laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 26 Kwi 2024, 20:40



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
 Laptop obsługujący dysk powyżej 4GB r/w, np. PCIe 4.0 NVMeM2 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 30 Sty 2022, 15:56
Posty: 4
Post Laptop obsługujący dysk powyżej 4GB r/w, np. PCIe 4.0 NVMeM2
Witam,
Poszukuję laptopa który by miał możliwość użytkowania dysku o prędkości powyżej 3GBps, jak najbliżej 6GBps, przy odczycie, na przykład: Samsung V-NAND SSD, 980 PRO.
Najlepiej by było gdyby laptop miał 2 sloty na pamięć, bo też tej pamięci dużo mi jest potrzebne.
[Celem jest to, by mi się szybciej wczytywały biblioteki do KONTAKT, które mają kilkaset GB, i jeden instrument wczytuje mi się kilka minut, a ja na track potrzebuję wczytać 50-200 instrumentów.]
Grafika i procesor mogą być "słabe" w sensie tanie, bo nie mam budżetu 10k zł, a celem jest najszybszy możliwy dysk w laptopie z klasy 4k-5k zł.

Preferowane przeze mnie firmy/modele to:
1. Lenovo [Thinkpady są ładne, wygodne i mimo że trudne w serwisie, to lubię tę firmę. Problemem jest też, że laptopy z lat 2013 były rzeczywiście trwałe, ale te nowe podobno niezbyt]
2. Dell Lattitude lub Dell Precision [bo biznesowy laptop używany przez duże korporacje, co oznacza że pewnie się nie psuje albo dobra cena do trwałości]

Całość wymagań:
1. RAM 32GB-64GB [przy czym chodzi mi o to, by model miał możliwość dodania, a niekoniecznie by od razu w sklepie taki miał], jeśli nie da się inaczej to 16GB też ujdzie.
2. 2 sloty na dysk SSD, i by w testach Samsung V-NAND SSD, 980 PRO jednak miał powyżej 3GBps odczytu/zapisu, i by nie było tak, że laptop będzie taki dysk traktował jak zwykły SSD i odczytywał do 1.5 GBps.
3. gdyby miał możliwość dołączenia wbudowanego w środku modemu LTE, GSM lub wymiany 4G na 5G, to też na plus, bo mógłbym commitować gita gdzieś w lesie czy w parku.

Piszę na forum, bo strony sklepów zwykle mają bardzo upośledzone możliwości filtracji, bez rozróżnienia rodzajów dysków na PCie 4, 2 i zwykłego. Szukałem takiego urządzenia bardzo długo i Lenovo Thinkpady mają tylko 8-16GB RAMu, Carbon który ma 32GB jest poza moim budżetem (ponad 10k zł), Legion ma albo za mało RAMu albo nie wiem w końcu czy on obsługuje taki dysk albo czy ma 2 sloty, a by jeszcze miał modem internetu to już filtry wariują, a może być też tak że laptop ma możliwość zamontowania internetu ale nie jest zaksięgowany w sklepie internetowym pod filtry. Więc może jeśli ktoś ma na ten temat wiedzę i by się nią podzielił, to by mi to niezmiernie ułatwiło.

Będę wdzięczny za pomoc!


Nie 30 Sty 2022, 16:16
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Laptop obsługujący dysk powyżej 4GB r/w, np. PCIe 4.0 NV
Żeby mieć wsparcie PCIe 4.0 x4 musisz szukać laptopów z Intelem 11-generacji np.:
Gigabyte G5 GD i5-11400H/16GB/512 RTX3050 144Hz
Zaletą tego modeulu jest obsługa do 64GB ramu oraz możliwość dołożenia jeszcze jednego SSD PCIe i jednego dysku SATA (w sumie 3 dyski).
Jest to 11 generacja Intela więc 1 slot obsługuje PCIe 4 x4
Co do LTE, to moim zdaniem lepszy będzie przenośny modem z WIFI wtedy możesz położyć go w dogodnym miejscu jeżeli chodzi o zasięg sieci.


Nie 30 Sty 2022, 17:38
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 30 Sty 2022, 15:56
Posty: 4
Post Re: Laptop obsługujący dysk powyżej 4GB r/w, np. PCIe 4.0 NV
Super, teraz wiem na co patrzeć. Wielkie dzięki!
A tak jakiś dell/lenovo (bardziej biznesowy niż gameingowy, bez karty kraficznej a z np. Iris)? W sensie, jestem pod przeświadczeniem, że gamingowe laptopy szybciej się psują. I też niestety muszę zwracać uwagę nagłośność, np. na wykładzie, a gamingowe kombajny mogą nahałasować.


Sob 19 Lut 2022, 15:08
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 30 Sty 2022, 15:56
Posty: 4
Post Re: Laptop obsługujący dysk powyżej 4GB r/w, np. PCIe 4.0 NV
A jeszcze pytanko - jak wygląda odpowiednik 11tej lub 12tej generacji Intela (by mógł obsługiwać PCIe 4.0 x4) w przypadku AMD? [bo może nie być akurat takiego z 11tą lub 12tą intela ale może by był z AMD)?


Nie 20 Lut 2022, 10:39
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Laptop obsługujący dysk powyżej 4GB r/w, np. PCIe 4.0 NV
Aktualne AMD które są na rynku mają obsługę PCIe 3.0.
Dopiero Rembrandt wprowadzi obsługę PCIe 4.0 .


Nie 20 Lut 2022, 12:59
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 30 Sty 2022, 15:56
Posty: 4
Post Re: Laptop obsługujący dysk powyżej 4GB r/w, np. PCIe 4.0 NV
Ok, super, dzięki!


Pon 21 Lut 2022, 11:47
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: AdsBot [Google] oraz 87 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.