laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Wto 04 Cze 2024, 06:45



Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
 Asus 1215B e-450 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 27 Lis 2011, 16:07
Posty: 10
Post Re: Asus 1215B e-450
Witam ponownie,

widzę 3 bardziej i mniej poważne niedociągnięcia w tym sprzęcie i tak:

1 - procesor pracuje na pół gwizdka ( z połową prędkości ) przy ładowaniu baterii do około 90% - to jestem w stanie przeżyć, choć jest trochę dziwne.
2 - matryca jest powiedzmy sobie szczerze takiej sobie jakości - ciężko a właściwie nie da się ustawić poprawnego odwzorowania kolorów - być może taka uroda matryc LED no i niestety dramatycznie kiepskie użyteczne kąty pionowe - z tymi "właściwościami" też mogę żyć chociaż po Asusie spodziewałem się, że będzie co najmniej dobrze jeśli nie bardzo dobrze - cóż - zawiodłem się.
3 - rzecz absolutnie nieakceptowalna - latające poziome paski przeważnie w górnej części ekranu pojawiające się czasem i ginące - nie jest to problem mojego egzemplarza - problem jest znany tu http://www.youtube.com/watch?v=yQni0HtVtl4&hd=1 filmik kogoś kto ma identyczny problem. Jeśli Asus czegoś szybko nie wymyśli rozważę zwrot towaru jako niezgodny z umową.

po za powyższymi .... dla mnie super sprzęcik...

EDIT:

Dziwna sprawa z tymi paskami a ściślej migoczącymi liniami - nagle pojawiają się i po jakimś czasie tak jak się pojawiły - znikają. Nie żebym za nimi tęsknił ale dziś je miałem przez jakieś 10minut a netbooka używam dziś już ponad 8h. Zainstalowałem catalysty 11.11 - zobaczymy co będzie. Podłączyłem również maleństwo zamiast blaszaka - monitor ( mocno już nieświeży fujitsu p19-2), myszka, klawiatura - wszystko oczywiście w porządku - przeglądanie netu, poczta itp. - a zużycie prądu znacznie mniejsze :) Jutro test bardziej bojowy - avr studio - czyli środowisko do programowania mikrokontrolerów atmela. Spodziewam się, że będzie słabo przy ładowaniu akumulatora (825MHz).


Śro 07 Gru 2011, 21:02
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 05 Gru 2011, 22:16
Posty: 2
Post Re: Asus 1215B e-450
Pojawił się nowy BIOS 0504. Po aktualizacji problem z obniżaniem taktowania przy ładowaniu nie występuje. Co do kolorów to proponuję skalibrować monitor (kolory). W win7 bardzo łatwo można to zrobić, poprawa znaczna. Co do pasków to u mnie akurat nie ma.


Nie 11 Gru 2011, 17:35
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 27 Lis 2011, 16:07
Posty: 10
Post Re: Asus 1215B e-450
O widzisz - a wczoraj popołudniu chyba jeszcze tego biosu nie było. Z kolorami tak jak mówisz - dużo można poprawić, pasków od czasu aktualizacji driverów od grafiki odpukać nie mam :) Pograłem chwilę w pierwszego Stalkera - wiadomo, że nie na max szczegółach ale ku mojemu zdziwieniu i radości - zupełnie w porzo. Odpaliłem Ubuntu w VirtualBox - też się da coś zrobić. z AVR studio też ok więc zadowolenie z zakupu powróciło :) Co prawda mały drobiazg się pojawił - chciałem wytrzeć kurz z ramki dookoła matrycy i po tym pojawiły się mikrorysy ale... taka uroda chyba tego wysokiego połysku - następnym razem użyję mikrofibry albo może ktoś coś doradzi - tak czy siak za 2 tygodnie nie będzie mi to już przeszkadzać ;)


Nie 11 Gru 2011, 21:47
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 29 Gru 2011, 20:26
Posty: 1
Post Re: Asus 1215B e-450
Witam. Dzis w salonie w Katowicach kupiłem ten model - wersja z E450. Niestety mam problem gdyż z komputera nieustanie wydobywa się dość głośny szum. Niewydaje mi się żeby to było normalne więc szukam potwierdzenia u innych użytkownikach tego modelu. Pozatym wszystko ok, temperatury w normie, brak artefaktów. Wklepjam screen z AIDY:
Image
Czy tak wysoka wartość obrotów wentylatora jest w tym modelu normalna? Czy jest jakiś program sterownik to zmiany prędkości obrotów, czy raczej powinnienłem udac sie do salonu w celu wymiany?
Proszę o pomoc


Czw 29 Gru 2011, 20:52
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 31 Gru 2011, 12:27
Posty: 1
Post Re: Asus 1215B e-450
Witam. Szczęśliwym posiadaczem Asusa 1215B E450 jestem ok miesiąca. Mam jednak parę uwag odnośnie jego pracy. Tak jak kolega Bonhart powyżej, zauważyłem, że w moim egzemplarzau nieustannie wydobywa się szum z wentylatora, prędokść jego pracy to ok 3860obr/min. a temp. procesora nigdy nie spada poniżej 51-52st. C. nawet podczas pracy na baterii.
Chciałbym zapytać Was drodzy Forumowicze czy w Waszych egzemplarzach powyższego ASUSa podobnie kształtują sie takie parametry jak temp. procesora, prędkość obrotowa i hałas wentylatowa.


Załączniki:
1215BE450.jpg
1215BE450.jpg [ 170.27 KiB | Obejrzany 5973 razy ]
Sob 31 Gru 2011, 13:04
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 03 Sty 2012, 15:45
Posty: 1
Post Re: Asus 1215B e-450
a jak się Wam spisują touchpady? Poprawili coś w tych z E450, czy dalej jak było tak jest? Bo to jedyna rzecz, która mnie w sumie odstrasza od Asusa..


Wto 03 Sty 2012, 16:06
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7690
Post Re: Asus 1215B e-450
Generalnie problem nie dotyczył każdej sztuki, lecz jeżeli się pojawiał to serwis bardzo szybko go poprawiał co nie wiązało się z żadną dodatkową opłatą. W modelach z nowych dostaw sytuacja z touchpadem została poprawiona oraz nie powinna już się pojawić.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Śro 04 Sty 2012, 15:39
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 27 Lis 2011, 16:07
Posty: 10
Post Re: Asus 1215B e-450
A ja mam takie pytanie - na czym polegają te osławione problemy z touchpadem ? Mój czasami ma tendencje do problemów z gestami - np. przewijanie dwoma paluchami przestaje działać mimo, że pokazuje się suwak.


Czw 05 Sty 2012, 21:18
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 05 Sty 2012, 14:13
Posty: 1
Post Re: Asus 1215B e-450
Witam
Mam do posadaczy netbooka ASUS 1215B następujące pytanie - jak rozumiecie zapis znajdujący się w instrukcji (papierowej) na stronie 2 "Ładowanie baterii - Pamiętaj, że aby przedłużyć żywotność baterii, przed pierwszym użyciem i przed każdym rozładowaniem należy całkowicie naładować baterię (8 gdzin lub więcej". Bateria uzyskuje maksymalną pojemność po kilku cykalch pełnego ładowania i rozładowywania"???

To znaczy że co?
Przynosze netbooka ze sklepu, nie uruchamiam go tylko odrazu ładuje przez 8 lub więcej godzin, po czym uruchamiam i czekam do rozładowania baterii i następnie znowu ładuję 8 lub więcej godzin ( i tak kilka razy)?


Czw 05 Sty 2012, 22:08
Profil
użytkownik
użytkownik

Rejestracja: Sob 30 Kwi 2011, 20:45
Posty: 215
Post Re: Asus 1215B e-450
Od dluzszego czasu na rynku wystepuja tylko i wylacznie baterie litowo - jonowe, ktore nie wymagaja pelnych cykli ladowan i rozladowan. Nie wiem czemu producenci wypisuja takie bzdury.


Pią 06 Sty 2012, 13:05
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 22 Wrz 2011, 15:42
Posty: 11
Post Re: Asus 1215B e-450
pawels napisał(a):
3 - rzecz absolutnie nieakceptowalna - latające poziome paski przeważnie w górnej części ekranu pojawiające się czasem i ginące -


Też mam niestety z tym problem- na szczęście nie często, lecz już sam fakt pojawiania się tego bardzo irytuje. Na początku latały przy samej górze, lecz dzisiaj pojawiły się na całym ekranie- tak samo jak na tym filmiku. Dlatego postanowiłem napisać.

Wątpie, że sterowniki od GPU coś tu pomagają - mam cały czas ustawione aktualizację automatyczne i nic to nie daje. [/quote]

"pawels- od czasu zgłoszenia problemu , latające białe linie nadal Ci się pojawiają?


P.S I apropo touchpada- problemu już nie ma. Mam tego netoooka od półtora miesiąca i wszystko działa ok.


Pią 06 Sty 2012, 16:09
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 27 Lis 2011, 16:07
Posty: 10
Post Re: Asus 1215B e-450
hej, odkąd zainstalowałem "normalne" catalysty (ze 3 tyg. temu) paski widziałem raz - może dwa - a używam netbooka ostatnio naprawdę intensywnie. Więc sterowniki problemu nie rozwiązują ale statystycznie jest lepiej:)


Pią 06 Sty 2012, 21:39
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7690
Post Re: Asus 1215B e-450
Co do pojawiających się pasków na matrycy to sprawdźcie proszę czy ruch matrycą coś zmienia. Zwykle jak pojawiają się takie pasy to właśnie wina taśmy łączącej matrycę z płytą główną. Problemy z touchpadem objawiały się tym, że przerywał bądź w ogóle nie reagował na ruchy.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Sob 07 Sty 2012, 12:59
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 22 Wrz 2011, 15:42
Posty: 11
Post Re: Asus 1215B e-450
X-KOM.PL napisał(a):
Co do pojawiających się pasków na matrycy to sprawdźcie proszę czy ruch matrycą coś zmienia. Zwykle jak pojawiają się takie pasy to właśnie wina taśmy łączącej matrycę z płytą główną. .


Dzisiaj znowu mi się pojawiły te paski.
Próbowałem zmieniać kąt nachylenia matrycy, jednak nie mialo to żadnego wpływu na czestotliwość jak i zniknięcie tych pasków.
Zauważyłem że pojawiają się one zazwyczaj, gdy wybudzam laptop ze stanu czuwania (hibernacji) lub jak zgaśnie ekran i ruszę myszką to oprócz mojego pulpitu dostrzegam te paski. Bądź też jak zamknę pokrywę i otworzę ją ponownie(przy ciągłej pracy netbooka).
Dziwne to jest, gdyż jak się wyloguje z systemu i jestem na ekranie logowania to pasków nie ma. Ponownie jak się zaloguję już są.

Nie wiem co to jest. Ale na taśmę to nie wygląda.


Pon 09 Sty 2012, 21:53
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 27 Lis 2011, 16:07
Posty: 10
Post Re: Asus 1215B e-450
Witam, ja miałem wczoraj paski - na 100% zmiana kąta pochylenia matrycy nic nie zmienia - pomaga za to uśpienie i przebudzenie co potwierdza lektura internetu :) A jeszcze co do touchpada - problemy są czasem - wtedy na dotyk i obsługiwanie jednym palcem działa ale już przewijanie dwoma palcami nie.


Pon 09 Sty 2012, 22:19
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.