laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 26 Kwi 2024, 13:08



Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
 Laptop do 6000 PLN 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 03 Lut 2021, 20:12
Posty: 3
Post Laptop do 6000 PLN
Dobry wieczór,

Od razu napomknę, że byłem początkowo zachwycony Dellem XPS 15 7590 z procesorem i7 ale po przeczytaniu wielu recenzji dotyczących wydajności, przegrzewania się i innych wad doszedłem do wniosku, że to byłoby przepłacanie.
Stąd obniżyłem kwotę do około 6000 PLN ale to jest oczywiście takie +/- 500 PLN

Obecnie posiadam HP Proobooka 430 G3 mniej więcej w takiej konfiguracji => https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-H ... 285.0.html

Mam go już prawie 5 lat i jednak zaczyna mi trochę zwalniać więc będę powoli szykował się do zakupu. Zatem do rzeczy.

1) Na pewno lepiej byłoby mieć matrycę 15
2) Wagowo dobrze jakby nie miał więcej niż 2kg bo czasami podróżuję z nim
3) Myślałem o jakiejś karcie graficznej, żeby pograć w jakieś mniej wymagające gry (Football Manager, Starcraft)
4) Wydajna bateria z racji właśnie podróżowania
5) Na tym komputerze chciałbym pracować z dużą ilością okienek, ewentualnie uczyć się programowania oraz bawić się chociażby takimi narzędziami jak Tableau
6) Nie chciałbym też schodzić niżej obecny procesor i5 ale nie wiem czy dla zwykłego śmiertelnika I5 i I7 to będzie duży przeskok wart tej ceny (czy ewentualnie AMD z podobną specyfikacją)
7) Z racji tego, że nie zmieniam często sprzętu to chciałbym go mieć na kolejne 4-5 lat
8) Opcjonalnie ta gwarancja z Della jest kusząca (NBD) stąd też moim typem był ten XPS 15 no ale obędę się smakiem... pracuję poza krajem i czasam wracam do Polski więc teoretycznie takie coś mogłoby się przydać

Trochę dużo tych kryteriów, ale myślę, że najważniejsze to 2,3,4,5 oraz opcjonalnie 8 jeśli brać Della pod uwagę

Z góry dziekuję za podpowiedzi,
Ukłony,
Wojtek


Śro 03 Lut 2021, 20:23
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Laptop do 6000 PLN
Lenovo ThinkBook 15p i5-10300H/16GB/512/Win10P GTX1650Ti
Matryca IPS 4K dobrej jakości, solidne aluminiowe wykonanie, procesor pełny H 4 rdzeniowy, przy tym całkiem przyzwoita karta graficzna pozwoli pograć nawet w lepszy gry.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Śro 03 Lut 2021, 20:54
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 03 Lut 2021, 20:12
Posty: 3
Post Re: Laptop do 6000 PLN
Dzięki Gajwer za szybką odpowiedź :)

Czy są jeszcze ewentualnie jakieś alternatywy do tego czy raczej średnio na jeża?

I co do Lenovo i gwarancji, czy masz jakieś doświadczenia w tej kwestii? Czy można ją rozszerzyć/przedłużyć i czy warto


Z góry dziękuje:)


Śro 03 Lut 2021, 21:51
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Laptop do 6000 PLN
Alternatywa:
HP ENVY 15 i5-10300H/16GB/512/Win10P GTX1650Ti
15-nasto calowy model od HP z wydajnym procesorem i kartą graficzną. Ma pojemny akumulatora, b.dobry wyświetlacz ze 100% pokryciem sRGB oraz wydajny akumulator o pojemności 83Wh.
Tu masz recenzję tego modelu: https://laptopmedia.com/review/hp-envy- ... mpressive/
Wady to drogo i niefortunne umieszczenie przycisku zasilania, a poza tym laptop b.dobry-szczególnie jeżeli wziąć pod uwagę czasy pracy na akumulatorze.
Do zalet można też zaliczyć bogaty zestaw portów. Moim zdaniem b. dobra alternatywa dla Lenovo i do tego z wydajniejszą kartą- choć jest to model odrobinę przekraczający budżet.


Czw 04 Lut 2021, 23:00
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Laptop do 6000 PLN
Mavje napisał(a):
Dzięki Gajwer za szybką odpowiedź :)

Czy są jeszcze ewentualnie jakieś alternatywy do tego czy raczej średnio na jeża?

I co do Lenovo i gwarancji, czy masz jakieś doświadczenia w tej kwestii? Czy można ją rozszerzyć/przedłużyć i czy warto


Z góry dziękuje:)


Ciężko o coś ciekawszego co by pasowało.
Z gwarancją Ci nie doradzę, miałem znajomych przeciwników, zwolenników. Sam korzystałem chyba raz, znaczy wykupiłem, a nie wykorzystałem ;)

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Pią 05 Lut 2021, 19:06
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 03 Lut 2021, 20:12
Posty: 3
Post Re: Laptop do 6000 PLN
Gajwer, Blazer

Dzięki za sugestie, obie są super :)

Pytałem o gwarancję, bo szukałem tego modelu w moim obecnym miejscu zamieszaknia (mieszkam 90% czasu w roku) w Czechach i zastanawiałem się co by było na wypadek jakby zepsuł mi się laptop kupiony w Polsce...
Dell miał ten plus, jak wspomniałem na początku, że można teoretycznie przejerestrować gwarancję i jest git a nie mogłem tego znaleźć niestety nigdzie na temat Lenovo i HP

Ale sprzety super, z chęcią bym wziął nawet oba :)

Jeszcze raz dzięki, temat pewnie do zamknięcia

Moje najniższe ukłony,
Wojtek


Sob 06 Lut 2021, 14:50
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Laptop do 6000 PLN
Trzeba zapytać u producenta, jak w innych przypadkach.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Sob 06 Lut 2021, 14:57
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: BladyLysy oraz 100 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.