laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Sob 27 Kwi 2024, 03:36



Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 [3000zł] Cichy laptop do programowania i czasami gier 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 27 Sty 2020, 14:52
Posty: 8
Post [3000zł] Cichy laptop do programowania i czasami gier
Cześć, poszukuję laptopa:

Parametry:
- najlepiej bez systemu (po co przepłacać)
- matryca 15.6" najlepiej matowa

Zastosowania:
- przede wszystkim programowanie (póki co może być 8GB RAM - o ile będzie wolny slot abym za jakiś czas dokupił nową kość)
- gry: Wiedźmin 3, Kingdom Come: Delivarence, Mount&Blade II, chciałbym też zagrać w Cyberpunk 2077
uwaga: proszę wziąć pod uwagę, że nie zależy mi w żaden sposób na jakości detali - jak dla mnie gry mogą wyglądać jak Gothic, interesuje mnie jedynie to, aby dało się je uruchomić oraz mieć 30fps do płynnej rozgrywki. Naprawdę nie potrzeba mi 4k Ultra RTX 8xAA 144Hz :D

Wymagania:
- głośność pracy - kupiłem Acer Nitro 5 i komfort pracy jest tragiczny. Rozumiem, że te podzespoły muszą być chłodzone, ale wiatraki pracują na naprawdę słyszalnych obrotach nawet kiedy nie robię nic wymagającego. Grając w Mount&Blade: Warband, który jest starszym tytułem muszę ustawiać głośność gry na 100% żeby się przekrzykiwała z tą suszarką. nie sądzę, by undervolting tutaj pomógł. W związku z tym poszukuję sprzętu, który jest przynajmniej trochę cichszy niż ten Nitro (zakładam że poziomu dB mojego obecnego Acera E5-572G (i5-4210M+840M) nie osiągniemy, ale na pewno warto iść w tym kierunku ;) )
- wygodna klawiatura - ta w Nitro jest jakaś taka śliska i klawisze są blisko siebie, niewygodnie się na tym pisze
- dosyć dobre głośniki - te w Nitro są jak dla mnie bardzo dobre, nawet bass czuć :) jeżeli nie będzie nic na rynku z dobrymi głośnikami, to niech przynajmniej będą głośne
- nie interesuje mnie jakość matrycy, jedynie tylko nie chciałbym spotkać się z backlight bleedingiem, przykro się na to patrzy

Z góry dziękuję


Czw 30 Kwi 2020, 15:27
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: [3000zł] Cichy laptop do programowania i czasami gier
Minimum to GTX1650
HP Pavilion Gaming i5-9300H/8GB/256 GTX1650 z lepszą kulturą pracy od Acer, równiez z lepszą matrycą.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Czw 30 Kwi 2020, 16:53
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 27 Sty 2020, 14:52
Posty: 8
Post Re: [3000zł] Cichy laptop do programowania i czasami gier
Dzięki za odpowiedź :)

1. Czym się różni wersja zielona od tej srebrnej? To jest ten sam model, czy jednak różnią się czymkolwiek? Zawsze w recenzjach i opisach jest wersja zielona.
2. Co się stało, że cena obecna względem tej, która była jeszcze kilka godzin temu, jest wyższa o (!) 400zł?
3. Nie ma problemów z zawiasami w tym modelu? Podobno ekran się chwieje i telepie?
Często używam laptopa na kolanach i lubię "się wiercić" - nic mu się nie stanie od takich wstrząsów?
4. Czemu HP Pavilion Gaming a nie HP Omen?


Czw 30 Kwi 2020, 19:13
Profil
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 23 Kwi 2020, 19:12
Posty: 15
Post Re: [3000zł] Cichy laptop do programowania i czasami gier
4imb0t napisał(a):
Dzięki za odpowiedź :)

1. Czym się różni wersja zielona od tej srebrnej? To jest ten sam model, czy jednak różnią się czymkolwiek? Zawsze w recenzjach i opisach jest wersja zielona.
2. Co się stało, że cena obecna względem tej, która była jeszcze kilka godzin temu, jest wyższa o (!) 400zł?
3. Nie ma problemów z zawiasami w tym modelu? Podobno ekran się chwieje i telepie?
Często używam laptopa na kolanach i lubię "się wiercić" - nic mu się nie stanie od takich wstrząsów?
4. Czemu HP Pavilion Gaming a nie HP Omen?


1. Śmiało możesz brać białą wersję
2. Ceny niestety idą cały czas w górę i osobiście nie kupiłbym tego Paviliona za tyle.
3. Zawias,to jeden z słabszych punktów tego sprzętu.Jeśli chcesz korzystać z niego na kolanach,to stanowczo odradzam tego zakupu ze względy na kiepską stabilność matrycy.Polecam kupić podkładkę na kolana w postaci Modecom GO MC-G20 lub Modecom GO MC-G10
4. Pavilion,to bardzo udana konstrukcja jeśli chodzi o chłodzenie.

Od siebie dodam,że jeśli interesujesz się zakupem HP,to możesz otrzymać zwrot 400-650zł w programie "hp out of warranty" więc radze się z nim zapoznać.


Czw 30 Kwi 2020, 20:03
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: [3000zł] Cichy laptop do programowania i czasami gier
Cena jest wyższa bo kilka godzin temu ten laptop był na promocji.
Od wstrząsów laptopowi nic się nie stanie o ile nie ma HDD.
Bo Omen to nie ten budżet.
HP Pavilion Gaming R5-3550H/8GB/512 GTX1650 144Hz
Choć nie słyszałem o większych problemach z zawiasami w tym laptopie- w każdym bądź razie w wersji z Ryzenem jest on inny (większy)


Czw 30 Kwi 2020, 21:16
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 27 Sty 2020, 14:52
Posty: 8
Post Re: [3000zł] Cichy laptop do programowania i czasami gier
Dziękuję za odpowiedzi.

Tak naprawdę to jak dla mnie może być również sprzęt używany, a wtedy Omen by się kwalifikował, jak tak jak patrzę po ofertach.
A gdyby nawet i nowy - to myślę, że program HP Out of Warranty pozwoli zredukować cenę

Pytanie tylko - jak wygląda Omen w zestawieniu z tym Pavilionem?


Czw 30 Kwi 2020, 21:39
Profil
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 23 Kwi 2020, 19:12
Posty: 15
Post Re: [3000zł] Cichy laptop do programowania i czasami gier
4imb0t napisał(a):
Dziękuję za odpowiedzi.
Pytanie tylko - jak wygląda Omen w zestawieniu z tym Pavilionem?


Omen wypada lepiej jeśli chodzi o jakoś wykonania,ale wydaje mi się,że chlodzenie jest nieco lepsze w Pavilionie.

Jeśli chodzi o Paviliona,to pamiętam,że chlodzenie w ryzenie jest inne niż w konfiguracji z intelem. Jeśli szukasz dobrej kultury pracy,to polecam kierować się w stronę i5 że względu na możliwość undervolting.


Czw 30 Kwi 2020, 22:25
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: [3000zł] Cichy laptop do programowania i czasami gier
Sol napisał(a):
4imb0t napisał(a):
Dziękuję za odpowiedzi.
Pytanie tylko - jak wygląda Omen w zestawieniu z tym Pavilionem?


Omen wypada lepiej jeśli chodzi o jakoś wykonania,ale wydaje mi się,że chlodzenie jest nieco lepsze w Pavilionie.

Jeśli chodzi o Paviliona,to pamiętam,że chlodzenie w ryzenie jest inne niż w konfiguracji z intelem. Jeśli szukasz dobrej kultury pracy,to polecam kierować się w stronę i5 że względu na możliwość undervolting.

Chłodzenie w Pavilionie z Ryzenem jest b.dobre więc nie ma tu potrzeby wybierania Intela. Choć ten rzeczywiście w porównaniu z Ryzenami serii 3xxx jest wydajniejszy w grach (choć w połączeniu z GTX'em 1650 nie ma to aż takiego znaczenia).


Pią 01 Maj 2020, 09:51
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 27 Sty 2020, 14:52
Posty: 8
Post Re: [3000zł] Cichy laptop do programowania i czasami gier
1) Pavilion wygląda na całkiem dobry model pod tymi względami, ale ten zawias, mam poważne obawy, że przy moim użytkowaniu "w trzęsących warunkach" może dojść do jego uszkodzenia. Chyba, że ktoś robił jakieś testy wytrzymałościowe i może potwierdzić, że to tylko takie wrażenie, a sprzęt jest solidny?

2) Jak natomiast sprawują się zawiasy w Omenie? Też nie wyglądają na jakieś super wytrzymałe.. Ale na pewno wyglądają na solidniejsze - i chyba ekran już tak nie buja?

3) Jeszcze w kwestii Omena, bo mocno się zdziwiłem:
HP Omen 8300H+1050Ti (...) 47 dB(A) while running The Witcher 3
HP Omen 9300H+GTX1650 (...) 35.2 dB(A) during our Witcher 3 test

Smażalnia ryb w postaci duetu 9750+1650 i Wiedźmina 3, a mimo to głośność wiatraków Omena prawie taka jak w Nitro 5 podczas przeglądania WWW?
(Nitro 5: If you are not pushing the machine hard, then the fans will either stay quiet or whir at between 31 dB(A) and 33 dB(A))

Biorąc pod uwagę różne konfiguracje sprzętowe, skąd mam wiedzieć czy mam do czynienia z cichszą bądź też głośniejszą wersją Omena? Zakładam, że zwykły użytkownik nie biega z decylomierzem.


Pią 01 Maj 2020, 10:15
Profil
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 23 Kwi 2020, 19:12
Posty: 15
Post Re: [3000zł] Cichy laptop do programowania i czasami gier
Cytuj:
Chłodzenie w Pavilionie z Ryzenem jest b.dobre więc nie ma tu potrzeby wybierania Intela


Widać to bardzo dobre chłodzenie zwłaszcza w stress teście cpu gdzie taktowanie ryzena spada do 3,4/3,5GHz,a intel trzyma bez problemu 4.0GHz po uv w tym samym modelu.Nie chodzi tu o samą wydajność,bo różnice w kulturze pracy i temperaturach,również są na korzyść i5

Zawias w Omenie,którego podesłałeś jest bardzo dobry. Matryca jest stabilna nawet podczas korzystania na kolanach.
Szukałbym coś z minimum GTX1650

W biosie HP masz do zaznaczenia opcje gdzie wentylatory nie pracują do ok. 50°C,więc podczas mało wymagających rzeczy jak filmy czy przeglądanie stron jest cisza.

Paviliona i5 bym odpuścił jeśli używasz laptopa na kolanach albo mniej stabilnych miejscach,bo ekran jest wtedy naprawdę mało stabilny i będziesz czuł przez to dyskomfort. Nie wiem jak wypada ryzen w tym wypadku,bo zawias jest tam inny.


Ostatnio edytowany przez Sol, Pią 01 Maj 2020, 12:52, edytowano w sumie 1 raz



Pią 01 Maj 2020, 10:48
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Czw 22 Mar 2018, 15:02
Posty: 491
Post Re: [3000zł] Cichy laptop do programowania i czasami gier
Acer Nitro 5 i5-8300H/8GB/512 120Hz
Alternatywnie Acer Nitro z kartą GTX1650.


Pią 01 Maj 2020, 12:03
Profil
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 23 Kwi 2020, 19:12
Posty: 15
Post Re: [3000zł] Cichy laptop do programowania i czasami gier
Cytuj:
Acer Nitro 5 i5-8300H/8GB/512 120Hz
Alternatywnie Acer Nitro z kartą GTX1650

Cytuj:
- nie interesuje mnie jakość matrycy, jedynie tylko nie chciałbym spotkać się z backlight bleedingiem, przykro się na to patrzy


Akurat w nitro jest kiepska matryca ze względu na spory BLB.


Pią 01 Maj 2020, 12:15
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: [3000zł] Cichy laptop do programowania i czasami gier
Sol napisał(a):
Cytuj:
Chłodzenie w Pavilionie z Ryzenem jest b.dobre więc nie ma tu potrzeby wybierania Intela


Widać to bardzo dobre chłodzenie zwłaszcza w stress teście cpu gdzie taktowanie ryzena spada do 3,4/3,5GHz,a intel trzyma bez problemu 4.0GHz w tym samym modelu.Nie chodzi tu o samą wydajność,bo różnice w kulturze pracy i temperaturach,również są na korzyść i5


1. Brałeś pod uwagę inną konstrukcję chłodzenia w laptopie z Ryzenem i Intelem?
2. Różnice są, ale te chłodzenia i tak są jednymi z lepszych w swojej klasie, biorąc pod uwagę wyposażenie laptopa z Ryzenem-różnice w chłodzeniu są pomijalne, tym bardziej w połączeniu z GTX'em 1650.
Możesz podesłać test z i5+GTX 1650 Paviliona?


Pią 01 Maj 2020, 12:55
Profil
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 23 Kwi 2020, 19:12
Posty: 15
Post Re: [3000zł] Cichy laptop do programowania i czasami gier
1. No tak wcale o tym nie pisałem wyżej.
2. Skoro są pomijalne,to po co ten punkt pierwszy o konstrukcji. Poza tym bardzo ciekawe jest to że ryzen z 1660ti w bardziej wymagających tytułach potrafi rozkręcić wentylatory do 49dB,a i7 z 1660ti robi w grach (wiedźmin 3) 34-37dB. Faktycznie różnica pomijana.

No to w 1660ti mam już różnice,ale przy 1650 jej nie będzie,bo tdp mniejsze o 15 nie?


Pią 01 Maj 2020, 15:38
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: [3000zł] Cichy laptop do programowania i czasami gier
Sol, podaj lepiej temperatury laptopa przy tej głośności 37dB. :mrgreen:
Co z tego że ma 37dB, skoro powierzchnia laptopa jest gorąca i mało komfortowa do grania.
Poza tym gdzie ty tam miałeś 49dB na Ryzenie???? :shock:
Swojego czasu podobną sytuacje miał Dell z modele G3 w wersji 15 i 17 -sto calwej. Jeden był cichy i gorący, a drugi głośny i chłodny.
W przypadku Ryzen'a ten balans jest dobrany prawidłowo.
Jeżeli chodzi o HP Pavilion, to każdy może sobie zerknąć na temperatury:
I7+GTX 1660Ti: https://www.notebookcheck.net/HP-Gaming ... -emissions
R7+GTX 1660Ti: https://www.notebookcheck.net/HP-Pavili ... mperatures

No i jeszcze podeślij te testy z tym magicznym 4GHz dla i5 w Pavilionie-bo nadal nie podałeś skąd masz takie informacje.
Wracając jeszcze do tego:
Cytuj:
Widać to bardzo dobre chłodzenie zwłaszcza w stress teście cpu gdzie taktowanie ryzena spada do 3,4/3,5GHz,a intel trzyma bez problemu 4.0GHz w tym samym modelu.Nie chodzi tu o samą wydajność,bo różnice w kulturze pracy i temperaturach,również są na korzyść i5

No właśnie widać, R7 ma taktowanie do 4GHz, 3,5GHz w stress teście to bardzo dobre wartości.
Cytuj:
The processor of the Pavilion completes our stress test (running Prime95 and FurMark for at least an hour) with a clock speed of 3.4 GHz while on mains

Dla porównania i7 w 15" Pavilionie ma taktowanie 2-2.1GHz. :mrgreen:
Cytuj:
Incidentally, the CPU dropped to between 2 and 2.1 GHz on mains power after 10 minutes of stress testing.

Jeszcze lepiej wygląda to na zasilaniu z akumulatora:
i7:
Cytuj:
While the CPU initially operated at between 2.5 and 2.6 GHz on mains power, it could only maintain between 800 MHz and 1.1 GHz on battery.

Ryzen 7:
Cytuj:
In battery mode, the CPU runs at 2.9 to 3.2 GHz, while the GPU clock ranges from 1,600 to 1,700 MHz


Więc po dokładniejszej analizie stwierdzam, że się myliłem Pavilion z Ryzenem ma rewelacyjne chłodzenie z bardzo dobrym balansem pomiędzy głośnością i temperaturami laptopa.
Jeszcze jednak uwaga różnica w TDP pomiędzy 1650, a 1660Ti Max-Q to 10W.


Pią 01 Maj 2020, 17:04
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 76 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.