laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 12:45



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
 Laptop uniwersalny, +/- 3k zł 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 05 Sty 2022, 23:23
Posty: 4
Post Laptop uniwersalny, +/- 3k zł
Cześć, szukam laptopa z systemem. Nie gram w gry, może sporadycznie jakaś fifa. Główne obszary działania to przeglądanie internetów (youtuby, netflixy etc.), edycja zdjęć i sporadycznie jakieś video, trochę prostych rzeczy w CAD'dzie i programach branżowych.
Wymagania absolutne min. Ssd 512gb i ryzen 5 5500u lub odpowiednik z Intela.
Bardzo zależy mi na jakości wykonania, trwałości oraz stosunkowo dobrym ekranie, ważna jest też dla mnie obsługa serwisowa.
Z tego co się rozglądałem to ciekawymi propozycjami są:
Dell Inspiron 15,
Asus Vivobook 15 i S15,
Oraz
Hp pavilion 15, z tym, że mam pewne obawy co do tego hp, gdyż czytałem informację, że podczas ładowania wydobywają się dziwne dźwięki oraz są jakieś problemy z podświetleniem matrycy.
Najbardziej wizualnie przypadł mi do gustu właśnie ten hp, ale też mam najwięcej obaw co do tej firmy.
Budżet 3000 zł +/- 200 zł.


Czw 06 Sty 2022, 00:11
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Laptop uniwersalny, +/- 3k zł
Z tymi problemami które opisałeś odnośnie HP, to mogą się one zdarzyć z każdym modelem laptopa (backlight bleeding oraz piszczenie cewek).
Z innych popularnych modeli można zerknąć na:
Acer Aspire 5 i5-1135G7/8GB/512/W10 IPS Srebrny
Sprawdzony model Acera z obsługą do 20GB pamięci . Nie ma z nim większych problemów, a Aspire 5 sprzedało się naprawdę dużo (czy to wersji z Intelem, czy też z AMD).


Pią 07 Sty 2022, 20:36
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 05 Sty 2022, 23:23
Posty: 4
Post Re: Laptop uniwersalny, +/- 3k zł
Blazer napisał(a):
Z tymi problemami które opisałeś odnośnie HP, to mogą się one zdarzyć z każdym modelem laptopa (backlight bleeding oraz piszczenie cewek).
Z innych popularnych modeli można zerknąć na:
Acer Aspire 5 i5-1135G7/8GB/512/W10 IPS Srebrny
Sprawdzony model Acera z obsługą do 20GB pamięci . Nie ma z nim większych problemów, a Aspire 5 sprzedało się naprawdę dużo (czy to wersji z Intelem, czy też z AMD).



Dzięki za odpowiedź,
A jakościowo już o same obudowy mi głównie chodzi, to, który: dell, hp, asus czy acer jest najsolidniejszy?


Sob 08 Sty 2022, 00:44
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8673
Miejscowość: Opole
Post Re: Laptop uniwersalny, +/- 3k zł
Zależy jeszcze które dokładnie modele, te które podałeś w pierwszym pości podałeś ogólnie bez konkretnych modeli.
Aczkolwiek te linie są do siebie podobne względem wykonania.

Jeżeli chodzi o wydajność Lenovo IdeaPad Gaming 3-15 Ryzen 5/8GB/512 GTX1650
Model bardziej gamingowy aczkolwiek posiada dość stonowany design. Pełny procesor AMD 6 rdzeniowy, przyzwoita grafika zintegrowana.

Jako alternatywa z modeli bardziej multimedialnych ASUS VivoBook 15 K513EA i5-1135G7/16GB/512 2899 zł
Wyposażenie i podobne do linii których wspomniałeś w pierwszym poście, tylko posiada matrycę FULL HD IPS z 100% pokryciem kolorów która może się przydać.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Nie 09 Sty 2022, 18:23
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Laptop uniwersalny, +/- 3k zł
W/w Asus nie ma Windows'a- jeżeli jest potrzebny to jego koszt ~500zł.


Wto 11 Sty 2022, 21:34
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 19 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.