forum.X-KOM.PL
https://forum.x-kom.pl/

Laptop Dell G3 15 nie włącza się na naładowanej baterii
https://forum.x-kom.pl/viewtopic.php?f=41&t=19074
Strona 1 z 1

Autor:  tombo [ Pią 19 Maj 2023, 14:28 ]
Temat postu:  Laptop Dell G3 15 nie włącza się na naładowanej baterii

Proszę o pomoc podpowiedź, mam problem z laptopem Dell G3 15 (https://www.x-kom.pl/p/514124-notebook- ... x1650.html) zakupionym 3 lata temu w sklepie X-Kom. Po kilkudniowej przerwie od użytkowania, laptopa nie można uruchomić na samej baterii (naładowana) z przycisku POWER, dopiero po podłączeniu ładowarki od razu się włącza. Bateria jest w świetnej kondycji, laptop na baterii wytrzymuje kilka godzin pracy zanim się rozładuje.

Od nowości laptop był użytkowany "delikatnie" codziennie może przez ok. rok do pracy biurowej (internet, ewentualnie jakieś filmiki na youtube). Od ponad roku/dwóch laptop włączany jest sporadycznie, kilkanaście razy w roku tylko w celu zainstalowania jakiś aktualizacji systemu i sterowników czy podładowania baterii.
Zawsze jest to samo, po dłuższej przerwie bez podłączonej ładowarki nie wystartuje, pojedyncze dłuższe kliknięcie POWER'a ani przytrzymanie 15-20 sekund jak zaleca producent, też nic nie daje, musi dostać zasilanie z sieci żeby ruszył.
Jak się odpali, to można go wyłączać i włączać na samej baterii do woli, a kilka dni przerwy i z przycisku na samej (naładowanej) baterii nie włączy się za chiny.

Od nowości mi to nie przeszkadzało, bo laptop był włączany z ładowarką ale teraz gdy chcę go uruchomić po dłuższej przerwie bez ładowarki, to zaczyna mnie irytować i mam chęć umożliwić mu spotkanie bliskiego stopnia ze ścianą albo podłogą lub nauczyć latać.
Teraz po okresie gwarancji nic już nie zdziałam.

Pierwszy raz spotykam się z takim dziwnym problemem/działaniem na pół gwizdka. Jeśli to by był wadliwy przycisk POWER, to laptop w ogóle by się nie włączył, jeśli bateria, to też by nie popracował za długo bez ładowarki.
Ewidentnie jakiś problem sprzętowy.
Znajomy ma identycznego laptopa i nigdy nie doświadczył takiego problemu, użytkuje go cały czas intensywnie i jedynie bateria straciła swoją pojemność ale odpala na baterii bez problemu.

Mam tez starego strucla 16-letniego acera, który pali od strzała i nie ma żadnych problemów, a ten Dell jak nówka w idealnym stanie "chuchany dmuchany spod koca" i działa niemrawo.

Może ktoś miał podobny przypadek i się wypowie w temacie.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/