laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 23 Maj 2024, 04:42



Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
 Pomoc przy wyborze laptopa 17" 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 02 Maj 2012, 13:50
Posty: 5
Post Pomoc przy wyborze laptopa 17"
Witam,

Szukam laptopa 17". Mój budżet to 2500zł (jeśli będzie coś wartego dorzucenia kilku stówek, to z pewnością rozważę tę propozycję).
Oczekiwania co do laptopa i jego zastosowanie podaje poniżej:

Oczekiwania:
-matryca 17" (lub ten przedział)
-koniecznie matowa
-procesor i3 lub wyżej (może być odpowiednik z amd, ale nie wolniejszy niż i3 ;) )
-bezawaryjność (nawet po okresie gwarancyjnym)
-nienaganne wykonanie
-ilość ramu bez znaczenia
-dysk twardy bez znaczenia
-laptop musi być stabilny! jego kultura pracy/chłodzenie ma być na wysokim poziomie, nie może się przegrzewać!
-w takim laptopie przydało by się już złącze USB 3.0, ale nie jest to konieczne

Przeznaczenie laptopa:
-praca biurowa
-NIE będę grał w gry
-często będą uruchomione okna z wykresami giełdowymi
-czasami photoshop
-laptop będzie często pracował z drugim monitorem, więc nie może się przegrzewać i musi być stabilny podczas pracy
-oglądanie filmów
-słuchanie muzyki


Absolutnie proszę nie rekomendować mi laptopów z firmy MSI (mam z nimi niemiłe wspomnienia, laptop często i nie z mojej winy ulegał awariom).
Laptop nie musi posiadać systemu operacyjnego, ponieważ mam swój na CD.



Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)


Śro 02 Maj 2012, 14:14
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 09 Cze 2009, 01:05
Posty: 103
Miejscowość: Kraków
Post Re: Pomoc przy wyborze laptopa 17"
Jeśli mat jest konieczny:
http://www.x-kom.pl/p/71819-notebook-la ... 7hp64.html
http://www.x-kom.pl/p/77024-notebook-la ... ebrny.html
http://www.x-kom.pl/p/75832-notebook-la ... 7hp64.html
Jeśli może być glossy:
http://www.x-kom.pl/p/72985-notebook-la ... vd-rw.html


Śro 02 Maj 2012, 15:45
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 02 Maj 2012, 13:50
Posty: 5
Post Re: Pomoc przy wyborze laptopa 17"
Dzięki Dawidek1 za odpowiedź. Co do HPków mam małe uprzedzenie (może coś się zmieniło w tej kwestii), bo z kilka lat temu wszyscy moi znajomi posiadający hp'ki narzekali. Powody: spalona karta graficzna, a to płyta główna padła albo się grzał strasznie.

Jeśli dobrze rozumiem, to Twoim faworytem jest asus?

BTW, mój znajomy ma do sprzedania po dobrej cenie sony vaio model PCG-91311 z prockiem i5 i zastanawiam się nad nim.
Widziałem tu na forum ostatnio negatywną opinię o sony (rozumiem, czasami każdemu producentowi się zdarzy), a jakie jest Wasze zdanie o ich awaryjności lub braku :)

Pozdrawiam


Śro 02 Maj 2012, 16:20
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 09 Cze 2009, 01:05
Posty: 103
Miejscowość: Kraków
Post Re: Pomoc przy wyborze laptopa 17"
Akurat HP Probook to zupełnie inna liga niż HP Paviliony, które pewnie masz na myśli. Probooka można śmiało brać i to jego bym wybrał jeśli mat jest konieczny - jest rewelacyjnie wykonany, a i kultura pracy całkiem niezła. Natomiast jeśli dopuszczasz matrycę błyszczącą, to owszem, dla mnie najlepszym wyborem będzie Asus - ma świetny stosunek parametrów do ceny, jest bez systemu i charakteryzuje się doskonałą kulturą pracy.


Śro 02 Maj 2012, 18:40
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 02 Maj 2012, 13:50
Posty: 5
Post Re: Pomoc przy wyborze laptopa 17"
Przeglądałem parametry Asusa i HP'ka i wygląda na to, że HP'ek jest bardziej rześki (USB 3.0, karta graficzna na DDR5, lepsza bateria?). Różnica dla mnie 200 zł między jednym, a drugim to żadna różnica -chodzi przede wszystkim o satysfakcję.

Mat jest dla mnie ważny, bo spędzam dużo czasu przed kompem i matryce typu glossy męczą wzrok no i przy dużym oświetleniu działają, jak lustro.

P.s. A co sądzisz o wyżej wymienionym sony vaio?


Śro 02 Maj 2012, 22:07
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 09 Cze 2009, 01:05
Posty: 103
Miejscowość: Kraków
Post Re: Pomoc przy wyborze laptopa 17"
Vaio nie warto. Od jakichś dwóch lat Sony ze swoimi lapkami leci po równi pochyłej - jakość wykonania, awaryjność, coraz gorszy serwis (co potwierdzają użytkownicy). Tak jak kiedyś płacąc za markę Vaio otrzymywało się świetną matrycę, ponadprzeciętny serwis, tak teraz niestety w mojej opinii płaci się głównie za napis VAIO na klapie (no i może czasem za charakterystyczny, krzykliwy design tych kolorowych modeli).


Czw 03 Maj 2012, 16:17
Profil
użytkownik
użytkownik

Rejestracja: Sob 09 Lip 2011, 12:16
Posty: 165
Post Re: Pomoc przy wyborze laptopa 17"
Sony takze bym odradzal no chyba, ze naprawde mozesz go kupic za niewielkie pieniadze i w ten sposob za jakis czas kupic sobie znowu nowego laptopa. HP jest calkiem ok jesli chodzi o probooki. Ale zastanowilbym sie nad vostro. Jest tutaj lepsza gwarancja, dobra kultura pracy, jakosc wykonania no i wygodna podswietlana klawiatura. Karta intela do tych zastosowan powinna wystarczyc. Vostro ma takze dosc dobre glosniki 2.1 jesli chodzi o sluchanie muzyki, choc o tym wspominam w razie czego, bo zakladam, ze w uzyciu beda takze jakies zewnetrzne glosniki.


Czw 03 Maj 2012, 17:01
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 14 Mar 2012, 10:40
Posty: 8
Post Re: Pomoc przy wyborze laptopa 17"
ja mam vaio f22 i jestem z niego zadowolony ,po 8 miesiącach zero usterek pracuje po 10-12 godzin dziennie.Na pewno sony ma lepszy serwis niż ten beznadziejny hp ogólnie mówiac hp to odpad komputerowy


Czw 03 Maj 2012, 20:00
Profil
użytkownik
użytkownik

Rejestracja: Sob 09 Lip 2011, 12:16
Posty: 165
Post Re: Pomoc przy wyborze laptopa 17"
Zalezy tez na co sie trafi no i o tym samym serwisie takze mozna miec rozne zdania, choc faktycznie opinie o hp nie sa zbyt korzystne. Jednak hp idzie juz chyba w dobrym kierunku.
Co do sony to biorac pod uwage nowe laptopy to wychodza dosc drogo w porownaniu z np. asusem, a nie sa wcale lepsze.


Pią 04 Maj 2012, 01:39
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7687
Post Re: Pomoc przy wyborze laptopa 17"
vicek napisał(a):
ja mam vaio f22 i jestem z niego zadowolony ,po 8 miesiącach zero usterek pracuje po 10-12 godzin dziennie.Na pewno sony ma lepszy serwis niż ten beznadziejny hp ogólnie mówiac hp to odpad komputerowy

@vicek jeżeli mówisz o HP to zapewne o serii Pavilion i tutaj możemy się zgodzić. Swojego czasu seria Pavilion cieszyła się bardzo słabą opinią ze względu na przegrzewanie się oraz częste usterki. Obecnie nowe modele z serii Pavilion wypadają zdecydowanie lepiej choć jest jeszcze za wcześnie aby można było to oceniać. Natomiast seria ProBook to zupełnie inna kwestia, notebooki są rewelacyjnie wykonane, notują minimalną awaryjność oraz serwis, który obsługuje jedynie serię ProBook i EliteBook działa bardzo solidnie i szybko. Jedyne co łączy Paviliona i ProBooka to nazwa HP, a tak to zupełnie różne produkty.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pią 04 Maj 2012, 09:39
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 14 Mar 2012, 10:40
Posty: 8
Post Re: Pomoc przy wyborze laptopa 17"
tak czy inaczej decydując sie na hp płacimy złodziejskiej firmie ze słynnym serwisem w Wołominie ,linia biznesowa hp niczego nie zmienia


Pią 04 Maj 2012, 10:03
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7687
Post Re: Pomoc przy wyborze laptopa 17"
@vicek notebooki z serii ProBook obsługuje zupełni inny serwis, który cieszy się bardzo dobrą opinią. Szkoda, że w przypadku serii Pavilion nie jest tak dobrze.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pią 04 Maj 2012, 10:41
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 02 Maj 2012, 13:50
Posty: 5
Post Re: Pomoc przy wyborze laptopa 17"
Dziękuję Wam za tak ożywioną dyskusję.
Z mojego doświadczenia wiem, że jeśli straciło się zaufanie do jakiejś marki, to ciężko je później odbudować. Takim przykładem może być właśnie hp i rzeczywiście mogą w chwili obecnej robić świetne laptopy, ale nie zmienia to faktu, co działo się w przeszłości. Nikt z nas nie lubi być wprowadzany w błąd, a tym bardziej jeśli za to (laptop ;) ) płacimy.
Odnośnie sony... Gdyby nie fakt, że firma się sypie (mają poważne problemy finansowe), to już bym kupił wyżej wspomnianego lapka. Po pierwsze: nie widziałem, by ten laptop był sprzedawany w Polsce, po drugie: cena za nowego to okolice 3000pln, a mogę go mieć za 1000 mniej. Nówka (1 miesiąc używany), ale bez gwarancji.

Jak wcześniej wspominałem, matryca matowa jest zbawieniem dla moich oczu, bo spędzam po kilkanaście godzin dziennie przed lapkiem. Zastanawiałem się też nad nakładkami lub przełożeniem matrycy, ale już na starcie jestem w plecy parę stów za taki zabieg.


Pią 04 Maj 2012, 11:28
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7687
Post Re: Pomoc przy wyborze laptopa 17"
Zgadza się, opinię bardzo łato można sobie zepsuć, gorzej jest ją odzyskać. Firma HP będzie miała duży problem aby ponownie przyciągnąć Klientów jednak obecnie widzimy, że idą w dobrym kierunku. Podobnie firma Acer, która coraz lepiej radzi sobie na rynku notebooków.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pią 04 Maj 2012, 13:55
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 14 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.