laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 25 Kwi 2024, 02:08



Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
 Mobilny dobrze wykonany laptop do grafiki 2d + offcie (3/4k) 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 08 Sty 2020, 19:19
Posty: 6
Post Mobilny dobrze wykonany laptop do grafiki 2d + offcie (3/4k)
1. Cena
- 3000-4000zł (im mniej tym lepiej)

2. Wielkość matrycy
- 15 cali

3. Do czego ma być?
- Przede wszystkim ma służyć do tworzenia prostej grafiki 2d w illustratorze i obróbki zdjęć w PS
- Prace biurowe (często odpalone kilka okien z officem, przeglądarka, spotyify itd)
- Żadnych gier nie przewiduje.

4. Czy musi być z systemem?
Tak, windows.

5. Wykonanie i kultura pracy
- Chciałbym aby komputer był w miarę możliwości wykonany w aluminium, oraz jeżeli chodzi o mobilność zbliżony do macbooków. Większość czasu spędzam na słuchawkach więc nie musi być wyjątkowo cichy.

6. Dodatkowe uwagi
- Raczej 16 gb ram
- W 90% użytkowany na zasilaczu
- Mile widziany czytnik linii papilarnych (ale nie niezbędny)
Potrzebuję ultrabook który będzie jak najbardziej smukły i mobilny ponieważ codziennie będę go zabierał do pracy. W pracy będzie podłączony do zewnętrznego monitora.
Z dodatkowych funkcji to zależało by mi na podświetlanej klawiaturze oraz przynajmniej 2 złączach USB.
Chcę sprzęt który będzie ultra szybki w prostych biurowych pracach przy odpalonych kilku oknach i przeglądarce. Cudów z grafiką nie oczekuje ale prostą obróbką zdjęć oraz grafikę 2d chciałbym móc na nim w miarę komfortowo zrobić.
Z góry dziękuje za pomoc!


Śro 08 Sty 2020, 19:23
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Mobilny dobrze wykonany laptop do grafiki 2d + offcie (3
ASUS VivoBook 15 X571GT i5-9300H/16GB/512/Win10 GTX1650
Matryca FULL HD matowa IPS z dobrym pokryciem kolorów, obudowa slim z przyzwoitym wykonaniem, dzięki czemu laptop posiada niecałe 2kg wagi. Przy tak wydajniej konfiguracji to dobry wynik. Pełny procesor 9 generacji 4 rdzeniowy, jeden większy dysk SSD PCie oraz dodatkowo miejsce na jeszcze jeden dysk SATA. Podświetlana klawiatura dla lepszego komfortu. W zestawie z 16 GB ram i systemem.

Acer Aspire 7 i5-9300H/16GB/512/Win10 GTX1650 IPS
Matryca FULL HD IPS, aluminiowa obudowa w stonowanym designu, podświetlana klawiatura, konfiguracja jak w przypadku ww Asusa. Rówież posiada miejsce na jeszcze jeden dysk SATA.

Lenovo Legion Y540-15 i5-9300H/16GB/256/Win10 GTX1650
Matryca FULL HD matowa IPS, procesor 9 generacji 4 rdzeniowy, ciekawy design stonowany i elegancki, wygodna podświetlana klawiatura.

Ewentualnie modele z niskonapięciowymi procesorami (lżejsze oraz więcej wytrzymają na baterii.
Acer Aspire 5 i5-10210/16GB/512+1TB/Win10 MX250 Srebrny
HP Pavilion 15 i5-1035G1/16GB/480/Win10 Blue

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Śro 08 Sty 2020, 20:12
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Mobilny dobrze wykonany laptop do grafiki 2d + offcie (3
X571GT do taich zadań będzie jak najbardziej odpwoeidni, ale proponuje wybrać wersję ze 100% pokryciem sRGB:
ASUS VivoBook 15 X571GT i5-9300H/16GB/512/W10 GTX1650
Ewentualnie z taką zwykłą matrycą IPS:
Dell Inspiron G3 i5-9300H/16GB/512/Win10 GTX1650


Czw 09 Sty 2020, 01:45
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 13 Mar 2019, 22:23
Posty: 43
Post Re: Mobilny dobrze wykonany laptop do grafiki 2d + offcie (3
Do grafiki 2D nie potrzeba jakiejś wypasionej karty grafiki. W tych lapkach płacisz w dużej mierze za kartę. Inna sprawa, że dziś ciężko znaleźć lapka, gdzie masz dobrego procka i niezbyt mocną kartę grafiki niestety.


Czw 09 Sty 2020, 11:26
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 08 Sty 2020, 19:19
Posty: 6
Post Re: Mobilny dobrze wykonany laptop do grafiki 2d + offcie (3
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Przejrzałem ostatnio setki tematów i najczęściej jest właśnie polecany ASUS VivoBook 15 X571GT. Mam tylko jeden problem z nim. Jeżeli chodzi o parametry jest mega ale martwi mnie brak aluminiowej obudowy i nie wiem jak jest wykonany. Laptop będzie każdego dnia zabierany w torbie do pracy i obawiam się czy będzie na to gotowy. Mam złe doświadczenia z laptopem lenovo typowo biznesowym z tworzywa który zaczął pękać w przeróżnych miejscach mimo że był tylko w domu.
Dobrze rozumiem że większość tych modeli mniejszych gabarytowo i aluminioiwych są tak jak ktoś już napisał z procesorami niskonapięciowymi czyli słabszymi tak? Tylko czy różnica będzie az tak odczuwalna? Taki Acer Aspire 5 czy HP pavilion jakością wykonania czy wagą byłby dla mnie idealny. Tylko zastanawiam sie czy różnica w ewentualnej wydajności były by znaczące do celów w jakim chce zakupić laptop? Jeżeli chodzi o ram to stawiam na 16gb więc różnic nie ma. Dysk mogę dobrać bo większość laptopów w xkom ma różne warianty. Jedynie zostaje dla mnie znakiem zapytania ten procesor.
PS. Z grafiką chodzi o grafikę wektorową 2d


Czw 09 Sty 2020, 12:11
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 13 Mar 2019, 22:23
Posty: 43
Post Re: Mobilny dobrze wykonany laptop do grafiki 2d + offcie (3
Właśnie chciałem jeszcze polecić byś zerknął na Lenovo e595 z ryzenem 7 3700u. Sam się nad nim zastanawiam (gdyby było więcej chętnych może by x-kom zaproponował jakiś grupowy rabat :evil: ) Natomiast skoro mówisz, że masz złe doświadczenia, to nie wiem.... Ja miałem do czynienia z thinkpadami, ale tymi z naprawdę wyższej półki (wspomniany e595 to jednak jeden z tańszych "mini" biznesowych) i mimo intensywnego używania i noszenia, nic się nie działo. Tyle, że ich ceny to ok. 6-7 tys. i do tego masz kartę grafiki intela 620/630 zintegrowaną z prockiem a to już może być trochę za słabo nawet jak na 2D. Co do wspomnianego e595 to to, co mnie martwi to zasilanie po złączu usb-c (pytanie czy będzie trwałe) i trochę przeciętny ekran (jeśli ciągle podłączasz do monitora to ma mniejsze znaczenie, ale jeśli masz robić często na wbudowanym to już się liczy).

Acera bym odradzał. Przejechałem się trochę na tej firmie i właśnie na niskiej trwałości.

Asus parę lat temu miał więcej modeli biznesowych. Teraz, przynajmniej w PL, widzę głównie te tańsze dla każdego i gamingowe. Generalnie z kilku Asusów, z którymi miałem do czynienia, jakoś żaden nie rozpadał się mechanicznie, w sensie obudowy itd. Choć pewnie to też kwestia szczęścia, serii i tego że z każdym rokiem lapki są mniej trwale robione.

Zobacz, że wstępnie wybrany przez Ciebie Asus ma słabo rozwiązane rozbudowanie pamięci. Jedna kość jest wlutowana i w drugą możesz włożyć max. 16GB, a w praktyce zawsze mam wątpliwości co do takich niesymetrycznych rozwiązań, więc lepiej tylko 8GB (czyli to co oferuje już x-kom). Jeśli obrabiasz zdjęcia hurtowo, np. wywoływanie RAWów to dużo pamięci może się przydać. Na pewno też dużo większy komfort pracy dałoby 32GB i zrezygnowanie ze swapa. Pamięci są dziś stosunkowo tanie, ale w tym kompie tego nie zrobisz. Dodatkowo pojawia się kwestia pojemności dysku, bo 512GB to może być mało, jeśli chcesz na dysku trzymać sporą kolekcję zdjęć itd. a znów dodanie drugiego dysku może być problematyczne, bo wg opisu "Możliwość montażu dysku SATA (brak elementów montażowych)". I ten brak elementów często oznacza spore komplikacje, bo dostanie odpowiedniej ramki i kabla (choć z kablem zwykle łatwiej) w necie jest często mocno problematyczne, a znów serwis Asusa, nie chce sprzedać tych elementów, byś samodzielnie sobie dołożył, a za samą usługę i części potrafi skasować dobrych kilka stówek (niesamowicie drogo) (stąd jeśli już szukać od razu lepiej konfiguracji ssd+hdd fabrycznie, bo odpada problem domontowywania dysku i brakujących części).

Generalnie dziś ciężko o fajnie zrobionego lapka, za rozsądne pieniądze.


Czw 09 Sty 2020, 14:08
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 08 Sty 2020, 19:19
Posty: 6
Post Re: Mobilny dobrze wykonany laptop do grafiki 2d + offcie (3
Dzięki bardzo przejrzałem tylko właśnie raczej zdecyduje się na coś w aluminium.
Co myślicie o modelach z i7? Niektóre są w 4 rdzeniach ale niektóre mają 6 jak np Acer Aspire 7 i7-9750H. A 4 rdzeniowy np HP Pavilion 15 i7-1065G7. Będzie odczuwalna różnica pomiedzy i5?
Powyższe modele mieściły by się w podanej kwocie.
Powyżej jeszcze dodał ktoś Acer Aspire 7 i5-9300H/16GB/512/Win10 GTX1650 IPS. Dobrze rozumiem że to wersja nie niskonapięciowa? Będzie lepszy od tego co podałem wyżej z i7.

Jeszcze raz dziękuje za pomoc.


Pią 10 Sty 2020, 16:33
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Mobilny dobrze wykonany laptop do grafiki 2d + offcie (3
Acer Aspire 7 i5-9300H/16GB/512/Win10 GTX1650 IPS
Acer Aspire 7 i7-9750H/16GB/512/Win10 GTX1650 IPS
Posiada pełny procesor o wyższym taktowaniu, moim zdaniem wystarczy i5H, choć nie jest to aż tak duża różnica cenowa.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Pią 10 Sty 2020, 19:27
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 08 Sty 2020, 19:19
Posty: 6
Post Re: Mobilny dobrze wykonany laptop do grafiki 2d + offcie (3
Zdecyduje się raczej na aspire 7, lecz miałbym jeszcze pytanie czy jest jakiś znaczący przeskok pomiędzy I5 9300h a i5-10210U?


Sob 11 Sty 2020, 02:55
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Mobilny dobrze wykonany laptop do grafiki 2d + offcie (3
Zależy od użytkowania, w domowych warunkach czy pracy biurowej nie odczujesz tego. Za to przy programach do grafiki itp już tak.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Sob 11 Sty 2020, 13:37
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 08 Sty 2020, 19:19
Posty: 6
Post Re: Mobilny dobrze wykonany laptop do grafiki 2d + offcie (3
OK dzięki bardzo za propozycje. Zdecyduje się na Aspire 7 z pełno napięciowym i5 9300h. Nie wiem co będę robił za rok więc i może mi zabraknie kiedyś mocy dlatego dołożę. A akurat aspire 7 z racji aluminiowej obudowy wydaje się dobrym pomysłem, i nie będzie problemu z przenoszeniem go.


Nie 12 Sty 2020, 17:22
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Mobilny dobrze wykonany laptop do grafiki 2d + offcie (3
Daj znać czy jesteś zadowolony.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Nie 12 Sty 2020, 18:39
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 13 Mar 2019, 22:23
Posty: 43
Post Re: Mobilny dobrze wykonany laptop do grafiki 2d + offcie (3
Jeśli mogę coś podpowiedzieć, bo sam trochę korzystam z programów do obróbki grafiki, to powiedziałbym, że większość algorytmów w tym obszarze nieźle się zrównolegla. Wynika to z faktu, w uproszczeniu, że każdy rdzeń może obrabiać inny fragment obrazka (oczywiście w praktyce jest to bardziej skomplikowane, ale większość tych algorytmów ładnie tworzy wiele wątków, a to później ułatwia wykorzystanie wszystkich rdzeni). Co mogłoby sugerować pójście w kierunku 6 rdzeniowego procka. Osobiście patrzyłbym na to tak, jeśli zależy Ci, by lapek był cichy i się mało grzał, to wtedy procesor z serii mobilnych U. Jeśli zaś chcesz iść w kierunku wydajności to wtedy już lepiej brać jakiś i7-8750H (to starszy model, ale może dostaniesz coś fajnego w ramach promocji) albo i7-9750H zamiast np. i5-9300H. Dodatkowo popatrzyłbym na recenzje lapków na https://www.notebookcheck.net Dokładnie opisują modele. Tym bardziej, że np. jeśli laptop ma słaby układ chłodzenia, to może nie być wcale tak wydajny, jak sugeruje sam procek (np. dla wspomnianego Ryzena 7 3700U różnice pomiędzy różnymi lapkami potrafią dochodzić do ok. 30-40 proc. wydajności) i może być bardzo głośny, jak na procesor z serii U.


Nie 12 Sty 2020, 19:06
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 13 Mar 2019, 22:23
Posty: 43
Post Re: Mobilny dobrze wykonany laptop do grafiki 2d + offcie (3
Jeszcze dodatkowo, jeśli chcesz iść na wydajność zastanów się nad tymi dwoma modelami:

https://www.x-kom.pl/p/529578-notebook- ... b-512.html
(i tu wziałbym raczej wersje 16GB albo nawet 32 GB)

https://www.x-kom.pl/p/531270-notebook- ... x1650.html
(albo nawet 17stkę bo jest w dobrej cenie)
https://www.x-kom.pl/p/538360-notebook- ... x1650.html
(i tu podobnie 16/32 GB)

Wiem, że nie jesteś przekonany do Lenovo, ale zwróć uwagę, że ten Lenovo ma dużo lepszy wyświetlacz niż ten Acer - wyższa jasność i drastycznie lepsze odwzorowanie barw 94 proc sRGB kontra 54 proc. co dla grafika może mieć znaczenie).

Przy okazji jeszcze jedna stronka z dobrymi testami:

https://laptopmedia.com/review/lenovo-l ... isappoint/ (tu daję od razu link do testu tego lenovo).

I zawsze też najlepiej samemu obejrzeć dany model w sklepie, a dopiero potem zamawiać przez net.


Pon 13 Sty 2020, 00:01
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 14 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 93 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.