laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 26 Kwi 2024, 21:57



Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
 MSI, ASUS czy ...? 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 08 Wrz 2020, 15:53
Posty: 3
Post MSI, ASUS czy ...?
Cześć, przymierzam się do zakupu laptopa gamingowego. Laptop miałby służyć do grania głównie w gry FPS (BFV, COD, CS:GO, OVERWATCH, wszystko co fps ;p), posiadam konsolę więc reszta gier będzie ogrywana na xboxie. Dodatkowo chciałbym, aby służył mi do pracy i nauki na studiach (trochę programów spedycyjnych), ważne, aby działał płynnie i nie przyprawiał mnie o nerwicę. Magazynuję również dużo zdjęć i dobrze byłoby gdyby radził sobie w programach tj. photoshop, adobre premiere pro, gimp. Przeglądając oferty chciałem ograniczyć się do wyborów pomiędzy MSI albo ASUS (zainteresowała mnie seria ROG STRIX). Niestety ogranicza mnie też budżet który wynosi od 4-4,5 tyś. Czy to realne? ;p Jeżeli podesłalibyście jakieś propozycje z krótkim komentarzem, dlaczego akurat ten laptop to byłbym wdzięczny. Mam duże uprzedzenie do procesorów AMD i laptopów marki Acer, czy zasadne nie wiem, może ktoś kto zna się na tym lepiej przekona mnie do jakiegoś konkretnego modelu. Osobiście byłem zainteresowany tym egzemplarzem https://www.x-kom.pl/p/583186-notebook- ... 144hz.html.
Proszę o wsparcie mnie w wyborze ;p


Wto 08 Wrz 2020, 20:20
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: MSI, ASUS czy ...?
Cześć,

jeżeli koniecznie już ten model, to nowszą i wydajniejszą odsłonę
MSI GL65 i5-10300H/16GB/256 GTX1650Ti

Ewentualnie z jeszcze wydajniejszymi podzespołami
MSI GL65 i7-9750H/16GB/512 GXT1660Ti

Alternatywa od Asus
ASUS TUF Gaming A15 R5-4600H/16GB/512 144Hz
Wiem, że jesteś uprzedzony do AMD, lecz nowe procesor są sporo wydajniejsze, poziom i7H. To już nie jest ta era z problemami.

Osobiście celowałbym
Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/16GB/480 GTX1660Ti
Lenovo Legion Y540-17 i7-9750H/16GB/480 GTX1660Ti
Stonowany design, matryca FULL HD IPS dobrej jakości, wydajniejsza konfiguracja.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Wto 08 Wrz 2020, 20:58
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: MSI, ASUS czy ...?
Jeżeli mają być FPS'y, to obowiązkowo matryca 120/144Hz.
W tym budżecie szału nie ma, ale można wziąć:
HP Pavilion Gaming R7-3750H/16GB/512/W10 1660Ti 144Hz
Ma dobrą 144Hz matrycą (przyda się do obróbki zdjęć), do tego 16GB pamięci i GTX 1660Ti (w wersji Max-Q). Ryzen 7 wydajnościowo będzie odpowiadał i5-9300H. Temperatury są na rozsądnym poziomie.
Ewentualnie:
MSI GF65 i5-9300H/16GB/512 RTX2060 120Hz
Ze 120Hz matrycą, 16GB pamięci i RTX'em 2060.


Wto 08 Wrz 2020, 22:51
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 08 Wrz 2020, 15:53
Posty: 3
Post Re: MSI, ASUS czy ...?
Kurczę, naprawdę jestem zaskoczony szybkimi i rzeczowymi odpowiedziami bardzo mnie to cieszy. Gajwer celowałbyś w Lenovo z uwagi na specyfikację? A wiesz może jak z kulturą pracy w tych laptopach? Bo kurczę też mocno zastanawiałem się nad nimi, ale słyszałem, że często trafiają na serwisy z zawiasami i matrycą, niestety nie wiem ile w tym prawdy. No i największa bolączka nie mogę znaleźć żadnego Legiona w moim budżecie ze 144/120Hz matrycą, są same 60Hz co trochę go wyklucza. Blazer nie jestem do końca przekonany co do HP trochę dziwią mnie ich ceny, że są tańsze od konkurencji ze względnie lepszymi podzespołami, gdzieś musi tkwić haczyk. Co do MSI fajna propozycja i jak narazie najbardziej o nim myślę, nie wiem czemu jakoś MSI najbardziej do mnie przemawia ale może to złudne z uwagi na to że topowe modele robią bardzo dobre. Zaciekawił mnie jeszcze ten Asus TUF mimo tego AMD, którego się tak obawiam, ale może warto dać mu szansę. A słuchajcie, może orientujecie się jak wpłynie premiera nowych kart graficznych NVIDII na rynek laptopów, czy można będzie liczyć na niższe ceny RTX2060 i GTX1660TI? Czy wpłynie to tylko na desktopy? Bo z tego co zaproponowaliście wnioskuję, że nie warto pchać sie w GTX1650.


Śro 09 Wrz 2020, 00:25
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: MSI, ASUS czy ...?
Premiera mobilnych RTX'ów powinna być w oklicach nowego roku więc jest pytanie czy chcesz tyle czekać. HP cóż seria Pavilion to najniższa seria gaimingowa, ale w tym budżecie wykonanie wszystkich modeli będzie na podobnym poziomie.


Śro 09 Wrz 2020, 07:59
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: MSI, ASUS czy ...?
Damieen napisał(a):
Kurczę, naprawdę jestem zaskoczony szybkimi i rzeczowymi odpowiedziami bardzo mnie to cieszy. Gajwer celowałbyś w Lenovo z uwagi na specyfikację? A wiesz może jak z kulturą pracy w tych laptopach? Bo kurczę też mocno zastanawiałem się nad nimi, ale słyszałem, że często trafiają na serwisy z zawiasami i matrycą, niestety nie wiem ile w tym prawdy. No i największa bolączka nie mogę znaleźć żadnego Legiona w moim budżecie ze 144/120Hz matrycą, są same 60Hz co trochę go wyklucza. Blazer nie jestem do końca przekonany co do HP trochę dziwią mnie ich ceny, że są tańsze od konkurencji ze względnie lepszymi podzespołami, gdzieś musi tkwić haczyk. Co do MSI fajna propozycja i jak narazie najbardziej o nim myślę, nie wiem czemu jakoś MSI najbardziej do mnie przemawia ale może to złudne z uwagi na to że topowe modele robią bardzo dobre. Zaciekawił mnie jeszcze ten Asus TUF mimo tego AMD, którego się tak obawiam, ale może warto dać mu szansę. A słuchajcie, może orientujecie się jak wpłynie premiera nowych kart graficznych NVIDII na rynek laptopów, czy można będzie liczyć na niższe ceny RTX2060 i GTX1660TI? Czy wpłynie to tylko na desktopy? Bo z tego co zaproponowaliście wnioskuję, że nie warto pchać sie w GTX1650.


Legiony to udana seria, więc miałbym zaufanie, w razie czego jest 14 dni zwrotu. Wyższe odświeżanie do dobry dodatek, lecz dla mnie nie zupełnie najważniejszy.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Śro 09 Wrz 2020, 16:11
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: MSI, ASUS czy ...?
Cytuj:
Wyższe odświeżanie do dobry dodatek, lecz dla mnie nie zupełnie najważniejszy.

Bo może nie grasz w FPS'y. :D


Śro 09 Wrz 2020, 19:24
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 08 Wrz 2020, 15:53
Posty: 3
Post Re: MSI, ASUS czy ...?
Wykonanie może na podobnym poziomie ale kwestia chłodzenia i kultury pracy czy taka sama ? Jak sądzisz ? Blazer ma racje co do FPS’ow 120Hz czy 144Hz to must have. O ile w cs:go bez problemu jest się w stanie osiągnąć 144 klatki tak w BFV myślicie ze w tym przedziale cenowym pogram w 120/144 klatkach? Co do wejścia mobilnych rtxow to myślałem ze będą wcześniej i liczyłem od października na obniżkę cen laptopów ale się przeliczyłem. Studia od października i to zdalne wiec potrzebowałbym jak najszybciej. Mega promocja pojawiła się na raty 0%, szkoda tylko ze na wybrane modele. Ale jest w promocji MSI GL65 z tym ze musiałbym doinwestować w kość ramu No i dysk tylko 256gb. Niespodziewalem się tak trudnego wyboru. Zaczynam myśleć czy nie dołożyć trochę kasy i mieć coś wydajniejszego.


Czw 10 Wrz 2020, 16:21
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: MSI, ASUS czy ...?
Grałem dużo w CS GO na 60hz dało radę ;) aczkolwiek zdecydowanie w FPS warto dołożyć do wyższego odświeżania.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Czw 10 Wrz 2020, 17:07
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: MSI, ASUS czy ...?
Damieen napisał(a):
Wykonanie może na podobnym poziomie ale kwestia chłodzenia i kultury pracy czy taka sama ? Jak sądzisz ?
Ogólnie przy laptopach z dosyć dobrymi podzespołami trzeba się liczyć z głośnością/wyższymi temperaturami-szczególnie przy bardziej wymagających tytułach.


Damieen napisał(a):
Zaczynam myśleć czy nie dołożyć trochę kasy i mieć coś wydajniejszego.

No tu musisz sam zdecydować.


Czw 10 Wrz 2020, 21:28
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 98 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.