laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 10:09



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
 Laptop na studia, 3-4k zł 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 30 Wrz 2021, 16:18
Posty: 1
Post Laptop na studia, 3-4k zł
Hej, potrzebuję laptopa do:

-Pisania pracy dyplomowej, a więc obsługi dysku google i pakietu office
-Słabych gier - w szczególności Hearthstone, ewentualnie jakieś Mini Metro
-Do przeglądania internetu

Wiem, że w podanym przeze mnie przedziale cenowym znajdzie się naprawdę duża ilość kandydatów, ale chciałabym by ten komputer do tego wszystkiego był wytrzymały i w miarę lekki (żebym jednak mogła go przewozić ze sobą bez większych problemów). A i wolałabym, żeby jednak cena w miarę możliwości trzymała się tego dolnego przedziału (3k, ale niekoniecznie, to jest warunek poboczny). A, i nie chciałabym laptopa od lenovo.

Jeżeli chodzi o komputer stacjonarny - mam komputer typowo do grania, teraz potrzebuję laptopa by móc pracować z każdego miejsca.

Zastanawiałam się nad trzema modelami Acer Swift 3 i5-1135G7, Acer Swift 3 R5-5500U i Acer Swift 3 R7-4700U tylko nie wiem, czy na pewno potrzebuję aż tak mocnego komputera do tych trzech, wyżej wymienionych czynności. Proszę o poradę!


Czw 30 Wrz 2021, 16:24
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8673
Miejscowość: Opole
Post Re: Laptop na studia, 3-4k zł
Wszystkie 3 wystarczą choć AMD trochę lepiej sprawdzi się przy zadaniach wielozadaniowych.
Acer Swift 3 R5-5500U/16GB/512/W10 Srebrny
Nowsza odsłona z odnowionym procesorem 6 rdzeniowym.

Jeżeli chcesz dokładać to do nowszej wersji AMD 7.
Acer Swift 3 R7-5700U/16GB/1TB/W10 Srebrny

Jeżeli chodzi o alternatywę celowałbym w Zenbook
ASUS ZenBook 14 UX425EA i5-1135G7/16GB/512/W10
Najnowsza odsłona ASUS Zenbook 14 UM425UA R5-5500U/16GB/512/W10

Zenbook ma lepszą matrycę, wykonanie jest podobne może trochę lepszy poziom od Swift 3.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Nie 03 Paź 2021, 18:52
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 15 Wrz 2020, 10:08
Posty: 4
Post Re: Laptop na studia, 3-4k zł
Jeśli od czasu do czasu chcesz grać, to myślę że możesz się rozejrzeć za czymś z dedykowaną kartę, niekoniecznie z najwyższej półki. Na przykład ten Vostro ma MX 330, jest na i5, ma 16 GB RAM, system, tu akurat w wersji PRO. Ma 3 lata gwarancji

https://www.x-kom.pl/p/608761-notebook- ... mx330.html


Pon 04 Paź 2021, 15:17
Profil
użytkownik
użytkownik

Rejestracja: Śro 18 Mar 2020, 12:36
Posty: 107
Post Re: Laptop na studia, 3-4k zł
swift ok, solidny lapek. Tutaj średnio 5h na baterii, dobra matryca ips, tylko jak przy 14, trochę chłodzenie będzie wyć przy obciążeniu - nie ma tragedii, idzie się przyzwyczaić. https://www.x-kom.pl/p/657830-notebook- ... ebrny.html

4700U, to już będzie overkill no i temperatury też będą sporo wyższe, dlatego i5 czy R5 to idealne połączenie.


Wto 05 Paź 2021, 15:10
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 04 Sie 2020, 08:26
Posty: 25
Post Re: Laptop na studia, 3-4k zł
@Barabasz90, ale po co? Po grach, które wymienił autor posta, można wywnioskować, że tytuły AAA go zupełnie nie interesują.

Jeśli Swifta to skup się tylko na tych z 16 GB RAM, bo jest on tam lutowany i nie ma sposobu, żeby go rozbudować.

Z większych laptopów to godny uwagi w budżecie do 3k jest jeszcze Asus S15. Nieco ponad 3 tysiące, a jest tam już Ryzen 7, bardzo ładny IPS ze 100% sRGB, ale ten aspekt bym pominął, bo o grafice nic nie mówiłeś. Obudowa jest aluminiowa
https://www.x-kom.pl/p/655473-notebook- ... 2-w10.html


Śro 06 Paź 2021, 15:59
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.