laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Wto 16 Kwi 2024, 08:07



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
 Poszukuję cichego i chłodnego ultrabooka (2,5 - 3 tys.) 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 19 Lip 2019, 22:00
Posty: 2
Post Poszukuję cichego i chłodnego ultrabooka (2,5 - 3 tys.)
Witam,
zakupiłem kilka dni temu Huawei Matebook D 14" z Ryzenem. Decyzja podjęta na podstawie opinii i recenzji - wydawało mi się, że dobra, aczkolwiek teraz mam mieszane uczucia. Poszukuję ultrabooka, na którego nie będę musiał wydać całej swojej pensji, ale zależy mi głównie na tym, żeby był cichy i miał maksymalnie chłodny spód, tak żeby można było trzymać go komfortowo na kolanach. Komputer ma służyć głównie do podstawowej pracy w internecie + ewentualne pulpity zdalne i tworzenie stron w wordpress itd. Czyli nie są to jakieś wymagające zadania. Huawei mogę więc jeszcze zwrócić, a w jego miejsce chciałbym wybrać ewentualnie coś innego o lepszej kulturze pracy. Matebook oczywiście z najnowszym BIOSem itd. zgodnie z zaleceniami, mimo wszystko podczas dłuższej pracy z laptopem na kolanach, jego aluminiowy spód zaczyna być odczuwalny, jeśli chodzi o temperaturę. Czy jest w ogóle szansa znaleźć coś podobnego, ale mniej grzejącego się od spodu? Parametrowo dobrze gdyby był podobny do Matebook D 14", lub niewiele słabszy, jeśli nie odbierze to zbyt wiele wydajności, ale w zamian za to będzie chłodniej.
- minimum 8GB RAM + dysk SSD.
- 14 cali (aczkolwiek może być 13 - 15 jeśli będzie interesujący model)

Dość specyficzne wymagania, ale może ktoś już przerabiał taki temat i ma możliwość podzielenia się swoją wiedzą. Wydaje mi się, że też trochę słabo rozwiązany jest wylot powietrza, który praktycznie dmucha w dolną część klapy i odbija się bardziej w dół na nogi niż w górę na wyświetlacz, ale może to tylko moje przypuszczenia.
Pozdrawiam


Pią 19 Lip 2019, 22:17
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Poszukuję cichego i chłodnego ultrabooka (2,5 - 3 tys.)
Oczywiście, o podobnej wydajności:
Acer Swift 3 i5-8250U/8GB/256/Win10 FHD IPS
Acer Swift 3 i5-8250U/8GB/480/Win10 FHD IPS
Moim zdaniem w/w wersje będą odpowiednie, mają gorszą kartę zintegrowaną, ale za to powinny być ciche i chłodne.

Acer Swift 3 i5-8250U/8G/256/Win10 FHD IPS MX150
Jeżeli chciałbyś w coś pograć to jest też wersja z dedykowaną kartą MX150, ale wówczas trzeba się liczyć z nieco głośniejszą pracą układu chłodzenia i wyższymi temperaturami, co jest zrozumiałe, wszak mamy jeszcze jeden układ z którego trzeba odprowadzić ciepło.

Są jeszcze wersje z 12GB pamięci:
Acer Swift 3 i5-8250U/12GB/256/Win10 FHD IPS
Acer Swift 3 i5-8250U/12GB/480/Win10 FHD IPS
Gdybyś potrzebował więcej pamięci.

Z 15-stek interesującym modelem moim zdaniem jest:
Acer Aspire 5 i5-8265U/8GB/512/Win10 MX250 Srebrny
Tu ze względu na większą przekątną nawet z dedykowaną kartą MX250 kultura jest całkiem przyzwoita, a poza tym laptop dobrze wyposażony (512GB szybki dysk SSD na PCIe) i lekki jak na 15-ście cali.
Lub w obudowie Swifta:
Acer Swift 3 i5-8250U/8GB/256/Win10 MX150 FHD IPS
Z 13"
Acer Swift 3 i5-8250U/8GB/256/Win10 FHD IPS

Akurat w tym przedziale cenowy to właśnie Acer ma całkiem udane modele z dobrą kulturą pracy.


Sob 20 Lip 2019, 09:56
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Poszukuję cichego i chłodnego ultrabooka (2,5 - 3 tys.)
wow...

14 calowe
ASUS VivoBook S430FA i5-8265U/8GB/256/Win10
HP Pavilion 14 i5-8250U/16GB/256PCIe/W10/IPS Silver

15 calowe
HP Pavilion 15 i5-8265U/16GB/240/Win10 IPS

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Sob 20 Lip 2019, 10:23
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 19 Lip 2019, 22:00
Posty: 2
Post Re: Poszukuję cichego i chłodnego ultrabooka (2,5 - 3 tys.)
Bardzo dziękuję za dużą dawkę wiedzy i informacji. Przyjrzałem się poleconym modelom, no i chyba jednak ten pierwszy: Acer Swift 3 i5-8250U/8GB/256/Win10 FHD IPS.

Zawsze w przyszłości będę mógł go rozszerzyć o większą pamięć RAM, czy pojemniejszy dysk. Po przemyśleniu pewnych kwestii, na chwilę obecną 8GB + 256 dysk powinny mi spokojnie wystarczyć. Zawsze pod ręką jest dysk zewnętrzny, na projekty i inne potrzebne dane, które nie muszą leżeć non-stop na laptopie.
No a poza tym niby niewielki "bajer", ale ma czytnik linii papilarnych. Jednak to dodaje trochę tej wygody, zamiast wklepywania pinów czy haseł, a jednak pozostawia laptopa zabezpieczonego. Poza tym nie nadwyręża górnej granicy założonego budżetu.

Także dziękuję bardzo i pozdrawiam! :)
Miłego dnia!


Sob 20 Lip 2019, 13:59
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.