laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 11:44



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
 Asus TUF FX705GD piszczenie cewek 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 14 Lip 2019, 10:23
Posty: 2
Post Asus TUF FX705GD piszczenie cewek
Zakupiłem tydzień temu laptop Asus TUF FX705GD, zauważyłem jedną trochę irytującą rzecz z tego co się dowiedziałem to mówi się na to zjawisko piszczenie cewek. Piszczenie występuje tylko kiedy laptop jest na kablu i to bez różnicy czy bateria ma 100% czy się ładuje, po odłączeniu kabla piszczenie ustaje całkowicie słychać tylko szum wentylatora. Piszczenie jest tylko wtedy kiedy włączy się jakąś aplikacje jeśli jest sam pulpit zaraz po włączeniu laptopa jest cisza, ale wystarczy ruszać kursorem przy każdym ruchu kursora laptop wydaje dźwięk też piszczenia ale trochę inny niż przy większym obciążeniu jak włączy np Chroma, nawet minimalne dotknięcie touchpada wywołuje lekki dźwięk (mówię o sytuacji kiedy laptop jest na kablu). Reklamować to czy da się jakoś to wyłączyć? podejrzewam zasilacz ale ta sytuacja z dźwiękiem podczas poruszania kursora trochę mnie zastanawia i nie mam pewności czy to zasilanie. Da się jakoś pogrzebać w ustawieniach Biosa (coś o tym czytałem) żeby to zniwelować? Może ma ktoś podobny problem i jest to w tych laptopach norma?

zainstalowałem HWmonitor i zdziwiło mnie jak szybko zmieniają się odczyty temperatury na procesorach, przy otwartym tylko chromie mam średnio 52 stopnie ale wskazania niemożliwie szybko się zmieniają cały czas np pokazuje 47 stopni żeby zaraz skoczyć na 62 potem na 55 stopni i wszystko dzieje się w przeciągu jednej sekundy. To chyba nie jest normalne?

jeśli laptop chodzi na baterii i nic się na nim nie robi to odczyty temperatur wyglądają tak:
https://zapodaj.net/2a6c6dd79fe1b.png.html

ale wystarczy podłączyć kabel zasilający żeby po 10 minutach wentylatory pracowały o wile mocniej i odczyty wyglądają tak:
https://zapodaj.net/68d2a94335829.png.html


Nie 14 Lip 2019, 10:40
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8673
Miejscowość: Opole
Post Re: Asus TUF FX705GD piszczenie cewek
Jeżeli jest to nowy sprzęt to oddaj na gwarancję do producenta.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Pon 15 Lip 2019, 21:03
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 14 Lip 2019, 10:23
Posty: 2
Post Re: Asus TUF FX705GD piszczenie cewek
Czy to jest normalne że temperatura na procesorach tak szybko sięzmienia o 6-10 stopni?


Wto 16 Lip 2019, 09:54
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 20 Lip 2019, 13:06
Posty: 1
Post Re: Asus TUF FX705GD piszczenie cewek
Witajcie,
Kupiłem niedawno ASUS TUF FX505G i5-8300H 1050TI 16 GB, laptop śmiga bardzo dobrze, aczkolwiek jak kolega pisze mam dokładnie takie same objawy, po podłączeniu zasilania. Dzwoniłem do Asusa i szukałem, stanowisko Asusa jest takie że : " nie możliwe, bo w tym modelu nie piszczały cewki, ale jeśli piszczą to trzeba zbadać czy nie zbyt głośno, aczkolwiek jeśli głośność mieści się w standardzie to będzie to cecha produktu". Wiele laptopów gamingowych ma ten problem, mam styczność ze sprzętem IT, jedyny laptop gamingowy który nie "jęczy i piszczy" to lenovo legion. Szukałem rozwiązań ale nie znalazłem, wiem że mimo wkurzających dźwięków, laptop jest sprawny i nie zanosi się by cewki miały mieć wpływ na jego sprawność.


Sob 20 Lip 2019, 13:13
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.