laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Wto 16 Kwi 2024, 10:49



Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
 Mobilny laptop za ok. 3500 zł dla młodej księgowej 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 04 Sty 2020, 13:47
Posty: 2
Post Mobilny laptop za ok. 3500 zł dla młodej księgowej
Cześć,
chciałabym bardzo prosić o Waszą pomoc w wyborze laptopa. Ilość produktów dostępnych na rynku mnie przygniotła, a moja wiedza na temat laptopów, jest bardzo nie wielka, dlatego będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie.
Poniżej kilka kwestii z nim związanych, na których mi najbardziej zależy.

1. Budżet:
- ok 3500 zł, ewentualnie coś ponad tę kwotę

2. Preferowany rozmiar:
- 14 cali

3. Preferowani producenci:
- Lenovo (wydaje mi się to najrozsądniejsza firma, ale chętnie przyglądnę się laptopom innych producentów, byle nie byłby to Asus, do tej firmy zraziłam się już wystarczająco)

4. Do czego głównie ma służyć notebook?
- internet
- excel, word itd. - praca biurowa
- programy księgowe (prosta księgowość, nie zbyt skomplikowane programy, choć nie wykluczam, że w przyszłości mogą pojawić się jakieś większe programy, dlatego w zapasie chciałabym, żeby w miarę możliwość w tej klasie cenowej był jak najsilniejszy)
- filmy/seriale

5. Na czym zależy nam najbardziej w notebooku
- podświetlana klawiatura (to musi być na 100%)
- szybkość działania (by po 2 lub 3 latach nadal śmigał przyzwoicie, żeby wtedy uruchomienie laptopa nie trwało 5 min jak akurat w przypadku mojego obecnego Asusa)
- długi czas pracy na baterii
- by laptop działał jak najciszej
- jakoś wykonania
- w miarę dobry ekran

6. Sposób użytkowania laptopa.
- Laptop często będzie mi towarzyszył w czasie podróży, dlatego chciałabym, żeby był lekki, i wykonany z trwałych materiałów.

7. Jakiego czasu pracy na baterii oczekujemy?
- jak najdłuższego

8. Rodzaj wyświetlacza
- matowy

9. Czy wygląd laptopa jest dla nas istotnym czynnikiem?
- chciałabym, żeby w miarę możliwości miał jak najcieńsze ramki wokół wyświetlacza, wygodną klawiaturę i ogólnie był małych rozmiarów

10. Jak długo planujemy go używać?
- ok. 4-5 lat? (nie wiem ile obecnie laptopy są w stanie wytrzymać :D)

11. Jaki rozmiar/rodzaj dysku twardego nas interesuje?
- słyszałam, że dysk SSD jest najlepszy, więc myślę, że taki

12. Czy potrzebny jest napęd optyczny?
- nie

13. System operacyjny
- windows 10 (są różne wersje, nie wiem jaka byłaby najlepsza)


Sob 04 Sty 2020, 14:32
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Mobilny laptop za ok. 3500 zł dla młodej księgowej
Cześć,

Jeżeli chodzi o Ultrabooki.
Lenovo ThinkBook 14 i5-10210U/8GB/256/Win10P
Jest to nowa seria od Lenovo połączenie modeli biznesowego z Ultrabookiem. Matryca FULL HD matowa IPS, procesor 10 generacji niskonapięciowy, dzięki czemu laptop więcej wytrzyma na baterii. Aluminiowa obudowa, wygodna podświetlana klawiatura, możliwość rozbudowy o dodatkowy dysk SATA oraz wolny slot na ram.

MSI PS42 i5-8265U/8GB/256/Win10
Matryca FULL HD matowa IPS całkiem niezłej jakości, procesor 8 generacji trochę słabszy od 10, lecz spokojnie wystarczy do ww użytkowania. Aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura.

Acer Swift 3 i5-1035G1/8GB/512/W10 IPS Żelazny
Matryca FULL HD IPS, procesor 10 generacji 4 rdzeniowy, większy dysk SSD, wygodna podświetlana klawiatura, lekki i mobilny. Posiada całkiem przyzwoite wykonanie przy tym stonowany elegancki design, system w cenie. Dobry stosunek ceny do wydajności.

Ewentualnie model biznesowy
Dell Vostro 5490 i5-10210U/8GB/512/Win10P ALU FPR
Matryca FULL HD WVA również niezłej jakości - odmiana matrycy VA, procesor 10 generacji, podświetlana klawiatura oraz aluminiowa obudowa. Przyzwoite wyniki pracy na baterii oraz możliwość rozbudowy o dodatkowy dysk czy kość ram. Ważną kwestią w modelu biznesowym jest lepsza jakość gwarancji Next Business Day 36 miesięcy.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Sob 04 Sty 2020, 18:48
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 04 Sty 2020, 13:47
Posty: 2
Post Re: Mobilny laptop za ok. 3500 zł dla młodej księgowej
"Lenovo ThinkBook 14 i5-10210U/8GB/256/Win10P
Jest to nowa seria od Lenovo połączenie modeli biznesowego z Ultrabookiem. Matryca FULL HD matowa IPS, procesor 10 generacji niskonapięciowy, dzięki czemu laptop więcej wytrzyma na baterii. Aluminiowa obudowa, wygodna podświetlana klawiatura, możliwość rozbudowy o dodatkowy dysk SATA oraz wolny slot na ram."

Dzięki za odpowiedź :)
Lenovo Thinkbook 14 wydaje mi się bardzo interesujący. Zaczęłam czytać o nim i podobno jest też w wersji z procesorem i7, jednak nie mogę znaleźć go w żadnym sklepie. Nawet z i5 jest dostępny tylko w x-kom. Wersje 13 i 15 cali są dostępne w większej ilości sklepów. To jest świeżo nowa seria i z czasem te 14 pojawią się w większej ilości sklepów i z procesorem i7 czy nie ma co na razie na to liczyć?


Nie 05 Sty 2020, 12:07
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Mobilny laptop za ok. 3500 zł dla młodej księgowej
Witaj
Do takich zastosowań nie potrzebujesz procesora i7, którego wydajność niewiele różni się od i5. Chyba że jest np. taka sytuacja:
MSI PS42 i7-8565U/8GB/256/Win10
Gdzie wersja z i7 jest tańsza o 200zł od wersji z i5 (zazwyczaj jest odwrotnie-to wersja z i7 jest droższa), to wtedy oczywiście warto wziąć i7. PS42 względem Thnkbooka jest znacznie lżejszy, bo waży tylko 1,18kg i jest co najmniej tak samo dobrze wykonany.

Inna propozycja to:
ASUS ZenBook 14 UM431DA R5-3500U/8GB/512/Win10
Chyba z jednej z najpiękniejszych serii laptopów-Zenbook. Są lekkie, dobrze wykonane i oferują długie czasy pracy na akumulatorze. Materiały użyte do wykonania laptopa są b.dobrej jakości. Warto zwrócić uwagę, że jest tu pojemny 512GB SSD.

Kolejnym laptopem wartym uwagi jest:
Acer Swift 3 R5-3500U/8GB/512/Win10
To bardzo dobrze wyceniony i wykonany laptop z serii Swift Acera (konkurencja dla Zenbooków), oferuje wszystko czego potrzebujesz, a przy okazji jest znacznie tańszy, waga to ~1,41kg. Warto poczytać sobie komentarze pod tym produktem.

Na koniec przedstawię jeszcze:
HP Pavilion 14 i5-8250U/16GB/480PCIe/W10/IPS Silver
To propozycja od jednego z największych producentów laptopów HP. Jest on obecnie w dobrej cenie, a przy okazji podobnie jak w/w propozycje jest dobrze wykonany. Do tego prócz pojemnego SSD posiada już 16GB pamięci (oczywiście 8GB też do Twoich zastosowań wystarczy, ale skoro w dobrej cenie można mieć więcej, to czemu nie skorzystać z taiej oferty).


Pon 06 Sty 2020, 09:58
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Mobilny laptop za ok. 3500 zł dla młodej księgowej
ania0916 napisał(a):
"Lenovo ThinkBook 14 i5-10210U/8GB/256/Win10P
Jest to nowa seria od Lenovo połączenie modeli biznesowego z Ultrabookiem. Matryca FULL HD matowa IPS, procesor 10 generacji niskonapięciowy, dzięki czemu laptop więcej wytrzyma na baterii. Aluminiowa obudowa, wygodna podświetlana klawiatura, możliwość rozbudowy o dodatkowy dysk SATA oraz wolny slot na ram."

Dzięki za odpowiedź :)
Lenovo Thinkbook 14 wydaje mi się bardzo interesujący. Zaczęłam czytać o nim i podobno jest też w wersji z procesorem i7, jednak nie mogę znaleźć go w żadnym sklepie. Nawet z i5 jest dostępny tylko w x-kom. Wersje 13 i 15 cali są dostępne w większej ilości sklepów. To jest świeżo nowa seria i z czasem te 14 pojawią się w większej ilości sklepów i z procesorem i7 czy nie ma co na razie na to liczyć?


Moim zdaniem nie warto dokładać do i7U, przy takich konfiguracjach i wielkości laptopów. Procesor i tak nie osiągnie pełnej wydajności, a tym bardziej do takiego użytkowania.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Pon 06 Sty 2020, 17:12
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 15 Sty 2020, 19:43
Posty: 19
Post Re: Mobilny laptop za ok. 3500 zł dla młodej księgowej
A ja do pracy polecam jednak coś z 17" lub podłączaniem do większego ekrany przez stację dokującą. Komfort pracy bez porównania.


Śro 15 Sty 2020, 20:01
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Mobilny laptop za ok. 3500 zł dla młodej księgowej
Autor czy raczej autorka szuka mobilnego sprzętu, może podłączyć go zawsze do ekranów zewnętrznych.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Czw 16 Sty 2020, 17:58
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.