laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 25 Kwi 2024, 14:18



Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
 Laptop hp z konfiguracją xkomu, notoryczne problemy 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 14 Kwi 2020, 19:45
Posty: 8
Post Laptop hp z konfiguracją xkomu, notoryczne problemy
Laptop dokładnie ten : https://www.x-kom.pl/p/503770-notebook-l...-blue.html

Jak widać, konfiguracja xkomu - dołożyli dysk i ram. Od początku są z nim problemy. Na początku wywalał bsody różnej maści, od system store exception, po critical process died i inne. System w kawałkach tj rozsypany jak nie wiem, niektóre aktualizacje nie chciały się wgrać, dism kompletnie nie działał. Przeinstalowałem system, uprzednio wszystko formatując. Prawie dwa miesiące był spokój i bach...od tygodnia znów to samo, jednak ciągle jeden blue sceeen-critical process died i co ważne, jak zawsze bsod 0%. Chwile tak wisi, podczas tego jakby równomiernie miga dioda dysku co 2 sekundy zapala się i gaśnie (płynnie, ostatnio to zauważyłem) i restart. Po restarcie wyskakuje „checking media” i nie znajduje dysków. Następnie reset i normalnie ładuje się windows. Plików minidump nigdy nie zapisywał, zawsze kończy na zero procent mimo grzebania i zmiany ustawień wedle instrukcji z internetu. Zawsze ma z tym jakiś problem. Nie wiem czy ma to z tym związek, szczerze wątpię, ale zawsze dzieje się to na baterii, ale może dlatego, że na kablu tylko gram, a pracuje głównie na baterii. Co ciekawe, potrafię grać w forze horizon 4 przez 4 godziny na kablu i nic (oczywiście ustawienia niskie-średnie do full hd). Gta v tak samo, żadnych oznak. Blue screeny pojawiają się często nagle, ale czasem poprzedza je nagle zawias przeglądarki. Zamraża po czasie myszke i bach, blue screen. Z „dziwnych” działań laptopa, zauważyłem że zawsze na pełnym skanowaniu windows defenderem procesor pracuje na 100% prawie cały czas, nie można nic robić przy tym. System sprawdzony, dism i chdisk nie wykrywają tym razem żadnych problemów, każda aktualizacja działa. Sprawdzałem memtestem ram, przeszedł kilkugodzinny test bez zająknięcia. Dyski sprawdzane w hdtune, zero błędów. Procesor nie grzeje się. Smart zrobiony i też nic. Ktoś mógłby doradzić, co jeszcze mógłbym sprawdzić i jak? Boję się reklamacji z xkomem, sprawdzą na odczep się i nie uznają gwarancji, bo akurat problem nie wystąpi, a on potrafi jak widać nie wystąpić czasem i miesiąc-dwa...testy które robiłem nie wykrywają problemów ani z dyskiem ani z ramem, ani kartą ani procesorem. Może to płyta...?


Śro 15 Kwi 2020, 15:29
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 14 Kwi 2020, 19:45
Posty: 8
Post Re: Laptop hp z konfiguracją xkomu, notoryczne problemy
Dodam, że ram dołożony przez xkom ma mniej mhz niż fabryczny. Nie wiem czy ma to znaczenie.


Śro 15 Kwi 2020, 15:31
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 14 Kwi 2020, 19:45
Posty: 8
Post Re: Laptop hp z konfiguracją xkomu, notoryczne problemy
https://m.fotosik.pl/zdjecie/usun/0srn4 ... z3NjAcyRA1
https://m.fotosik.pl/zdjecie/usun/703PS ... HydRP9DFZE


Śro 15 Kwi 2020, 15:32
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Laptop hp z konfiguracją xkomu, notoryczne problemy
Skoro dwa miesiące było ok, to prawdopodobnie jakieś sterowniki lub aktualizacja systemu namieszała.
Aktualizowałeś bios?

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Śro 15 Kwi 2020, 18:06
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 14 Kwi 2020, 19:45
Posty: 8
Post Re: Laptop hp z konfiguracją xkomu, notoryczne problemy
Nic nie aktualizowałem. Tyle że zachowuje się z bsodami jak przed formatem więc musi być coś z laptopem...aktualizacji biosu jak nie było tak nie ma.


Śro 15 Kwi 2020, 18:19
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Laptop hp z konfiguracją xkomu, notoryczne problemy
Aktualizacja nie powinna zaszkodzić. Jeżeli jesteś przekonany, że to laptop, to oddaj go na gwarancję.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Śro 15 Kwi 2020, 18:20
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Laptop hp z konfiguracją xkomu, notoryczne problemy
Pytania podstawowe:
1. Czy instalowałeś najnowszy system- ze strony Microsoftu, czy była to jakaś starsza wersja 10-siatki?
2. Czy system jest na SSD?
Czasami warto opóźnić automatyczne aktualizacje systemu, bo już nie raz okazywało się że potrafią przynieść więcej szkód niż pożytku


Śro 15 Kwi 2020, 19:14
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 14 Kwi 2020, 19:45
Posty: 8
Post Re: Laptop hp z konfiguracją xkomu, notoryczne problemy
Minidump nie ma ale znalazłem cos takiego w dzienniku zdarzen dokladnie wtedy kiedy lapie bsody. Bugcheck code 239 kernel power. Płyta/bateria?


Sob 18 Kwi 2020, 22:46
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Laptop hp z konfiguracją xkomu, notoryczne problemy
Zerknij sobie za pomocą CPU-Z jakie tam są zamontowane moduły pamięci.


Nie 19 Kwi 2020, 09:32
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 14 Kwi 2020, 19:45
Posty: 8
Post Re: Laptop hp z konfiguracją xkomu, notoryczne problemy
Oddaję go w czerwcu na gwarancję, nie wiem czy nawet nie lepiej na rękojmię, chcę się tego pozbyć w pi***...ram 2x8 gb różnie taktowane, jeden poniżej 2500, drugi powyżej, dwie różne marki, może to jest problem. Ale taka konfiguracja jest sprzedawana przez xkom...mniejsza z tym, nigdy nie kupię więcej nic konfigurowanego przez xkom, a w szczególności laptopa hp...spróbuję odzyskać kase za to badziewie. Tak, system ze strony microsoftu. Żałuję, że nie mogę wcześniej, ale Żona pracuje jako nauczycielka i cały czas musi na nim prowadzić lekcje, a o laptop zastępczy raczej ciężko w polskich serwisach..o dziwo na kablu nigdy nic jeszcze się nie stało. Na dodatek od początku na baterii mimo ustawienia najwyższej wydajności i tworzenia nowego planu nie ma szans na granie w cokolwiek - każda gra bardzo klatkuje. Po podpięciu zasilania działa bez ścinek. Wgrałem nowy bios, stery, przeinstalowywałem system, resetowałem plany zasilania, robiłem dosłownie wszystko. A i tak bsody są. Raz rzadziej, raz częściej. Jeszcze tak nierównomierne podświetlenie że dramat, ale to akurat raczej nie podlega gwarancji i nie czepiam się, doszło jeszcze głośne kliknięcie lewej strony touchpada ale korzystam z myszki i nie czepiam się...chciałem tylko żeby cholera działał. Ale nie ma mocnych ;( A tak się cieszyłem z promocji w xkomie...jeszcze nigdy nie spotkałem się też żeby mimo poprawnych ustawień, laptop usilnie NIE zapisywał bsodów i cały czas przy ich tworzeniu stał przy 0%...
Image
Xkomie, jestem bardzo ale to bardzo zły...:( nigdy się na Was nie zawiodłem, tyle lat zakupów a tu takie jaja.
Jedyne ślady są w dziennikach zdarzeń...
Image
Na minidump nie ma, po prostu nie ma na tym laptopie szans...
Tak w ogóle jeśli chcę tego się pozbyć i mieć kase z tego laptopa z powrotem na nowego NIE HP i nie żadnego z dokładanymi podzespołami...lepsza rękojmia czy gwarancja? Bo szczerze słabo się na tym znam.


Śro 06 Maj 2020, 16:54
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 08 Maj 2020, 16:47
Posty: 2
Post Re: Laptop hp z konfiguracją xkomu, notoryczne problemy
U mnie podobny problem z pavilionem gaming 15... Laptop kupiony w połowie grudnia, miał problemy na początku z przygasaniem ekranu w losowych momentach. Ostatnio jednak zaczął się resetować i walić bsodami video tdr failure i nvlddmkm.sys page fault in non paged area.
Temperatury nie przekraczają 70 stopni w grach ale laptop wyłącza się, dźwięk się ścina, a w nagrodę wywala bsoda.
Podczas memtestu wywala bsoda powiązanego z nvidią ( lol ).
Na integrze zero problemów.

System czysty, zaktualizowany ( sterowniki również ), brak wirusów.

Czy Kolega odzyskał kasę za zakup czy wysyła na gwarancję ???


Pią 08 Maj 2020, 16:51
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 14 Kwi 2020, 19:45
Posty: 8
Post Re: Laptop hp z konfiguracją xkomu, notoryczne problemy
Będę starał się o zwrot kasy, ale w czerwcu, póki co nie ma pracy u mnie bez lapka a zastępczego nie dają...


Sob 16 Maj 2020, 10:52
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 14 Kwi 2020, 19:45
Posty: 8
Post Re: Laptop hp z konfiguracją xkomu, notoryczne problemy
wesker465 napisał(a):
U mnie podobny problem z pavilionem gaming 15... Laptop kupiony w połowie grudnia, miał problemy na początku z przygasaniem ekranu w losowych momentach. Ostatnio jednak zaczął się resetować i walić bsodami video tdr failure i nvlddmkm.sys page fault in non paged area.
Temperatury nie przekraczają 70 stopni w grach ale laptop wyłącza się, dźwięk się ścina, a w nagrodę wywala bsoda.
Podczas memtestu wywala bsoda powiązanego z nvidią ( lol ).
Na integrze zero problemów.

System czysty, zaktualizowany ( sterowniki również ), brak wirusów.

Czy Kolega odzyskał kasę za zakup czy wysyła na gwarancję ???


Ja ci zazdroszcze, że przynajmniej masz jasność i będą widzieć że nie działa. U mnie znów od tygodnia ani jednego bsoda, nie wiem jak oni go przetestują...


Sob 16 Maj 2020, 11:21
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 08 Maj 2020, 16:47
Posty: 2
Post Re: Laptop hp z konfiguracją xkomu, notoryczne problemy
szymszon90 napisał(a):
wesker465 napisał(a):
U mnie podobny problem z pavilionem gaming 15... Laptop kupiony w połowie grudnia, miał problemy na początku z przygasaniem ekranu w losowych momentach. Ostatnio jednak zaczął się resetować i walić bsodami video tdr failure i nvlddmkm.sys page fault in non paged area.
Temperatury nie przekraczają 70 stopni w grach ale laptop wyłącza się, dźwięk się ścina, a w nagrodę wywala bsoda.
Podczas memtestu wywala bsoda powiązanego z nvidią ( lol ).
Na integrze zero problemów.

System czysty, zaktualizowany ( sterowniki również ), brak wirusów.

Czy Kolega odzyskał kasę za zakup czy wysyła na gwarancję ???


Ja ci zazdroszcze, że przynajmniej masz jasność i będą widzieć że nie działa. U mnie znów od tygodnia ani jednego bsoda, nie wiem jak oni go przetestują...


No nie do końca... Dzwoniłem na support HP i kazali robić testy z poziomu biosu ( te od hp co testują cpu, memorki itp ) i te testy owszem przechodzi lapek... I powiedzieli że skoro je przechodzi to problemu nie ma :shock: A wystarczy ze system sie uruchomi i cokolwiek zacznę testować np ram memtestem to wywala bsoda po 2 min. I weź tu dochodź swoich praw...


Sob 16 Maj 2020, 18:02
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 14 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 103 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.