laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 18 Kwi 2024, 08:22



Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
 Lenovo Legion 5-15 Ryzen - specyfikacja wersji rozbudowanej? 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 15 Paź 2012, 19:45
Posty: 12
Post Lenovo Legion 5-15 Ryzen - specyfikacja wersji rozbudowanej?
Witam,

Zaczynam myśleć o zmianie leciwego Lenovo Y580, i w oko wpadł mi Legion. Wg. testów które widziałem na necie, jest to jeden z najchłodniejszych lapków z Ryzen 4800H na pokładzie. Aczkolwiek, porównując specyfikację bazową, a rozbudowaną przez X-Kom która by mnie interesowała:

https://www.x-kom.pl/comparison/602028,602015

Nasuwa się kilka pytań:

1. RAM - w wersji bazowej jak i na stronie producenta, RAM 3.2 Ghz, w rozbudowanej... 2.6 Ghz? Ktoś się orientuje czy to jest błąd po stronie opisu, czy też faktycznie X-kom podczas rozbudowy daje tam wolniejszy RAM? A może ktoś wie jakiej w ogóle marki X-kom pamięć montuje?

2. Dysk - tutaj nie jestem pewny, czy jest jakaś różnica w wydajności pomiędzy 'SSD M.2 PCIe 3.0 x4' a 'SSD M.2 PCIe,' ale, jak wyżej - czy ktoś orientuje się jakie SSD X-kom montuje w tych lapkach? Jak prędkościowo to wypada w stosunku do dysku w podstawce?

3. RTX 2060 - ktoś wie ile wat ma to jest wersja karty? Na necie widzę doniesienia w cały świat od 80W do 115W i już cholera wie w co tutaj wierzyć. Nie chciałbym żeby po zakupie okazało się że karta działa tylko na 80W...

Z góry dzięki za info.


Sob 07 Lis 2020, 13:56
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 23 Gru 2019, 13:05
Posty: 26
Post Re: Lenovo Legion 5-15 Ryzen - specyfikacja wersji rozbudowa
up, też jestem ciekaw


Pon 09 Lis 2020, 09:50
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Lenovo Legion 5-15 Ryzen - specyfikacja wersji rozbudowa
Raczej będzie to błąd w opisie powinien tam być DDR4-3200. Druga sprawa czy potrzebujesz aż 32 GB ram?
Lenovo Legion 5-15 Ryzen 7/16GB/512 RTX2060 144Hz
Lenovo Legion 5-15 Ryzen 7/32GB/512 RTX2060 144Hz
Wybrałbym wersje z fabrycznym dyskiem SSD, jak coś rozbudował o drugi SATA.

Pytanie odnośnie RTX - najlepiej na support Lenovo, choć według niepotwierdzonych opinii w internecie jest tam 115w.

Jako alternatywę zastanów się nad nowością
HP OMEN 15 Ryzen 7-4800H/16GB/512 RTX2060 144Hz

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Pon 09 Lis 2020, 19:17
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 23 Gru 2019, 13:05
Posty: 26
Post Re: Lenovo Legion 5-15 Ryzen - specyfikacja wersji rozbudowa
to jest ten Omen bez bocznej klawiatury numerycznej?


Pon 09 Lis 2020, 19:48
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Lenovo Legion 5-15 Ryzen - specyfikacja wersji rozbudowa
Niestety tak.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Pon 09 Lis 2020, 21:11
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Lenovo Legion 5-15 Ryzen - specyfikacja wersji rozbudowa
@huk, a to nie lepiej byłoby Ci kupić:
Lenovo Legion 5-15 Ryzen 7/8GB/512 RTX2060 144Hz i z czasem sobie go rozbudować o wymagane podzespoły.
Naprawdę potrzebujesz 32GB ramu?


Pon 09 Lis 2020, 21:15
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 15 Paź 2012, 19:45
Posty: 12
Post Re: Lenovo Legion 5-15 Ryzen - specyfikacja wersji rozbudowa
@Gajwer + @Blazer

Dzięki za info, odpowiadając na pytania:

1. Tak 32 GB RAM (jak i szybki SSD) jest niezbędne - to ma być maszyna nie tylko do grania ale i developerki. Na obecnym Lenovo mam 12 GB Ram i już jest ciężko. Ostatnio na firmowym sprzęcie przesiadłem się z 8 GB na 32 GB Ramu i dopiero od wtedy da się normalnie pracować. 16 GB pewnie uszło by na jakiś czas jako minimum, ale przy obecnych cenach pamięci nie widzę sensu czekać.

2. O HP naczytałem się raczej niepochlebnych opinii - no i patrząc na różne benchmarki, Lenovo wydaje się mieć najlepiej dopracowane chłodzenie dla Ryzen 4800H (chłodniej o 5-10 stopni w zależności od obciążenia). Mój leciwy Y580 też pod tym względem był/jest bardzo OK. Dużo na tym grałem i nigdy nie doświadczyłem przegrzewania czy throttlle'ingu - także kusi żeby zaufać firmie ponownie...

3. Zakup podstawki Legion z 8 GB Ram + samodzielna rozbudowa - też mi to chodzi po głowie. Jak to teraz jest z pamięciami? Czy do lapka można włożyć dowolne kości DDR4, czy jest jakaś whitelista zakodowana w BIOS (jak w przypadku WiFi)?

Jeszcze nasuwają się pytania:

1. Wiecie może jak to jest obecnie z gwarancją Lenovo? Parę lat temu w salonie x-kom pracownicy wprost powiedzieli że Lenovo pod tym względem jest najgorsze. Punkt serwisowy najbliższy był w Niemczech, obsługiwany przez Medion, a czas oczekiwania i jakość serwisowania najgorsze w porównaniu do konkurencji. Coś się tutaj na plus zmieniło?

2. RTX 2060 - myślicie że ta karta poradzi sobie z VR? Czy raczej w przypadku mierzenia w gry typu Half Life Alyx, lepiej od razu składać potężną stacjonarkę?

Alternatywnie, właśnie kusi mnie żeby poczekać miesiąc albo dwa, i w ogóle złożyć stacjonarkę z Ryzenem 5000 + RTX 3xxx ale mam problem że dawno nie składałem sprzętu i jestem nie w temacie... Trzeba by znowu myśleć, czytać, sprawdzać a człowiek nie ma za bardzo czasu...


Pon 09 Lis 2020, 22:27
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 23 Gru 2019, 13:05
Posty: 26
Post Re: Lenovo Legion 5-15 Ryzen - specyfikacja wersji rozbudowa
ooo chce kupić tego legiona do podobnych zastosowań gry, filmy, developerka, inne ciekawe rzeczy. Znalazłeś gdzie takiej konfiguracji jaką ma X-kom?

huk napisał(a):
Witam,

Zaczynam myśleć o zmianie leciwego Lenovo Y580, i w oko wpadł mi Legion. Wg. testów które widziałem na necie, jest to jeden z najchłodniejszych lapków z Ryzen 4800H na pokładzie. Aczkolwiek, porównując specyfikację bazową, a rozbudowaną przez X-Kom która by mnie interesowała:

https://www.x-kom.pl/comparison/602028,602015

Nasuwa się kilka pytań:

1. RAM - w wersji bazowej jak i na stronie producenta, RAM 3.2 Ghz, w rozbudowanej... 2.6 Ghz? Ktoś się orientuje czy to jest błąd po stronie opisu, czy też faktycznie X-kom podczas rozbudowy daje tam wolniejszy RAM? A może ktoś wie jakiej w ogóle marki X-kom pamięć montuje?

2. Dysk - tutaj nie jestem pewny, czy jest jakaś różnica w wydajności pomiędzy 'SSD M.2 PCIe 3.0 x4' a 'SSD M.2 PCIe,' ale, jak wyżej - czy ktoś orientuje się jakie SSD X-kom montuje w tych lapkach? Jak prędkościowo to wypada w stosunku do dysku w podstawce?



3. RTX 2060 - ktoś wie ile wat ma to jest wersja karty? Na necie widzę doniesienia w cały świat od 80W do 115W i już cholera wie w co tutaj wierzyć. Nie chciałbym żeby po zakupie okazało się że karta działa tylko na 80W...

Z góry dzięki za info.


Wto 10 Lis 2020, 18:44
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Lenovo Legion 5-15 Ryzen - specyfikacja wersji rozbudowa
huk napisał(a):
@Gajwer + @Blazer

Dzięki za info, odpowiadając na pytania:

1. Tak 32 GB RAM (jak i szybki SSD) jest niezbędne - to ma być maszyna nie tylko do grania ale i developerki. Na obecnym Lenovo mam 12 GB Ram i już jest ciężko. Ostatnio na firmowym sprzęcie przesiadłem się z 8 GB na 32 GB Ramu i dopiero od wtedy da się normalnie pracować. 16 GB pewnie uszło by na jakiś czas jako minimum, ale przy obecnych cenach pamięci nie widzę sensu czekać.

2. O HP naczytałem się raczej niepochlebnych opinii - no i patrząc na różne benchmarki, Lenovo wydaje się mieć najlepiej dopracowane chłodzenie dla Ryzen 4800H (chłodniej o 5-10 stopni w zależności od obciążenia). Mój leciwy Y580 też pod tym względem był/jest bardzo OK. Dużo na tym grałem i nigdy nie doświadczyłem przegrzewania czy throttlle'ingu - także kusi żeby zaufać firmie ponownie...

3. Zakup podstawki Legion z 8 GB Ram + samodzielna rozbudowa - też mi to chodzi po głowie. Jak to teraz jest z pamięciami? Czy do lapka można włożyć dowolne kości DDR4, czy jest jakaś whitelista zakodowana w BIOS (jak w przypadku WiFi)?

Jeszcze nasuwają się pytania:

1. Wiecie może jak to jest obecnie z gwarancją Lenovo? Parę lat temu w salonie x-kom pracownicy wprost powiedzieli że Lenovo pod tym względem jest najgorsze. Punkt serwisowy najbliższy był w Niemczech, obsługiwany przez Medion, a czas oczekiwania i jakość serwisowania najgorsze w porównaniu do konkurencji. Coś się tutaj na plus zmieniło?

2. RTX 2060 - myślicie że ta karta poradzi sobie z VR? Czy raczej w przypadku mierzenia w gry typu Half Life Alyx, lepiej od razu składać potężną stacjonarkę?

Alternatywnie, właśnie kusi mnie żeby poczekać miesiąc albo dwa, i w ogóle złożyć stacjonarkę z Ryzenem 5000 + RTX 3xxx ale mam problem że dawno nie składałem sprzętu i jestem nie w temacie... Trzeba by znowu myśleć, czytać, sprawdzać a człowiek nie ma za bardzo czasu...


Lenovo kiedyś miało słaby poziom gwarancji, gdyż serwis był w Niemczech, teraz nie ma z tym problemu. Serwis jest w Polsce z tego co pamiętam.
RTX2060 powinien poradzić sobie z VR
Stacjonarka będzie sporo wydajniejsza, lecz mniej mobilna. Jak coś pomogę w tej kwestii.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Wto 10 Lis 2020, 20:02
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Lenovo Legion 5-15 Ryzen - specyfikacja wersji rozbudowa
@huk
Skoro jednak potrzebujesz 32GB, to przy okazji odpowiem Ci na jedne z pierwszych pytań:
Cytuj:
RAM 3.2 Ghz, w rozbudowanej... 2.6 Ghz? Ktoś się orientuje czy to jest błąd po stronie opisu, czy też faktycznie X-kom podczas rozbudowy daje tam wolniejszy RAM? A może ktoś wie jakiej w ogóle marki X-kom pamięć montuje?

Sprawa jest prosta- 32GB pamięci o częstotliwości 2666MHz to koszt ~600zł:
HyperX 32GB (2x16GB) 2666MHz CL15 Impact Black
natomiast 32GB w wersji 3200Mhz to już wydatek prawie 1000zł: HyperX 32GB (2x16GB) 3200MHz CL20 Impact
Poniekąd masz odpowiedź dlaczego w wersji z 32GB ramu są pamięci 2666Mhz.

Co do stacjonarki, to nie ma problemu w razie czego dobierzemy części, a X-kom złoży.
Po nowym roku dostępność kart i procesorów również powinna być na lepszym poziomie.


Wto 10 Lis 2020, 22:08
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 42 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.