laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 19 Kwi 2024, 20:51



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
 Laptop do 4 - 5,5k zł. 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 02 Maj 2022, 14:35
Posty: 3
Post Laptop do 4 - 5,5k zł.
Witam!
Poszukuję nowego laptopa. Obecnie kończy żywot Dell Latitude e7440.
Chciałbym wydać od 4 do 5,5k złotych.
Laptop ma służyć do pracy (czyli codzienne noszenie). Obecne 14,3" mi chyba wystarcza, wcześniej miałem thinkpada 15,6" (R61). W każdym razie albo 14" albo 15". Nic mniej, nic więcej. Matryca matowa to podstawa, bez dotyku.
Laptop ma służyć w dużej mierze do wirtualizacji - głównie w GNS3 i VMware, czyli potrzebuję minimum 16GB RAMu (z możliwością rozbudowy). Ale też do oglądania filmów/słuchania muzyki. Oczywiście dochodzi do tego Word/Excel.
Na temat procesorów się nie wypowiem, liczę na pomoc w tej kwestii.
Dobrze byłoby, gdyby miał możliwość umieszczenia dwóch dysków SSD - pracuję w dual bootcie (WIN i Linux), i lepiej mieć dwa dyski.
Obecny złom - e7440 trochę się grzeje przy odpalonych maszynach wirtualnych. Więc dobrze byłoby aby nowy laptop tak nie szalał z temperaturami i wentylatorem na 100%.
Dobrze byłoby gdyby obudowa była solidna - ze względu na codzienne przenoszenie i żeby nic się nie uginało/trzeszczało. ;)

Myślałem nad Thinkpadem albo z serii E lub L (jeśli tylko obie serie obsługują dwa dyski?). A może jeszcze coś innego? Może znowu jakiś Dell?

Z góry dziękuję za pomoc!


Pon 02 Maj 2022, 14:51
Profil
Komputerowiec
Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 05 Paź 2020, 08:41
Posty: 379
Post Re: Laptop do 4 - 5,5k zł.
Zobacz Lenovo Legion 5-15 R7/16GB/1TB RTX3050Ti 165Hz za 5 499 zł. Ma mocny 8 rdzeniowy procesor, świetny ekran o wysokiej rozdzielczości, 16 GB RAM z możliwością zwiększenia, dysk SSD 1000 GB + miejsce na dodatkowy dysk.

_________________
Polecam ranking sprzętu komputerowego => Pan Laptop


Śro 04 Maj 2022, 08:37
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7673
Post Re: Laptop do 4 - 5,5k zł.
Cześć,

w tym przypadku, niestety trzeba odrzucić laptopy z matrycami 14 cala - praktycznie większość laptopów ma lutowany RAM, więc nie ma żadnej możliwości rozbudowy.
Możesz również zainteresować się Lenovo Legion 5Pro-16 Ryzen 7/16GB/512 RTX3050Ti 165Hz - wersja PRO od zwykłej głównie różni się matrycą i jest lepiej wykonany.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Czw 05 Maj 2022, 10:44
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 02 Maj 2022, 14:35
Posty: 3
Post Re: Laptop do 4 - 5,5k zł.
Dziękuję za odpowiedzi.

Trochę mnie rozmiar tych Legionów przeraża ;(
Toż to monstrum niczym Thinkpad R61 z roku 2008.
Czarno widzę noszenie tego sprzętu dzień w dzień do pracy...

Myślałem o Thinkpadzie L14 Gen3 (jak już się pojawi, tam najmocniejsze CPU to chyba AMD Ryzen 7 PRO 5875U, jeśli mowa o AMD). Dodatkowo ma normalne sloty na RAM (bez wlutowanych), na minus, że tylko jeden dysk można zainstalować.

Nie wiem co zrobić.


Czw 05 Maj 2022, 16:01
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 02 Maj 2022, 14:35
Posty: 3
Post Re: Laptop do 4 - 5,5k zł.
Jeszcze takie szybkie pytanie.
Jak się ma ten Legion 5 Pro do tego Thinkbooka 15p (Thinkbook i7-11800H)?

Pod względem konstrukcyjnym i wydajnościowym.
Laptop nie będzie do gier, więc nie potrzeba mi jakiejś wypasionej karty. Do wirtualizacji też nie potrzeba żadnego potwora, tu liczy się CPU i RAM.
Czy warto dopłacić, ale zyskać na mobilności?


Sob 07 Maj 2022, 09:39
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Laptop do 4 - 5,5k zł.
Lenovo ThinkBook 15p i7-11800H/16GB/512/Win11P GTX1650
To zupełnie inna seria laptopów, posiada dobre wykonanie z standardem militarny MIL-STD-810H (jakościowo podobne do Legiona pro. Matryca dobrej jakości choć mniej nitów jak w przypadku Legiona. Cenowo podchodzi pod 7k.

Alternatywą z biznesowych modeli podobnych do ThinkBook
Dell Inspiron 16 Plus i7-11800H/16GB/512/Win11

Jeżeli chodzi o najwyższą wydajność
Dell G15 5520 i7-12700H/16GB/512/RTX3050Ti 120Hz
Aktualnie jeden z najtańszych modeli z procesorem 12 generacji 14 rdzeniowy 20 wątkowy - zdecydowanie większa wydajność. Sam model jest połączeniem wydajnego modelu do pracy z trochę gamingowym z naciskiem na to pierwsze, dla mnie design jest w miarę stonowany. Co najważniejsze posiada gwarancję Next Business Day 24 miesiące, więc to duży plus

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Nie 08 Maj 2022, 14:27
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 29 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.