laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 29 Mar 2024, 02:54



Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
 Laptop do firmy 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 03 Paź 2017, 10:19
Posty: 9
Post Laptop do firmy
Witam,

Kilka razy już skorzystałem z waszych porad w kwestii zakupu laptopów do firmy więc mam nadzieję, że i tym razem pomożecie mi wybrać najlepszą opcję.

Laptop do pracy - głównie przygotowywanie ofert handlowych ale też sporo projektów graficznych więc musi być przyzwoita grafika, dobry procesor itd.

Dysk SSD - min. 512 GB

Ekran matowy IPS

Klawiatura numeryczna, podświetlana

Budżet - 4000-5000 PLN.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc
R


Śro 18 Maj 2022, 09:28
Profil
Komputerowiec
Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 05 Paź 2020, 08:41
Posty: 369
Post Re: Laptop do firmy
Zobacz model Gigabyte G5 i5-10500H/16GB/512/W10 RTX3060P 144Hz w promocji za 4 999 zł. Ma 6 rdzeniowy procesor Intel i5, 16 GB RAM, grafikę dedykowaną RTX 3060 o mocy 105 W, dysk SSD o pojemności 512 GB, matowy ekran IPS 15,6″ 144 Hz, ogromną liczbę złącz i system Windows 10.

Druga opcja to Lenovo Legion 5-15 Ryzen 7/16GB/512/W11X RTX3050 165Hz za 4 999 zł. Ma 8 rdzeniowy procesor Ryzen 7, 16 GB RAM, grafikę dedykowaną RTX 3050 o mocy 95 W, dysk SSD o pojemności 512 GB, matowy ekran IPS 15,6″ 165 Hz z pokryciem barw 100% sRGB, NVIDIA G-Sync, świetną gwarancję Lenovo Premium Care i system Windows 11.

_________________
Polecam ranking sprzętu komputerowego => Pan Laptop


Śro 18 Maj 2022, 11:20
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7665
Post Re: Laptop do firmy
Osobiście Gigabyte bym odpuścił - to przyzwoity budżetowiec, ale ma dwie spore bolączki. Głośne chłodzenie, oraz kiepską matrycę. Fakt, ma ona te 144Hz ale pokrycie kolorów jest gdzieś na poziomie 50%, więc przy pracach graficznych, średnio się spisze. To dobra opcja dla kogoś, kogo interesują tylko gry i chce mieć większe odświeżanie.

Tu zdecydowanie wybrałbym Legiona, ale na 3050Ti - aktualnie mamy go w promocji z kodem misja-gaming za 4999zł. Legiony w wersji 165Hz właśnie mają matrycę o wysokim pokryciu kolorów, więc tylko takie matryce brałbym pod uwagę.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Śro 18 Maj 2022, 12:26
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Laptop do firmy
Co prawda w górnej granicy budżetu:
ASUS Vivobook Pro 15 R5-5600H/16GB/512/Win11 RTX3050
W promocji jest natomiast taka wersja z i5, choć w wersji 4-ro rdzeniowej.
ASUS Vivobook Pro 15 i5-11300H/16GB/512/Win10 RTX3050
Mają świetną matrycę OLED (choć błyszcząca to o wysokiej jasności), 16GB pamięci i dedykowaną kartę RTX 3050. Są do tego dobrze wykonane i mają mało gaimingowy wygląd.


Śro 18 Maj 2022, 21:02
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8673
Miejscowość: Opole
Post Re: Laptop do firmy
Jeżeli chodzi o AMD możesz dostać już z wydajniejszym procesorem
ASUS TUF Gaming A15 R7-6800H/16GB/512/Win11 RTX3050

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Sob 21 Maj 2022, 22:11
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 03 Paź 2017, 10:19
Posty: 9
Post Re: Laptop do firmy
Witam, dziękuję za propozycje. Celuję w jeden z zaproponowanych VIVOBOOK - głównie dlatego, że laptop będzie używany przez kobietę a one są najlżejsze i najcieńsze. Wiem, że nie podałem tych kryteriów na początku ale dopiero podczas porównywania poszczególnych modeli, dopatrzyłem się, że ASUS'y ważą ok 1,6 kg a pozostałe ok 2,5 kg. W sytuacji kiedy laptop leży większość czasu na biurku to niema to większego znaczenia ale jeśli ktoś musi go zabierać ze sobą na spotkania razem z innymi materiałami to już każdy 1 kg robi różnicę :)

Dziękuję za pomoc

Pzdr
R


Pon 23 Maj 2022, 10:53
Profil
Komputerowiec
Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 05 Paź 2020, 08:41
Posty: 369
Post Re: Laptop do firmy
Miałem do czynienia z tym błyszczącym ekranem OLED. Bardzo mocno odbija refleksy świetlne. Pomógł dopiero matowy filtr tego typu => Targus Filtr Prywatyzujący Privacy Screen 15.6". Niestety trochę to kosztuje.

_________________
Polecam ranking sprzętu komputerowego => Pan Laptop


Pon 23 Maj 2022, 11:15
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 03 Paź 2017, 10:19
Posty: 9
Post Re: Laptop do firmy
Hmmm.... w firmie mamy wszędzie okna więc jak rozumiem, jest szansa, że będzie się wszystko odbijać i ciężko będzie pracować na takim laptopie. Ok - w takim razie czy jest jakiś model, o w miarę dobrych parametrach ale z matowym ekranem, w miarę cienki i lekki? :) Wiem, że dużo tych kryteriów ale jak pracownica ma mi latać po firmie i narzekać, że nic nie widzie na ekranie bo wszystko dobija to wolę kupić jakiś inny model
Pzdr
R


Pon 23 Maj 2022, 12:03
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7665
Post Re: Laptop do firmy
Szczerze mówiąc, jeśli laptop ma być mobilny i wydajny, to tylko jedna propozycja przychodzi mi do głowy Macbook Air. M1 idealnie sprawdzi się do lekkich projektów graficznych, a sam laptop waży niewiele. Nie ma on standardowego chłodzenia powietrznego, tylko pasywne. On też posiada błyszczącą matrycę, ale sam chwile działałem na Air i Pro, czy to Surface w mocno jasnych pomieszczeniach i nie było problemu z refleksami.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pon 23 Maj 2022, 12:21
Profil WWW
Komputerowiec
Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 05 Paź 2020, 08:41
Posty: 369
Post Re: Laptop do firmy
dewon7 napisał(a):
Hmmm.... w firmie mamy wszędzie okna więc jak rozumiem, jest szansa, że będzie się wszystko odbijać i ciężko będzie pracować na takim laptopie.

Tak. Ja miałem duży dyskomfort podczas pracy na błyszczącym ekranie i to był też OLED.

_________________
Polecam ranking sprzętu komputerowego => Pan Laptop


Pon 23 Maj 2022, 12:26
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 03 Paź 2017, 10:19
Posty: 9
Post Re: Laptop do firmy
X-KOM.PL napisał(a):
Szczerze mówiąc, jeśli laptop ma być mobilny i wydajny, to tylko jedna propozycja przychodzi mi do głowy Macbook Air. M1 idealnie sprawdzi się do lekkich projektów graficznych, a sam laptop waży niewiele. Nie ma on standardowego chłodzenia powietrznego, tylko pasywne. On też posiada błyszczącą matrycę, ale sam chwile działałem na Air i Pro, czy to Surface w mocno jasnych pomieszczeniach i nie było problemu z refleksami.


Macbook byłby ok ale 13'3 to trochę za mało. 15'6 to taka optymalna wielkość pozwalająca pracować 8h przy kompie i nie zwariować :)


Pon 23 Maj 2022, 12:34
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 11 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.