laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 18 Kwi 2024, 14:33



Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
 Wykastrowane lapki z ryzenami 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 13 Mar 2019, 22:23
Posty: 43
Post Wykastrowane lapki z ryzenami
Hej,

Moze wykastrowane to troche dosadne okreslenie, ale jako okreslic to, ze producenci laptopow, czesto traktuja wersje z Ryzenami jako duzo gorsze i bardziej budzetowe. To co widze w wiekszosci konstrukcji to:
- wiele modeli nie ma dual channel, co jest niemal zabojstwem dla ryzena ze zintegrowana karta graficzna (i w konsekwencji czesto pamiec mozna rozszerzyc max do 16GB)
- wiele nie ma podswietlanej klawiatury, podczas, gdy juz analogiczny model z intelem taka ma
- czesto ekran jest duzo slabszy niz w analogicznym modelu z prockiem intela, albo w ogole to jest tn kontra ips, albo jesli w obu ips to od razu w ryzenach zwykle i jasnosci kontrast sa slabsze

Czy w najblizszym czasie spodziewane sa jakies nowe modele lapkow z Ryzenami?


Sob 16 Mar 2019, 01:51
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Wykastrowane lapki z ryzenami
Z tego co widać cały czas pojawiają się nowe modele z procesorami Ryzen. Raczej nie jestem tego zdania że jest słabsza konfiguracja.
- dual channel często jest stosowany w modelach lecz ogranicza to rozbudowę często laptopy maja tylko dwa sloty na ram.
- Nie spotkałem się z tym np w przypadku Huawei MateBook D 14' Ryzen 5/8GB/256/Win10 FHD jest odwrotnie, wersja większego brata z Intel nie ma podświetlanej klawiatury
- również się z tym nie spotkałem.

Przykładem nowości z Ryzen
ASUS TUF Gaming FX505DY R5-3550H/8GB/256

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Nie 17 Mar 2019, 15:26
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 13 Mar 2019, 22:23
Posty: 43
Post Re: Wykastrowane lapki z ryzenami
Wiekszosc tanszych lenovo z ryzenami ma tylko single channel dla przykladu.

Podobnie z klawiatura Thinkpad e585 nie ma podswietlanej klawiatury a podobne modele z intelem juz maja.

co do ekranu, to fajne testy sa na portalu https://www.notebookcheck.net/ i niestety czesto podobnie widze, ze jak ekran w modelu z ryzenem, to wypada od razu slabiej (oczywiscie pewnie sa wyjatki).


Śro 20 Mar 2019, 16:58
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Wykastrowane lapki z ryzenami
Może jest to przypadek.
https://www.notebookcheck.net/ dostaje różne modele laptopów nie koniecznie te które są sprzedawane na rynku polskim. Więc mogą się różnić matryca itp.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Śro 20 Mar 2019, 17:43
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Wykastrowane lapki z ryzenami
Cytuj:
Wiekszosc tanszych lenovo z ryzenami ma tylko single channel dla przykladu.

Nie jest to do końca prawda:
Lenovo Ideapad 330s-15 Ryzen 5/8GB/240/Win10 Szary
Lenovo Ideapad 330-15 Ryzen 3/4GB/1TB/Win10 M535

Lenovo Ideapad 330s-15 i5-8250U/8GB/1TB/Win10 Niebieski
Lenovo Ideapad 330-15 i5-8250U/8GB/240 M530
Jak widać konfiguracja pamięci jest identyczna (dostępny 1 slot+4GB wlutowane).

Dla przykładu tani model od Acera ma 2 sloty na pamięć:
Acer Aspire 3 Ryzen 5/8GB/240/Win10 FHD


Śro 20 Mar 2019, 20:05
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 13 Mar 2019, 22:23
Posty: 43
Post Re: Wykastrowane lapki z ryzenami
Takie kombinacje z lutowana pamiecia od razu skreslam.

Rzeczywiscie ten acer jest dosc fajny, ale nie ma podswietlanej klawiatury. Dodatkowo ekran chyba TN i z tego co gdzies czytalem dosc przecietny, o ile pamietam. Dodatkowo nie wspieram NVMe.


Pią 22 Mar 2019, 23:21
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Wykastrowane lapki z ryzenami
ken-wawa napisał(a):
Takie kombinacje z lutowana pamiecia od razu skreslam.

Rzeczywiscie ten acer jest dosc fajny, ale nie ma podswietlanej klawiatury. Dodatkowo ekran chyba TN i z tego co gdzies czytalem dosc przecietny, o ile pamietam. Dodatkowo nie wspieram NVMe.

Pamiętaj tylko, ze napisałeś że są to laptopy tańsze, zawsze znajdzie się coś czego brakuje.
Przykładowo 330-15 z i5 i MX150 nie ma miejsca na dodatkowy dysk SSD (ma tylko SATA), posiada 1 slot na pamięć ram i ekran TN.


Sob 23 Mar 2019, 08:04
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 13 Mar 2019, 22:23
Posty: 43
Post Re: Wykastrowane lapki z ryzenami
Blazer napisał(a):
Pamiętaj tylko, ze napisałeś że są to laptopy tańsze, zawsze znajdzie się coś czego brakuje.
Przykładowo 330-15 z i5 i MX150 nie ma miejsca na dodatkowy dysk SSD (ma tylko SATA), posiada 1 slot na pamięć ram i ekran TN.


Właśnie o tym mówię, że to jest wyjątkowo słabe. To, że producent daje Ryzena nie powinno oznaczać, że często od razu tnie, gdzie się da. A często tak jest.

Już nie wspominając, że ja jestem miłośnikiem klasycznie konstruowanych lapków, z gniazdami na pamięć, łatwym dostępem do pamięci, dysku/ów, itd. Jedynie w przypadku tych bardzo lekkich i małych mogę zrozumieć pewne rozwiązania, których celem jest zmniejszenie wagi. Ale dziś często księgowi decydują, że np. zamiast złącza pamięci ma być wlutowana i to jest słabe.


Sob 23 Mar 2019, 12:12
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Wykastrowane lapki z ryzenami
ken-wawa napisał(a):
Blazer napisał(a):
Pamiętaj tylko, ze napisałeś że są to laptopy tańsze, zawsze znajdzie się coś czego brakuje.
Przykładowo 330-15 z i5 i MX150 nie ma miejsca na dodatkowy dysk SSD (ma tylko SATA), posiada 1 slot na pamięć ram i ekran TN.


Właśnie o tym mówię, że to jest wyjątkowo słabe. To, że producent daje Ryzena nie powinno oznaczać, że często od razu tnie, gdzie się da. A często tak jest.

Już nie wspominając, że ja jestem miłośnikiem klasycznie konstruowanych lapków, z gniazdami na pamięć, łatwym dostępem do pamięci, dysku/ów, itd. Jedynie w przypadku tych bardzo lekkich i małych mogę zrozumieć pewne rozwiązania, których celem jest zmniejszenie wagi. Ale dziś często księgowi decydują, że np. zamiast złącza pamięci ma być wlutowana i to jest słabe.

Klasyczna konstrukcja (poza wyjmowanym akumulatorem), występuje np. w 14-sto calowy Acerze X3: Acer TravelMate X3 i5-8250U/8GB/512PCIe/Win10P -ma np. klapy serwisowe do łatwiejszej rozbudowy, 2 sloty na pamięć, możliwość montażu 2-iego dysku, a to wszystko w 14-sto calowym laptopie.
https://www.acer.com/ac/pl/PL/content/p ... avelmatex3


Sob 23 Mar 2019, 16:15
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 13 Mar 2019, 22:23
Posty: 43
Post Re: Wykastrowane lapki z ryzenami
Ten Acer TravelMate jest jakas opcja. Ale jednak za dosc wysoka cene dostaje sie slabsza konfiguracje niz w poprzednich modelach. I do tego np. brakuje klawiatury numerycznej, plus raczej wolalbym ekran 15.6. Powiedzmy, ze mozna potraktowac go rezerwowo.

Gdyby ktos szukal calkiem fajne test
https://www.notebookcheck.net/Acer-Trav ... 716.0.html
ewentualnie tez tutaj, ale bardziej po ogolnie i bez szczegolow
https://www.tabletowo.pl/laptop-acer-tr ... st-opinia/

I przede wszystkim to lapek bez Ryzena a o tym jest temat. :P


Nie 24 Mar 2019, 00:06
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.