laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 25 Kwi 2024, 00:49



Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
 Legion Lenovo 5: IPS czy jednak WVA? 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 22 Lis 2020, 20:46
Posty: 5
Post Legion Lenovo 5: IPS czy jednak WVA?
Witam wszystkich

Na portalu x-kom zapoznałem się ze specyfikacją i zastanawiam się czy nie jest błąd w opisie tzn. specyfikacji. Podaję co jest napisane na x-kom (sklep):
"Typ ekranu: Matowy, LED, IPS"

Źródło: https://www.x-kom.pl/p/601156-notebook- ... ecyfikacja


Na portalu psref lenovo:
"Display: 15.6" FHD (1920 x 1080) WVA (144 Hz / <3 ms Response Time / 100% sRGB / 300 nits / Dolby Vision™ Enabled)"

Źródło (PDF): https://psref.lenovo.com/syspool/Sys/PD ... eet_EN.pdf


Jeszcze na portalu lenovo/legion 5:
Opis: "Obraz doskonałości: Jeśli potrzebujesz jak największej częstotliwości odświeżania, by zachować przewagę w grach wieloosobowych, albo po prostu lubisz spektakularny obraz na ekranie, możesz polegać na Legionie 5i, którego wyświetlacz IPS FHD (1920 x 1080) o przekątnej 15,6” zaspokaja obie te potrzeby. "
Specyfikacja: "Wyświetlacz: Do 15,6” FHD IPS (1920 x 1080)"

Źródło: https://www.lenovo.com/pl/pl/laptops/le ... 8GMY501434

Więc to jak w końcu? IPS czy jednak WVA?

Przy okazji googlowałem i znalazłem takie:
komputerdofirmy napisał(a):
Matryca WVA (Wide Viewing Angle) to odpowiednik IPSa. Trzeba pamiętać, że IPS to znak handlowy zarejestrowany przez firmę LG i nie może być stosowany bez odpowiedniego porozumienia. Dlatego też tylko niektóre laptopy np. w portfolio Dell w sekcji „wyświetlacz” zawierają ten zapis. Matryce WVA pod kątem parametrów odpowiadają typowym ekranom IPS, chociaż główny nacisk w tym przypadku położony jest, jak sama nazwa wskazuje, na szerokie kąty widzenia.

Źródło: https://komputerdofirmy.pl/rodzaje-matr ... c-matryce/

Czyli o to chodzi, tak? ;)

Pozdrawiam,
Leryske


Nie 29 Lis 2020, 17:07
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Legion Lenovo 5: IPS czy jednak WVA?
Jeżeli chodzi o model Lenovo Legion 5i-15 i7-10750H/16GB/512 RTX2060 144Hz
Ja tam widzę, że po tym kodzie producenta, jest podana matryca IPS - 15.6" FHD (1920x1080) IPS 300nits Anti-glare, 144Hz, 100% sRGB, Dolby Vision

Jeszcze zastanowiłbym się nad Lenovo Legion 5-15 Ryzen 7/16GB/512 RTX2060 144Hz
Również IPS - 15.6" FHD (1920x1080) IPS 300nits Anti-glare, 144Hz, 100% sRGB, Dolby Vision

WVA jest zbliżony do IPS, w wielu przypadkach to prawie to samo tylko innej firmy.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Nie 29 Lis 2020, 18:41
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 68 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.