laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Sob 20 Kwi 2024, 01:00



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
 laptop 14-15' do biura cena ok 3 tys. 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 05 Mar 2017, 15:14
Posty: 18
Post laptop 14-15' do biura cena ok 3 tys.
Cześć,
Potrzebuję kupić laptopa do użytku biurowego 14-15'. Wymagań nie mam zbyt wielu:
- 16 gb ram
- ssd ok 250 gb na system
- 1 tb jako dodatkowy dysk ew. opcja dokupienia i zamontowania dysku przez xkom
- ma być cichy - idealnie jakby pracował cały czas bez radiatorów. Pracuję "w ciszy" i włączające się co jakiś czas radiatory bardzo mnie irytują. Koleżanka ma dell'a, który pomimo ustawienia na pracę w ciszy potrafi raczej bez powodu uruchomić na kilka sekund radiatory, które mogą człowieka wybić z myśli, jak jest na czymś skupiony. Jej to nie przeszkadza, ale ja nie dałbym rady z takim laptopem pracować

Laptop do zastosowań typowo biurowych bez gier/filmów itp. Co najwyżej może być w tle uruchomione spotify lub yt dla cicho grającej muzyki.

Sprzęt będzie prawie cały czas używany z podpiętym monitorem i zewnętrzną klawiaturą i myszką. Może raz na 1-2 miesiące będę musiał zabrać go na jakieś spotkanie, ale zazwyczaj będzie to praca stacjonarna.

Obecnie posiadam ux410uak z ww. konfiguracją i sprawdza się bardzo dobrze. Tylko potrzebuję przenieść go do zastosowań czysto prywatnych i przy okazji oddać do serwisu (laptop ma problem z uruchamianiem się z guzika power i czasami nawet 20-30 min potrzebuję by za którymś razem zareagował na guzik).

Mam nadzieję, że będzie coś godnego uwagi w cenie do ok 3000 zł. Pewnie jestem w stanie wydać do 3500, ale wolałbym jednak załapać się na jakąś promocję i kupić sprzęt do 3000 :)

Pozdrawiam
Marcin


Wto 12 Paź 2021, 13:35
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 04 Sie 2020, 08:26
Posty: 25
Post Re: laptop 14-15' do biura cena ok 3 tys.
Cześć

Przepraszam za czepialstwo, ale nie mogę się powstrzymać :D Radiatory nie hałasują, tylko wentylatory na nich. Koniec śmieszkowania

Co do laptopa, to praktycznie żaden laptop obecnie nie ma pasywnego chłodzenia, więc zawsze coś może delikatnie zaszumieć, ale nie irytująco wyć.

Moją propozycją będzie Asus S15 - co prawda jest delikatnie ponad budżet, ale to bardzo dobrze wyceniony laptop. W całości z aluminium, ze świetną matrycą no i Ryzenem 5500U. Ma 16 GB RAM, którego nie da się rozbudować, ale to wystarczy z nawiązką dol pracy biurowej. Dysk da się domontować i pewnie w x-komie mają do niego elementy montażowe, bo w zestawie z laptopem ich niestety nie ma. Oczywiście konfigruacja jest z systemem.
https://www.x-kom.pl/p/671530-notebook- ... 2-w10.html


Wto 12 Paź 2021, 15:15
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: laptop 14-15' do biura cena ok 3 tys.
Acer Aspire 5 R5-5500U/16GB/512/W10 IPS Srebrny
Acer Aspire 5 R5-5500U/16GB/512+1TB/W10 IPS Srebrny
Matryca FULL HD IPS, akceptowalne wykonanie, procesor 6 rdzeniowy, miejsce na dysk SATA, podświetlana klawiatura. Typowo uniwersalny model.

Z podobnym wyposażeniem
ASUS M513IA-BQ434T R5-4500U/16GB/512+1TB/W10

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Wto 12 Paź 2021, 17:58
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 05 Mar 2017, 15:14
Posty: 18
Post Re: laptop 14-15' do biura cena ok 3 tys.
Co do radiatora/wiatraka to oczywiście chodziło mi o skrót myślowy, by cokolwiek co jest w laptopie do chłodzenia nie wydawało dźwięków do pewnej temperatury procesowa. U siebie w ausie też mam wentylator, ale fancontrolem wyłączyłem go do określonej temperatury i właściwie prawie cały czas działa na chłodzeniu pasywnym.

Gajwer - kojarzysz może jak sobie z chłodzeniem radzą ten acer i ten ausus zaproponowany przez Ciebie? Chodzi mi o możliwość pasywnego chłodzenia, by wiatrak co chwilę się nie włączał.
Oba mniej więcej mieszczą się w granicach ceny i teraz nie do końca wiem, na który się mogę zdecydować. Na stronie xkomu w porównaniu różnica jest głównie w matrycy (ale na tym się kompletnie nie znam), generacji procesowa (?), portach (na tym mi nie zależy), baterii (ten acer ma większą pojemność)

Skłaniam się do ausa, gdyż już mam 2 laptopy od nich, a acera kiedyś kupiłem rodzicom za tzw. "tanie pieniądze" i dla nich jest ok, ale ja jakoś nie mam zaufania do tej marki. Chociaż mogę oczywiście być w błędzie :)


Śro 13 Paź 2021, 13:20
Profil
użytkownik
użytkownik

Rejestracja: Śro 18 Mar 2020, 12:36
Posty: 107
Post Re: laptop 14-15' do biura cena ok 3 tys.
aspire to typowo budżetowa seria, która jest "taka se". O wiele lepiej wykonany jest swift. Tu mogę ci polecić moją konfigurację https://www.x-kom.pl/p/657830-notebook- ... ebrny.html

Przy wpiętym monitorze wqhd, spokojnie osiągam około 5h na baterii. Co do głośności, to lapek podczas normalnego użytkowania jest praktycznie bezgłośny, ale jak się zagrzeje, to potrafi zawyć. Nie da się oczekiwać od 14 cali, aby w pełni był bezgłośny - taka ich natura.


Śro 13 Paź 2021, 14:22
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 66 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.