laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Sob 20 Kwi 2024, 00:00



Odpowiedz  [ 1 post ] 
 Wentylator w Acer buczy i wyje 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 18 Paź 2020, 01:16
Posty: 2
Post Wentylator w Acer buczy i wyje
Cześć

Kupiłem Acer VN7-792G w x-kom. W laptopie wentylator uruchamia się co jakiś czas nawet w idlu, czyli odpalam lapka i stoi sobie na pulpicie. Gdy się uruchomi to dmucha z tyłu dosłownie zimnym powietrzem (trochę bez sensu). Dodam, że przy uruchamianiu ten wentylator dziwnie buczy i wyje.
https://speedtest.vet/ https://vidmate.bid/
BIOS jest aktualny, wersja V1.09. Co więcej uruchamianie wentylatora nie jest jakieś regularne typu co minutę, tylko czasem stoi cichutko przez 2-3 minuty i włączy się wentylator na chwilkę, a czasem stoi pół minuty i wentylator włącza się na minutę, a czasami stoi 20-30 minut i się żaden wentylator nie włączy. Wydaje mi się to co najmniej podejrzane? Wiem, że na włączanie wentylatorów bez przyczyny narzekano w Y700, ale nie zdarzało mi się o tym słyszeć w VN7. W Y700 problemem była bardzo niska temperatura włączania wentylatorów. Można to gdzieś w tym acerze jakoś rozsądnie ustawić aby on co chwilę nie buczał (np. chłodzenie od 35-40 stopni), czy jak to zwykle bywa trafiła mi się wadliwa sztuka?

Dorzucam nagranie buczenia wentylatora. Nie jest super jakość, ale wyraźnie słychać taki dziwny dźwięk buczenia/wycia:
https://drive.google.com/file/d/0B3_5CY ... k3bTQ/view

Jak daję opcję czyszczenia wentylatorów (acer dust defender), to wkręca je na maksymalne obroty, ale słychać sam szum wentylatorów bez tego buczenia. Tak samo jak puszczę przykładowo CPU test w Cinebench R15. Wentylatory wchodzą na wysokie obroty i słychać tylko ich szum, buczenie ustaje. Gdy wentylatory zwalniają po teście na niskie obroty, to znów zaczyna się wycie i buczenie.

Ogółem to buczenie jest głośniejsze niż praca wentylatorów na pełnych obrotach. Sam w sobie laptop pod obciążeniem jest zaskakująco cichy, a szum wentylatorów nie jest jakoś bardzo słyszalny. Pracę laptopa pod obciążeniem oceniłbym na duży plus, pracę gdy sobie stoi i nie jest uruchomiony żaden wentylator również na plus bo jest praktycznie bezgłośny nie licząc małego świergotania HDD, zaś gdy tylko uruchomi się wentylator od procesora na niskich obrotach to wyje niemiłosiernie. Paradoksalnie laptop jest dużo cichszy pod obciążeniem typu CPU test w cinebench R15, niż przy pojedynczym uruchomieniu wentylatora.

Ktoś ma lub miał VN7-792G? Nigdzie na żadnym forum nie wyczytałem, aby komuś buczał wentylator, a jest to strasznie irytujące, więc prędzej czy później ktoś zlinczowałby ten model za granie na nerwach właścicielowi ;)


Wto 03 Lis 2020, 23:30
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 46 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.