laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 25 Kwi 2024, 07:09



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
 Laptop Dell g3 1500 (problem) 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 14 Lut 2022, 20:23
Posty: 3
Post Laptop Dell g3 1500 (problem)
Witam tydzień temu kupiłem laptopa gamingowego mam z nim problem ponieważ gdy jest odłączony od ładowarki fps'y w grach spadają bardzo mocno w lolu nawet do 30-50 po paru minutach użytkowania w wiedzminie 3 gra się przycina zmieniałem ustawienia baterii na wysoką wydajność wszystkie sterowniki są zaktualizowane do najnowszych wersji nawet w biosie systemu zmieniłem na Ultra Preformance ale to i tak nic nie dało

Karta graficzna: GeForce GTX 1650 ti
Procesor: Intel(R) Core(TM) i5-10300H
Dysk: SSD 1TB
Ram: 8GB
System: Windows 11 Home

Proszę bardzo o pomoc bardzo jestem zdenerwowany tym faktem że bez ładowarki na takim komputerze takie gry jak Wiedzmin 3 , LoL mają po 30-40 fps'ów
Dodam jeszcze że dopiero po 5-10 minutach fpsy spadają do 30-40. Laptop pod ładowarką jest normalny gry są płynne na ultra ustawieniach


Pon 14 Lut 2022, 20:36
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Laptop Dell g3 1500 (problem)
Jak rozumiem z podpiętą ładowarką wszystko jest OK.
Cytuj:
Proszę bardzo o pomoc bardzo jestem zdenerwowany tym faktem że bez ładowarki na takim komputerze takie gry jak Wiedzmin 3 , LoL mają po 30-40 fps'ów

Tu nie ma co pomagać laptopy po prostu tak mają- gdyby wykorzystywał on "pełną moc" akumulator zostałby b.szybko rozładowany, dlatego też FPS'y nie spadają od razu, ale dopiero po pewnym czasie .
Gry mocno obciążają procesor i kartę które pobierają wówczas b.dużo energii, aby to ograniczyć producent wprowadził zabezpieczenia przy pracy na baterii. Trudno się w sumie dziwić, gdyż brak tego typu zabezpieczeń mógłby doprowadzić do uszkodzenia akumulatora w b.krótkim okresie czasu.


Pon 14 Lut 2022, 21:48
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 14 Lut 2022, 20:23
Posty: 3
Post Re: Laptop Dell g3 1500 (problem)
Dobrze dzięki za wytłumaczenie ale mam jeszcze jedno pytanie czy wyłączenie w biosie opcji Intel Trubo Boost Technology oraz Intel SpeedStep w opcji performance może pomóc w poprawieniu wydajnosci kosztem szybszego rozładowywania się baterii czy to jest na odwrót i warto mieć to włączone (Jeśli źle mówię to przepraszam ale średnio się znam wiec proszę ładnie o wytłumaczenie :)

Edit: mam jeszcze pytanie Czy to normalne że po włączeniu gry gdy pogram 5-10 minut nagle spadki są z 130 (w lolu) do 30-40? czy to skutek tego że komputer włącza chłodzenie które pobiera dużo prądu z baterii i są spadki ? czy może Te opcje Intel Trubo Boost Technology i Intel SpeedStep? (ten problem występuje bez ładowarki )


Wto 15 Lut 2022, 10:22
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Laptop Dell g3 1500 (problem)
Ograniczenie pracy na zasilaniu bateryjnym to normalna sprawa wynika po części z w/w technologi, a po części wynika z monitoringu stanu akumulatora. Pełną "moc" podzespołów można uzyskać dostarczając im prąd z odpowiedniego zasilacza. Nie bez powodów najwydajniejsze laptopy potrafią mieć nawet dwa zasilacze.
Co do zastosowanych technologi:
https://www.intel.pl/content/www/pl/pl/ ... ology.html
https://pl.wikipedia.org/wiki/SpeedStep


Wto 15 Lut 2022, 14:54
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 14 Lut 2022, 20:23
Posty: 3
Post Re: Laptop Dell g3 1500 (problem)
Dzięki za pomoc rozumiem że gamingowe laptopty nie radzą sobie w grach dobrze ze swoją baterią tylko muszą być podłączone pod ładowarkę.


Wto 15 Lut 2022, 15:48
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Laptop Dell g3 1500 (problem)
Pawel432 napisał(a):
Dzięki za pomoc rozumiem że gamingowe laptopty nie radzą sobie w grach dobrze ze swoją baterią tylko muszą być podłączone pod ładowarkę.

Jeżeli chcesz osiągnąć maksymalną wydajność to tylko z podłączonym zasilaczem.
Można to porównać do samochodów elektryczny- taki E-tron potrafi jechać z max. prędkością tylko przez chwilę, a później zwalnia żeby chronić baterię- podobnie jest z ładowarką, jeżeli ją odepniemy laptop po chwili zwalnia.


Wto 15 Lut 2022, 18:50
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 101 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.