forum.X-KOM.PL
https://forum.x-kom.pl/

ASUS Vivobook S15 problemy / pytanie
https://forum.x-kom.pl/viewtopic.php?f=41&t=13770
Strona 1 z 1

Autor:  Yourek [ Wto 25 Wrz 2018, 11:35 ]
Temat postu:  ASUS Vivobook S15 problemy / pytanie

Cześć,

sprawa tyczy się ASUS VivoBook S15 S510UN (i5, 16gb, 240ssd + 1TB) kupionego przeze mnie jakieś kilka miesięcy temu w salonie xkomu. Jest z nim kilka problemów i zastanawiam się czy:

a) to był mój zły wybór do potrzeb,
b) jest to wadliwy egzemplarz,
c) czy występujące problemy kwalifikują się do oddania go na gwarancję.

1. Komputer (wentylatory) dosyć głośno chodzi nawet jeśli otwarta jest sama przeglądarka, w momencie uruchomienia programów typu illustator, lightroom nawet przy najmniejszym tasku wentylatory zaczynają chodzić na full i jest to ten poziom głośności, który słychać spokojnie w całym pomieszczeniu.

2. Dysk (podejrzewam, że HDD) również działa dosyć głośno (o tym słyszałem już gdzieś indziej, że może być to taki model i w momencie zgłoszenia się do salonu powinien zostać wymieniony) w momencie przeglądania pracy na folderach, ale czasem również na przeglądarce słychać odgłosy jego uruchamiania, różnego rodzaju głośne "tyknięcia" i rozpędzanie talerza. Czy dyski zamontowane w tych lapotopach po prostu takie są czy jest to coś czym powinno się przejąć? Dla mnie jest to niepokojący odgłos bo miałem już kiedy nieprzyjemność go słyszeć i nie skończyło się to dobrze ( tu był od nowości)

3. Pewnego razu - na samym początku użytkowania - po przeniesieniu go w plecaku na ekranie pojawiły się nieusuwalne rysy od elementu obudowy klawiatury w miejscu spacji i klawiszy kierunkowych. W momencie, kiedy dzieje się coś takiego np. przy Macbookach podlega to gwarancji i wymianie matrycy. Jak może być w tym przypadku?

Nie za bardzo wiem co robić z tym lapkiem - z tych powodów i tego, że mimo dobrych wnętrzności trudno pracuje się nawet przy mniej wymagającej grafice czy zdjęciach - taka moja specyfika pracy. Wydaję mi się, że może być coś z nim nie tak ale nie jestem pewien bo nie znam się na tych sprawach. Rozważam po prostu jego sprzedaż, ale ostatnio pomyślałem, że w sumie może te wszystkie rzeczy, o których wyżej napisałem kwalifikują się do domagania się zwrotu gwarancyjnego.

Czy ktoś z was miał może takie doświadczenia? Z Asusami, Vivobookami lub innymi laptopami? Co robić?

Dzięki.
To pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość jeśli gdzieś czegoś nie ująłem. Zależy mi na dobrej radzie więc będę spieszył ze wszelkimi odpowiedziami.

Pozdrawiam

Autor:  Gajwer [ Wto 25 Wrz 2018, 16:37 ]
Temat postu:  Re: ASUS Vivobook S15 problemy / pytanie

ASUS VivoBook S15 S510UN

1. Wersja slim więc może być głośny pod obciążeniem. W samym przeglądaniu raczej nie powinno to występować.

2. Za pewne dysk HDD.

3. Raczej nie podlega wymianie i gwarancji.

Jeżeli nie jesteś przekonany i uważasz że laptop posiada wady najlepiej wyślij go na gwarancję w celu sprawdzenia. Choć kilka miesięcy to długo okres, zazwyczaj jeżeli te problemy by Ci sprawiały trudność to jest 14 dni na zwrot laptopa.

Jeżeli chodzi o alternatywy tego modelu jeżeli planujesz go zmienić
Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/8GB/128+1000/Win10 MX150

Autor:  Blazer [ Wto 25 Wrz 2018, 21:05 ]
Temat postu:  Re: ASUS Vivobook S15 problemy / pytanie

Nie ma to jak polecić osobie która ma laptopa innego :shock:
1. Niestety ten model tak ma-nawet w spoczynku wentylatory są aktywne.
2. Rozpędzanie się dysku HDD i jego "chrobotanie" są czymś naturalnym, a takie dyski potrafią być głośne. Trudno jednak określić po opisie czy te odgłosy są w normie, czy jednak powinieneś się jednak czegoś obawiać.
3. Jak zapewne zauważyłeś laptop jest raczej cały z plastiku, a to nie sprzyja sztywności obudowy-jeżeli go za bardzo ścisnąłeś mogło się coś takiego pojawić, choć z drugiej strony trudno żeby rysy powstały od gładkich części plastikowych.
Gdybyś miał więcej pytań pisz w tym temacie lub na PW.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/