie 22 Maj 2022, 17:24
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 18 Maj 2022, 19:40
Posty: 5
Post Re: Laptop do 2000zł (może być używany)
Gajwer napisał(a):
Spychu93 napisał(a):
Hej! Bardzo Ci dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź!
Ostatecznie totalnie podniosłem budżet i zamówiłem:

https://www.x-kom.pl/p/745541-notebook- ... ecyfikacja


Wybór ok, choć w tym budżecie już sporo alternatyw.



Zdradzisz jakie? :)
Jakby co, to mam jeszcze 10 dni na oddanie tego sprzętu, ale wątpię, że tak się stanie.


Nie 22 Maj 2022, 17:25
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8673
Miejscowość: Opole
Post Re: Laptop do 2000zł (może być używany)
Jeżeli jesteś zadowolony nie ma co kombinować.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Śro 25 Maj 2022, 21:32
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 31 Mar 2023, 09:38
Posty: 1
Post Re: Laptop do 2000zł (może być używany)
Witajcie, wiem, że temat trochę już nieaktualny, ale chciałam zostawić coś dla innych szukających. Ciężko zwłaszcza w 2023 kupić laptopa mając mały budżet. Ciężko kupić używany a dobry laptop. Ja osobiście miałam budżet ok 1500zł, więc w sklepie nic byłam w stanie kupić za te pieniądze. Ostatnio u nas w radio Andrychów, był materiał właśnie dla takich osób jak ja, więc pomyślałam, że podeśle linka gdyby ktoś szukał taniego sprzętu:https://radioandrychow.pl/jak-kupic-dobry-i-tani-laptop-laptop-poleasingowy-idealnym-rozwiazaniem/
Po przeczytaniu artykułu okazało się, że w mojej okolicy jest firma MIKROBAJT https://mikrobajt.pl/, która zajmuje się sprzedażą poleasingowych laptopów. Okazało się, że faktycznie można kupić piękny, szybki i niezniszczony sprzęt mając niewiele pieniędzy. Ja osobiście kupiłam HP 840 G5 z szybki procesorem 8 generacji, 16GB ram oraz dyskiem SSD. Jestem strasznie zadowolona :) Jeśli ktoś szuka czegoś taniego, a porządnego to naprawdę polecam zadzwonić sobie do Wieprza.


Pią 31 Mar 2023, 10:00
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.