laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 19 Kwi 2024, 19:47



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
 Wybieram laptopa do 3 000 zł. Pomocy!!! 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 30 Sty 2010, 12:25
Posty: 2
Miejscowość: Kielce
Post Wybieram laptopa do 3 000 zł. Pomocy!!!
Witam,
to jest mój pierwszy temat na tym forum, tyle wstepu ;)
mam zamiar kupic laptopa i wytypowałem sobie kilka modeli (cena ok. 3 000 zł), lecz nie znam sie, aż tak dobrze na sprzecie komputerowym i prosiłbym o rady, który z nich jest najlepszy.
Jestem studentem informatyki i bede używał go do nauki (programowanie, internet, czasami obróbka grafiki) oraz do filmow i gier.

Lista wybrana przeze mnie:

1. [URL=http:XXX[/URL]
2. [URL=http:XXX[/URL]
3. [URL=http:XXX[/URL]
4. Lenovo Y550 P7450
5. Toshiba L500-20L
6. Asus N61JV
7. Asus N71VN

[Od moderatora: Nieregulaminowe linki!]


Ostatnio edytowany przez Jahne, Sob 30 Sty 2010, 14:07, edytowano w sumie 1 raz



Sob 30 Sty 2010, 13:47
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 31 Sty 2005, 09:28
Posty: 3119
Miejscowość: Galway(Irl)
Post 
Student informatyki i w jednym rzędzie stawia Acera z Toshibą i Asusem? :roll: To tak jakbys zapytał jaki samochód byście poradzili; Deawoo Tico, Fiat Brava czy Mercedes C i Audi A4 :mrgreen:

Zdecydowanie Toshiba L500-20L/ Asus N61JV
Chyba że bardziej zależy ci na większym ekranie w wyższej rozdzielczości. Wtedy Asus N71VN. Choć czasem grafika może nie wyrabiać w tej rozdzielczości w grach. Za to ma duży dysk.
Do obróbki grafiki (render 3D) najlepiej spiszą się i5 i i3 z racji HT a więc 4 logicznych rdzeni. Oczywiście ze sporą przewagą i5 ze względu na Turbo.
Wszystko zależy do czego przede wszystkim będzie go wykorzystywał, mam na myśli procentowo. Do gier najlepiej wypadnie Toshiba - najmocniejszy procesor + najmocniejsza karta graficzna Ati Radeon 5145. I w komplecie masz Win 7 Proffesional 64bit.

Jesli chodzi o porównanie samych kart graficznych GT240 to taki podkręcony GT325 (mimo mylnie wyższej cyfry - czyt. odgrzewane kotlety nvidii).

_________________
i5-3570k @4.7 1.33V * MSI Z77 MPower * 8GB DDR3 Kingston Predator 1866 * XFX Radeon HD 6970 2GB
Seagate 600 256GB SSD * Plextor M5 Pro 256GB SSD * Samsung SE-S224 * BeQuiet DP 650W * Silverstone TJ07B * EIZO S2231W
WC: Apogee XT, Laing DDC, XSPC EX480


Ostatnio edytowany przez rafa, Sob 30 Sty 2010, 14:28, edytowano w sumie 1 raz



Sob 30 Sty 2010, 14:24
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 30 Sty 2010, 12:25
Posty: 2
Miejscowość: Kielce
Post 
Dzięki wielkie, w hardware nie za bardzo sie orientuje, a juz napewno nie w lapkach.
Chociaż nad Toshiba i Asus'em sie najbardziej zastanawiałem, to może nie jest najgorzej ;D


Sob 30 Sty 2010, 15:37
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 17 Gru 2009, 23:27
Posty: 5
Miejscowość: Kraków
Post 
Jeżeli programowanie i grafika, to ja bym z miejsca odrzucił wszystko o rozdzielczości <900 w pionie. I albo dołożyłbym do MSI GX623, albo wziął Acer Aspire 7740G. Chyba, że szukasz czegoś solidniejszego, a gry nie są takie ważne. Wtedy np. HP ProBook 6540b.


Sob 30 Sty 2010, 23:52
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 03 Mar 2010, 11:31
Posty: 3
Miejscowość: ceneo
Post 
Witajcie

Mam pewien dylemat jeśli chodzi o zakup laptopa. Miałem złe doświadczenia z servisem PC FActory który serwisuje toshibe oraz siemensa. Po siedmiu naprawach to sprzedawca zwrócił mi pieniądze a serwis nadal tkwił w zaułku naciągania ilości napraw tych samych podzespołów w nieskonczoność.

Dziś stoje przed wyborem laptopa i chce uniknąć tego typu spraw. chodzi mi o solidny sprzęt który będzie używany często w podrórzy i domu- do pracy (mail, internet, filmy,muzyka, i drone programy do obróbki zdjęć. )przedewszystkim wytrzymały ale i szybki bo nienawidze jak cokolwiek ładuje się mi godzinami i zawiesza...

Toshiba odpada z powodu pc factory, myślałem o Acerze lub o dellu.
Postawiłem na Dell, ale teraz mam dylemat. Czy serie studio czy vostro?
Mam do wyboru studio 15 studio 1555 i vostro 1015
Proszę o rade. pozdrawiam

[Proszę nie pisać tego samego posta w wielu miejscach. Użytkownicy są inteligentni i znajdą tego jednego...]

_________________
TRombalek


Ostatnio edytowany przez trombalski, Śro 03 Mar 2010, 23:39, edytowano w sumie 1 raz



Śro 03 Mar 2010, 11:48
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 31 Sty 2005, 09:28
Posty: 3119
Miejscowość: Galway(Irl)
Post 
trombalski napisał(a):
chodzi mi o solidny sprzęt

trombalski napisał(a):
myślałem o Acerze

Jedno z drugim nie idzie w parze. Acer to tzw low end.
Nie słyszałem żeby ktoś miał problemy z Toshibą, to bardzo godny polecenia sprzęt. Tak samo jak Asus (nawet bardziej). Za Dell'em osobiście nie przepadam ze względu na rozwiązania i jakość materiałów.

_________________
i5-3570k @4.7 1.33V * MSI Z77 MPower * 8GB DDR3 Kingston Predator 1866 * XFX Radeon HD 6970 2GB
Seagate 600 256GB SSD * Plextor M5 Pro 256GB SSD * Samsung SE-S224 * BeQuiet DP 650W * Silverstone TJ07B * EIZO S2231W
WC: Apogee XT, Laing DDC, XSPC EX480


Śro 03 Mar 2010, 23:03
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: MatmaN oraz 35 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.