forum.X-KOM.PL
https://forum.x-kom.pl/

Rysy na powłoce matrycy MSI PS42
https://forum.x-kom.pl/viewtopic.php?f=41&t=14613
Strona 1 z 1

Autor:  mjaniowski [ Czw 17 Paź 2019, 13:26 ]
Temat postu:  Rysy na powłoce matrycy MSI PS42

Witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanie, czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem. Na zewnętrznej powłoce matrycy pojawiły się zarysowania (uszkodzenia?) . Na 100% są one mechaniczne i odpowiadają elementom laptopa znajdującym się koło gładzika tzn rant obok lewego klawisz Alt i nad gładzikiem oraz górna krawędź naklejki informacyjnej. Ostatnio wyskoczyła rysa która odpowiada lokalizacją klawiszowi spacji. Trochę tak, jakby elementy te uszkadzały powłokę zewnętrzną. Nie jest to widoczne podczas wyświetlania, matryca jest ok. Laptop użytkowany od roku. Rysy pojawiły się na wiosnę. Trochę się powiększają. Laptop użytkuję od roku i jak na razie tylko raz był w serwisie :roll: Wysłałem zapytanie do serwisu i czekam na odpowiedź. Pozdrawiam

Autor:  mjaniowski [ Czw 17 Paź 2019, 17:10 ]
Temat postu:  Re: Rysy na powłoce matrycy MSI PS42

Otrzymałem odpowiedź od msi- za często noszony w torbie na laptopy!!!!!! i klawisze mogą odbijać się na matrycy. Naturalne zużycie matrycy, nie wpływa na obraz (jak zużywające się klawisze). Trzeba ją zabezpieczać!!!!! tylko czym? Faktycznie noszony we wszystkie dni robocze, ale chyba laptop do tego służy. Tak samo jak plecak w którym go noszę. Nigdzie nie znalazłem inf że trzeba zabezpieczać ekran przed noszeniem laptopa w torbie/plecaku. Albo postawić w jednym miejscu. Jakiś absurd. Wysyłam laptop do serwisu. Czekam na pisemne uzasadnienie i zobaczę jakie dalsze kroki będą. Uważajcie na laptopy msi z serii prestige, bo ten prestige to tylko z nazwy.

Autor:  Gajwer [ Pon 21 Paź 2019, 09:26 ]
Temat postu:  Re: Rysy na powłoce matrycy MSI PS42

Kupując nowy sprzęt często w laptopach znajdujemy taką materiałową osłonkę między ekranem a klawiaturą. Również można dokupić silikonową.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/