laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 20:47



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
 Lenovo Y700 15-isk - jaki SSD i RAM? 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 02 Gru 2021, 01:46
Posty: 2
Post Lenovo Y700 15-isk - jaki SSD i RAM?
Hej,
posiadam starego Lenovo Y700, który już mocno niedomaga. Chcę dodać mu dysk SSD (głównie na system i jakieś aktualne grane gry - chcę zostawić stary HDD jako magazyn na pliki) i 8GB RAM możliwie niskim kosztem. Na co dzień używam innego laptopa, ten miałby służyć do okazjonalnego grania (nie mam jakichś wielkich wymagań - jeśli takie AC Odyssey pójdzie na low to będzie dobrze :P ).

Zastanawiam się nad takimi opcjami:
https://www.x-kom.pl/p/646479-dysk-ssd- ... e-nv1.html
https://www.x-kom.pl/p/576881-pamiec-ra ... -cl19.html

Jestem kompletnie zielone w temacie jakiegokolwiek hardware. Czy taki zestaw będzie ok, czy jednak sugerujecie coś innego? I czy w ogóle będą te części kompatybilne z laptopem?

Przy okazji chcę zapytać:
- z tego co rozumiem, mogę taki dysk jak powyżej włożyć bez wyciągania starego HDD. Czy da się przerzucić na niego system po wmontowaniu dysku, bez żadnych dodatkowych kabli i pendrive'ów i bez uszkadzania starego dysku? Tzn. czy będę potrzebować czegoś poza śrubokrętami i tutorialami? :P
- czy powinnom rozważyć jeszcze jakieś zmiany żeby ożywić laptopa?


Czw 02 Gru 2021, 02:25
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7665
Post Re: Lenovo Y700 15-isk - jaki SSD i RAM?
Cześć,

odnośnie pamięci RAM - tu zależy ile chcesz mieć pamięci. Z tego co widzę, jeśli masz 8GB, to masz zajęte dwa sloty. RAM najlepiej dobierać parami, czyli powinieneś włożyć dwie takie same kości. Kości musisz szukać SODIMM DDR4 o taktowaniu 2133Mhz. Jeśli nie znajdziesz, 2400,2666 Mhz powinny zadziałać i się przetaktować do obsługiwanej wartości.


Dysk SSD - nie znalazłem informacji, czy ten laptop wspiera NVMe. Znalazłem tylko informację, o obsłudze dysku M.2, więc tę kwestię uzgodniłbym z serwisem Lenovo - myślę, że oni na pewno będą w stanie powiedzieć, jakie dyski są kompatybilne. Z różnic, tak wygląda dysk M.2 SATA WD 1TB M.2 SATA SSD Blue


Ma inne złącze, inny klucz. Ewentualnie sam możesz sobie sprawdzić jaki masz klucz, rozbierając laptopa.

Na pewno będziesz potrzebował programu, który sklonuje zawartość dysku HDD i przeniesie go na SSD. Poradników odnośnie przenoszenia, jest sporo https://www.youtube.com/watch?v=Wc_o_68RrX4

Prócz wymiany dysku, rozważyłbym wymianę pasty i termopadów.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Czw 02 Gru 2021, 09:52
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Lenovo Y700 15-isk - jaki SSD i RAM?
Y700 chyba obsługuje dyski PCIe po aktualizacji Biosu, aczkolwiek jeżeli nie potrzebujesz jakich mega transferów to bezpieczniej jest wziąć dysk SSD na SATA np.: WD 480GB M.2 SATA SSD Green
Co do ramu to spokojnie może być ten co podałeś: GOODRAM 8GB (1x8GB) 2666MHz CL19


Sob 04 Gru 2021, 10:46
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.