laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Sob 27 Kwi 2024, 11:07



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
 Lagowanie laptopa HP 17 i7-1255U 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 19 Paź 2023, 20:44
Posty: 3
Post Lagowanie laptopa HP 17 i7-1255U
Dzień dobry,
W kwietniu kupiłem taki laptop: HP 17 i7-1255U/32GB/960/Win11 MX550 Silver.

Głównym zastosowaniem tego laptopa są cele naukowe. Mam zainstalowane aplikacje programistyczne w celu nauki. Biorąc pod uwagę te aplikacje nie powinny obciążać znacząco tego laptopa. Dodam tylko, że mam zapełniony dysk w połowie (527 GB zajęte) oraz podłączone do laptopa dwa monitory za pomocą stacji dokującej. Chce żeby ten laptop mi służył przez dłuższy okres czasu.

Podczas pracy na laptopie zauważyłem, że laptop zaczął mi lagowac. Występowały lagi (krótkie zawieszanie się). Próbowałem znaleźć przyczynę, niestety nie umiałem tego rozwiązać i postanowiłem, że oddam sprzęt na gwarancje. Serwis wymienił mi kostki ram i zwrócił sprzęt.

Niestety po pracy na komputerze również zauważyłem lagowanie się laptopa. Lagowanie czasami występuję na początku pracy komputera, potem już tego nie ma. Czasami lagowanie występuję i muszę włączyć i wyłączyć laptop, wtedy to ustępuję. Dziwne jest to, że jak słucham muzyki czy odtwarzam filmy z YouTube te lagowanie nie występuję (czyli nie zacina mi się muzyka ani film), tylko występuje podczas ruchu myszki albo klawiatury (wpływa to na ruch myszki i klawiatury). Więc może coś z połączeniem Bluetooth jest problem?.
Aktualnie używam tej myszki: Logitech MX Vertical oraz klawiatury Logitech Craft. Chciałbym dodać, że wykorzystuje ta klawiaturę i myszkę w komputerze służbowym i takiej sytuacji po prostu nie ma.

Chciałbym się spytać o poradę, co powinienem zrobić w tej sytuacji?
Sprzęt jest nadal na gwarancji i ma wykupione ubezpieczenie. Generalnie występowanie lagów jest frustrujące podczas pracy, ale ciężko mi zidentyfikować dlaczego tak się dzieje a znikają po jakimś czasie albo ustępują po włączeniu i wyłączeniu laptopa. Dodatkowo czasami włączę komputer i ich po prostu nie ma, jednakże czasami pojawią się po jakimś czasie….

Dodatkowo martwi mnie fakt, że występowanie lagów może prowadzić do dalszych problemów z laptopem.

Czy spotkaliście się z taka sytuacją? Rozmawiałem też z znajomymi i sugerowali oni, że to może być wina również Windowsa (systemu operacyjnego).
Czy można dodatkowo w domu sprawdzić za pomocą jakiś darmowych programów, czy z wydajnością mojego komputera jest wszystko w porządku?
Dodatkowo jeśli chodzi o połączenie Bluetooth – może tutaj występuję jakiś problem, czy można to jakoś zweryfikować?


Prosiłbym o opinie i o wskazówki.


Czw 19 Paź 2023, 21:07
Profil
użytkownik
użytkownik

Rejestracja: Śro 18 Mar 2020, 12:36
Posty: 107
Post Re: Lagowanie laptopa HP 17 i7-1255U
Mam to samo w acerze, choć myszkę i klawę mam przewodową, ale nie zawsze to występuje. Nie wiem, czy problem nie leży w jakiejś aktualizacji Windowsa lub w dysku SSD.

Proponuje nagrać te lagi i wysłać ponownie do HP. Tylko zrób to bezpośrednio przez HP nie sklep.


Pią 20 Paź 2023, 11:04
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 19 Paź 2023, 20:44
Posty: 3
Post Re: Lagowanie laptopa HP 17 i7-1255U
Dzięki za odpowiedź.
Właśnie testuje myszkę, która jest podłączona za pomocą kabla i dam znać.


Sob 21 Paź 2023, 19:59
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 19 Paź 2023, 20:44
Posty: 3
Post Re: Lagowanie laptopa HP 17 i7-1255U
Dzień dobry,
Dziękuje za wszystkie wskazówki i odpowiedzi.
Wykorzystywałem swoją myszkę (Logitech MX Vertical) za pomocą kabla podczas pracy na moim komputerze (HP 17 i7-1255U/32GB/960/Win11 MX550 Silver.) i nie zauważyłem żadnego lagowania.
Jednakże nie zauważyłem na innych komputerach żeby ta myszka lagowała a jest połączona za pomocą Bluetooth.
Przeczytałem, że myszka wykorzystuje technologie Bluetooth Low Energy, jednakże mój laptop ma moduł Moduł Bluetooth 5.0
Macie może jakiś pomysł, dlaczego tak się dzieje na moim komputerze? Czy trzeba ściągnąć jakiś sterownik, żeby ta myszka działała bez lagowania?
Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,
Lukasz.


Nie 26 Lis 2023, 20:56
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Lagowanie laptopa HP 17 i7-1255U
Napisz na support HP, powinno pomóc z sterownikami.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Czw 30 Lis 2023, 19:07
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 109 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.