laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Sob 20 Kwi 2024, 03:31



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
 WIN10 i WIN7 na dwóch partycjach "C" SSD. 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 25 Lut 2020, 23:00
Posty: 3
Post WIN10 i WIN7 na dwóch partycjach "C" SSD.
Dzień dobry.
Kupiłam laptopa DELL z zainstalowanym systemem WIN10. Niektóre z moich specjalistycznych programów niezbyt prawidłowo zachowują się na WIN10 natomiast idealnie na WIN7;
moje pytanie: czy mogę zainstalować WIN7 na utworzonej drugiej partycji "C" na SSD?
Aktualnie "C" nie jest podzielone na partycje, czy istnieje możliwość podzielenia go na dwie równe nie naruszając obecnej zajętości pod WIN10?
Zakładam, że ta operacja nie ma wpływu na gwarancję Państwa i gwarancję producenta.
Z góry bardzo dziękuję.
Pozdrawiam.


Wto 25 Lut 2020, 23:07
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 06 Lis 2019, 20:08
Posty: 26
Post Re: WIN10 i WIN7 na dwóch partycjach "C" SSD.
Jeśli chodzi o podział partycji zrobisz to z Windowsa, bez najmniejszego problemu.

Panel Sterownia -> Narzędzia Administracyjne -> Zarządzanie Komputerem -> Magazyn -> Zarządzanie Dyskami (tutaj dzielisz na partycje jakie chcesz).

Jeśli chodzi o instalację 2 Windowsów też nie będzie problemu, podczas uruchamianie będziesz wybierała z jakiego systemu chcesz korzystać.

Jeśli chodzi o gwarancję raczej system operacyjny nie będzie miał na to wpływu.

Pozdrawiam,
s0ulamte.


Śro 26 Lut 2020, 17:48
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 25 Lut 2020, 23:00
Posty: 3
Post Re: WIN10 i WIN7 na dwóch partycjach "C" SSD.
Bardzo dziękuję. Moje obawy dotyczą tylko czy nic się nie stanie z aktualnymi zasobami na "C" SSD przy dzieleniu go na dwie partycje.
"Panel Sterownia -> Narzędzia Administracyjne -> Zarządzanie Komputerem -> Magazyn -> Zarządzanie Dyskami (tutaj dzielisz na partycje jakie chcesz)." - nie bardzo widzę te etapy w WIN10.


Czw 27 Lut 2020, 23:19
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 06 Lis 2019, 20:08
Posty: 26
Post Re: WIN10 i WIN7 na dwóch partycjach "C" SSD.
Maja napisał(a):
Bardzo dziękuję. Moje obawy dotyczą tylko czy nic się nie stanie z aktualnymi zasobami na "C" SSD przy dzieleniu go na dwie partycje.
"Panel Sterownia -> Narzędzia Administracyjne -> Zarządzanie Komputerem -> Magazyn -> Zarządzanie Dyskami (tutaj dzielisz na partycje jakie chcesz)." - nie bardzo widzę te etapy w WIN10.



Zaznaczasz daną partycję w twoim przypadku dysk "c", klikasz prawy przycisk myszki zmniejsz wolumen.
W moim przypadku nie utraciłem żadnych danych, jeżeli posiadasz jakieś ważne pliki najlepiej zrób sobie kopię zapasową.

Pozdrawiam,
s0ulamte


Nie 01 Mar 2020, 15:55
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 57 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.